پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ,4 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
نمایندگان مجلس شورای اسلامی:
امدادهای الهی رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس/ نصرت الهی، وحدت و ولایت عامل ماندگاری انقلاب است
 
نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امدادهای الهی رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود، گفتند: نصرت الهی، وحدت و ولایت عامل ماندگاری انقلاب است.
به گزارش عصرهامون، جمعی از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مهم‏ترین دستاوردهای بین المللی این حماسه عظیم را شناساندن انقلاب اسلامی به جهان عنوان کردند و گفتند: نصرت الهی، وحدت و ولایت عامل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است.
 
امدادهای الهی یکی از رموز موفقیت رزمندگان اسلام دردفاع مقدس بود
علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها، مردانگی، ایستادگی و استقلال ملت ایران است .
وی افزود: پس از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، ابر جنایتکاران جهان در 31 شهرویر ماه 59 به مرزهای ایران اسلامی یورش بردند، با این تفکر که انقلاب نوپا ایران اسلامی شاید نابسامانی در این حکومت اسلامی وچود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی خداوند توفیق مضاعفی به قوای 3 گانه اعطا فرمود تا با اتحاد و همدلی زیر فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی با کمک نیروهای مسلح یک وجب از خاک ایران اسلامی را به دشمن متجاوزگر ندهند.
 

 
کرد ادامه داد: فرزندان غیور ملت ایران متشکل از بازاریان،دانشجویان، فرهنگیان و همه ملت ایران در دفاع جانانه از کشور دشمن بعثی را به عقب رانده و حتی در نیمه های شهرهای کشور متجاوزگر رسیدند که این نشان از قدرت نیروهای انقلابی ایران دارد.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امدادهای الهی یکی از رموز موفقیت رزمندگان اسلام دردفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: فرزندان ایران اسلامی از جان، مال خود در دفاع مقدس گذشتند تا هویت ایران زیر سایه انقلاب و رهبری حفظ شود.
وی هفته دفاع ،را کتاب خاطراتی عنوان کرد که برای هر یک از ایرانیان مقدس و برای دشمنان عبرت آموز است و ادامه داد: امروز که دچار تحریم های ناجوانمردانه از سوی ابرجنابتکاران جهان شده ایم می طلبد تا مسئولین، زنان و مردان ما کتاب تاریخ را ورق بزنند تا ایستادگی و سرفرازی رزمندگان اسلام را مشاهده کنند.
کرد تصریح کرد: در این برهه از زمان، همانند جنگ تحمیلی باید اقتدار خود را حفظ کرده و با ایستادگی و افزایش دانش هسته ای بار دیگر در جنگ پیروز میدان شویم.
وی خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس ادب و احترام خود را به همه ی جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا اعلام میداریم و با آنها عهد و پیمان می بندیم تا آخرین قطره خون خود در مقابل دشمنان نظام و انقلاب ایستادگی خواهیم کرد.
 
امروز روحیه اشرافی گری و رفاه طلبی در بین مسولین حاکم است
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اظهار کرد: با توجه به تهدیدات روزافزون استکبارجهانی علیه جمهوری اسلامی، هرچه زمان می گذرد باید رشادت ها، ایثار و فداکاری رزمندگان را در طول ۸سال دفاع مقدس بیش از گذشته ارج نهیم و این فرهنگ رشادت و ایثارگری را در بین نسل جوان تقویت کنیم.
وی افزود: امروز اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در دنیا بی نظیر است و اگر این اقتدار نظامی توانمند نبود دشمنان به خود اجازه تعدی به کشور را می‌دادند اما امروز از لحاظ توان دفاعی در وضعیتی بسیار خوبی هستیم به طوری که دشمنان جرات حمله به جمهوری اسلانی ایران را ندارند و روز به روز نیز این قدرت دفاعی و نظامی کشور رو به افزایش است.
شهریاری با بیان اینکه فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی 8سال دفاع مقدس باید در جامعه تبیین شود، خاطرنشان کرد: امروز مسولین فاصله طبقاتی زیادی با مردم دارند و اگربخواهیم روحیه دفاع مقدس را در کشور جاری کنیم مسولین باید از نظر فکری، مدیریت جهادی و ساده زیستی مانند رزمندگان ۸سال دفاع مقدس باشند و این روحیه را الگو قرار دهند تا مردم نیز با دلگرمی بیشتری مسولین را همراهی کنند.
وی با انتقاد از عملکرد دولت، تاکید کرد: متاسفانه به دلیل عملکرد بد دولت ها، کشور در این مدت صدمات بسیاری را متحمل شده است و این صدمات و مشکلات اقتصادی مردم را از لحاظ معیشتی دچار مشکل کرده است به طوری که امروز تامین معیشت و بیکاری از دغدغه های اصلی مردم است.
 
