دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
میزگرد عصرهامون با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛
انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد/ روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس سرتیپ دوم پاسدار غلام نبی کوهکن، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان میهمان دفتر پایگاه خبری تحلیلی عصرهامون شد.
کوهکن در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان در خصوص چرایی به وجود آمدن جنگ تحمیلی اظهار کرد: برخلاف اینکه خیلی از تحلیلگران معتقدند که اختلافات ارزی باعث جنگ تحمیلی شد بنده معتقد هستم جنگ تحمیلی باید تحمیل می شد چون دنیای استکبار تمام تلاش خود را کرده بود که دیگر از جانب دنیای مسلمانی هیچ تحرکی نباشد. بر این اساس خداوند تبارک و تعالی مقدر کرد و به واسطه امام راحل بار دیگر دین احیا و انقلاب پیروز شد، شاه فرار کرد و آمریکا را هم ملت با لگد بیرون انداختند.
 
انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد
وی با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اهداف و توطئه های خود اقدام به تحرک گسل های موجود در کشور همچون مسائل قومی مذهبی، کودتا و غیره کرد، افزود: دشمن به هیچ وجه تمایل نداشت حکومت دینی سرپا باشد زیرا انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را ایجاد کرد که اینها مخالف آن بودند، از سوی دیگر آمریکا با بلوک شرق متحد شدند که این انقلاب را قبل از گسترش یافتن سرکوب کنند که برای این کار صدام را تشویق، ترغیب و پشتیبانی کردند و چون صدام آدم حریص و فرصت طلبی بود برای اینکه جایگاه ژاندارمی در منطقه را به دست آورد، نقشه های آنان را اجرا می کرد اما با این وجود هم هیچکدام از توطئه های دشمنان جواب نداد زیرا ملت گوش به فرمان رهبر خویش بود.
 
 
انقلاب اسلامی ایران الگویی برای سایرکشورها
وی با بیان اینکه در دوران جنگ مظلومیت و حقانیت ملت ایران به نمایش گذاشته شد، گفت: امروز انقلاب اسلامی الگوی بسیاری از کشورها و مسلمانان جهان شده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در ادامه وجود رهبری فرزانه و خلف صالح ایشان حضرت آیت الله اعظمی سید علی خامنه ای با تدابیری که داشتند، همراهی مردم بصیر و آگاه و پشتیبانی آنان از امام و همچنین استفاده از فرهنگ عاشورا که توسط امام راحل در جبهه ها راه یافته بود را عوامل موفقیت دوران دفاع مقدس دانست.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: براساس گفته امام(ره) در روزهای اول جنگ مبنی بر اینکه به صدام سیلی خواهیم زد، همه بسیج شدند و ملت جانی دوباره گرفت و سیلی محکمی بر صدام زدند.
وی ادامه داد: در زمان جنگ رزمندگانی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند که با حکم امام راحل باید از جبهه برمی گشتند زیرا از خانواده آنان چندین نفر شهید شده بود اما این رزمندگان تا حکم امام راحل را نمی دیدند از راه خود باز نمی گشتند، سردار گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان جز کسانی است که 5 نفر از خانواده شان همزمان با هم در جنگ بودند.
کوهکن با بیان اینکه شکست حصرآبادان جز ویژه عملیات هایی بود که سرنوشت جنگ را تغییر داد، افزود: با دستور فرمان امام(ره) همه جان خویش را فدای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب می کردند.
 
روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است
وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: تفکر روحیه بسیجی همانگونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس باعت پیروزی و نجات کشور شد اکنون هم مانعی برای تعرض دشمنان است، دشمن بارها به صورت مستقیم و غیر مستقیم برنامه ریزی کرده و با ایجاد گروه طالبان یا گروه های تروریستی و غیره اقداماتی بر علیه ایران انجام داد که به واسطه روحیه بسیجی این کشور تاکنون حفظ شده است.
 