 
مسولین باید مدیریت جهادی و ساده زیستی رزمندگان دفاع مقدس را الگو قرار دهند
شهریاری بیان کرد: تبیین فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی دفاع مقدس در حل مشکلات جامعه بسیار موثر است اما امروز روحیه اشرافی گری و رفاه طلبی در بین مسولین حاکم است و می توان گفت که امروز همانند صدر اسلام که پیامبر اسلام(ص) و یارانش در شعب ابی طالب در محاصره قرار داشتند ملت ما نیز در محاصره اقتصادی قرار دارند با این تفاوت که پیامبر و خانواده اش نیز در شعب ابی طالب در کنار یاران در محاصره اقتصادی بودند اما امروز ملت ما تنها در شعب ابی طالب و محاصره اقتصادی دشمن گرفتارند و مسئولین بیرون از این ماجرا هیج دغدغه ای ندارند.
وی ادامه داد: دولتمردان باید با تلاش بیشتری پیگیر مشکلات مردم بوده و با آنان صادق باشند و وعده هایی که نمی توانند عملی کنند به مردم ندهند اگر صادقانه مشکلات را بیان کنند و برای رفع آن تلاش کنند مردم ما ملتی فهیم و ایثارگر هستند و این تلاش را ارج می نهند اما هنگامی که دولتمردان با مردم صادق نباشند اعتماد مردم از دولت سلب خواهد شد.
 
برهم خوردن معادلات دشمن با اتحاد نیروهای انقلابی ایران در جنگ  
نعیم امینی فرد نماینده مردم حوزه ایرانشهر هم در این خصوص به خبرنگار ما گفت: معمولا هنگامی که در جهان انقلابی پیروز می شود، ضد انقلاب های خارجی از فرصت استفاده می کنند و تحرک هایی را‌ برای حمله در نظر‌ می گیرند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شرایط حاکم در کشور و با توجه به سامان نیافتن برخی از ساختار های نظامی و دفاعی دشمن تحرک وسیعی را علیه ایران در نظر گرفت.
وی افزود: در پندار امپریالیسم جهان در تهاجم به ایران به نمایندگی صدام آغاز شد، که تهاجم عراق علیه ایران نبود بلکه تهاجم سردمداران امپریالیسم جهان به سرکردگی آمریکا و به نمایندگی از صدام جنایت کار بود.
نماینده مردم حوزه ایرانشهر اضافه کرد: با توجه به آشفتگی هایی که آن زمان در کشور وجود داشت، دشمن در ابتدا پیشروی هایی داشت، اما با رشادت ملت بزرگ ایران و اتحاد نیروهای انقلابی جنگ را در دست گرفتیم و معادلات آنان را برهم زدیم.
امینی فرد با بیان اینکه در هیچ زمانی از جنگ استقبال نکردیم و نخواهیم کرد، خاطر نشان کرد: بی شک جنگ خسارت های مالی برای کشور به دنبال داشت ولی در عین حال منجر به تقویت همدلی و همبستگی ملت شد که نمونه درخشان این همبستگی را می توان در حضور باشکوه مردم سیستان و بلوچستان اعم از بلوچ و سیستانی در صحنه های دفاع مقدس مشاهده می شود.
 