وی در این خصوص بیان کرد: علی رغم تحریم ها و فشارهایی که تاکنون بر کشور تحمیل شده است حضور مدافعان حرم و شهدای بزرگواری همچون شهید نوروزی، حججی و غیره توانست بار دیگر توطئه های دشمنان را نقش برآب و محاسبات آنها را بر هم ریزد.
 
500شهید اهل سنت در سیستان وبلوچستان
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در ادامه با بیان اینکه فرهنگ این ملت در روز عاشورا و تاسوعا نماین است، افزود: علی رغم تبلیغاتی که دشمنان انجام دادند بیش از 500 شهید اهل سنت در استان سیستان وبلوچستان جان خویش را برای دفاع از ازش های انقلاب نثار کردند، شهید حسین بر یکی از علمای اهل سنت استان درا ین خصوص است. همچنین شهید میرمراد زهی شاهکارهای ارتش ما در نبرد هوایی بود که سال 59 یکی از شهدایی که گروهک را در ارتفاعات گشت سراوان منهدم کرد شهید میرمرادزهی با تیم همراهش بود.
 
مستند سازی لازم در خصوص دوران جنگ در استان انجام نشده است
وی در ادامه با بیان اینکه مستند سازی لازم در خصوص دوران جنگ در استان انجام نشده است، گفت: در این خطه از کشور آن طور که باید مستند سازی لازم انجام نشده به گونه ای که سال ها نسبت به استان همجوار خود عقب تر هستیم چون دیرآغاز به کار شده و ما هنوز در حال جمع آوری آثار هستیم البته در این راستا اقداماتی انجام شده اما آن طور که باید نبوده است.
 
پایگاه خبری عصرهامون، پرمخاطب ترین رسانه
کوهکن در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: از آنجایی که پایگاه خبری عصرهامون، رسانه پرمخاطبی است از همین طریق درخواست می کنیم افرادی که می توانند در این زمینه گره گشا باشند ورود پیدا کنند.
وی در ادامه خطاب به مسئولان بیان کرد: همگان باید بدانند که تاریخ تکرار شدنی است مسئولان با هر ایده ای که هستند نباید ابزار دشمن باشند و حرفی بیان کنند که دشمن از آن سواستفاده کند؛ جوانان نیز باید همیشه پیرو خط رهبری بوده و آماده باشند.
 
 
شهداچراغ راه هدایت جامعه هستند
کوهکن با بیان اینکه شهدا و رزمندگان چراغ راهی برای ادامه راه هستند، ادامه داد: شهدا به معرفت شهادت رسیدند و این راه را انتخاب کردند چون کلاس و دانشگاه رزمندگان در جبهه ها بود که این گونه رشد کردند و به کمالات رسیدند. بنده نیز اگر بار دیگر تعرضی بر کشور، دین و اعتقادات ما انجام گیرد حاضرهستم جان خویش را تقدیم کنم.
 
به گزارش عصرهامون غلام نبی کوهکن در شهرستان زابل دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی و راهنمایی را در این شهرستان سپری کرد. سال های پایانی دبیرستان وی مصادف با انقلاب اسلامی شد به گونه ای که بعد از فارغ التحصیلی جذب پاسداری در نهاد کمیته انقلاب اسلامی گردید.
قبل از اعزام به جبهه آموزش مقدماتی را در زابل و بعد از آن در تهران پادگان آموزشی نصر سپری کرده و در مناطق عملیاتی جنوب و غرب به ویژه در عملیات مرصاد شرکت داشته است.
اگر چه بسیاری از همرزمان و هم کلاسی هایش همچون شهیدان رضایی، عالی، شیبک، جعفری، بیگی، خواجه در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند اما وی همچنان ارتباط خود را با رزمندگان دوران دفاع مقدس حفظ کرده به گونه ای که در فضای مجازی نیز با تشکیل گروهی، از احوالات یکدیگر جویا می شوند.
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۰۲۱


ارسال