با رهبری امام راحل دفاع مقدس به ثمر رسید
وی تصریح کرد: دو قوم اصیل سیستانی و بلوچ علاوه بر اینکه از مرزهای شرقی محافظت کردند، در آن موقعیت حساس از مرزهای غربی نیز پاسداری کردند‌.
 

نماینده مردم حوزه ایرانشهر در ادامه از کم سن و سال ترین شهید استان شهید سبیل اخلاقی و پر افتخار ترین شهید یعنی شهید میر‌ حسینی و لال بخش بامری جانباز هشت سال دفاع مقدس به عنوان موثر ترین نیروهای آن زمان یاد کرد و گفت: با همبستگی ملی اسلامی، رهبری امام راحل و‌ اتحاد نیروهای انقلابی دفاع مقدس به ثمر رسید.
امینی فرد در تکمیل مطلب فوق اظهار کرد: جهان صدام را به  عنوان متجاوز شناخت و قطعنامه ۵۹۸ سندی بر حقانیت ملت ایران بود.
وی افزود: پس از گذشت چندین سال از پایان جنگ، معادلات منطقه به نفع کشور در بسیاری از موارد تغییر کرده است که قسمت اعظمی از این موارد ناشی از دفاع مقدس و حماسه سازی ملت ایران در دفاع از مرزهای سیاسی، عقیدتی و سرزمینی خود بوده است.

تبیین ارزش های دفاع مقدس در کشور باعث رشد همه جانبه می شود
عبدالغفور ایرانژاد نماینده مردم چابهار در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: آن روزی که حضرت امام (ره) فرمودند جنگ نعمت بود، حالا بعد از جنگ به اين جمله به خوبی پی برديم كه واقعاً چه معنایي داشت و از جمله دست آوردهاي دوران حماسه و مقاومت ملت سربلند ايران به برکت وجود رهبر فرزانه انقلاب، تبدیل به با ثبات ترين كشور در در چالشي ترين منطقه جهان هستیم.
وی با اشاره به گسترش تفکر بسیجی در عرصه های مختلف افزود: حماسه دفاع مقدس، با سختی‏ها و نثار خون‏های پاک جوانانش به ثمر نشست و از حرکت باز نایستاد، از مهم‏ترین دستاوردهای بین المللی این حماسه، شناساندن انقلاب اسلامی است؛ انقلابی نوپا که به یکبار ره صد ساله پیمود و با ایستادگی در برابر قدرت‏های بزرگ، خود را به عنوان نظامی مردمی و قدرتمند شناساند و دفاع جانانه رزمندگان اسلام در مقابل امپریالیسم بر جدیت و قطعیت آن افزود.
 

ایرانژاد ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت از موضوعاتی است که در متون اصلی اسلام نهفته شده است، در دین ما به جهاد در راه خدا تاکید شده که دری از درهای بهشت است، ما باید برای موضوع دفاع مقدس و ایثارگران ارزش خاصی قائل باشیم تا فرهنگ ایثار و شهادت همچنان باقی بماند و فرزندان ما با این فرهنگ آشنا شوند.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای و اسلامی تصریح کرد: همچنین مهم است به اصولی که در ابتدای انقلاب مطرح بود پایبند بمانیم و به خود یادآوری کنیم که امروز این امنیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی را مدیون رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا و جانبازان هستیم.

دوران دفاع مقدس گنجینه ای از رشادت های رزمندگان اسلام است
وی تکنولوژی را در پیشرفت کشور مهم عنوان و تاکید کرد: از این رو باید به صورت منسجم، همه جانبه و با استفاده از ابزارها و تکنولوژی ها در گسترش فرهنگ دفاع مقدس کوشید. دوران دفاع مقدس گنجینه ای از رشادت های رزمندگان اسلام است که می توان با انتقال این فرهنگ ارزش های والای انقلابی و جهادی را منتقل کرد.
ایرانژاد عزت، سربلندی، وحدت، استقلال، توسعه و انسجام درونی نظام و ملت را از دستاوردهای گرانسنگ دوران دفاع مقدس عنوان کرد و تشریح کرد: امنیت و آرامشی که امروز در کشور وجود دارد، ناشی از تلاش ها و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس می باشد.
وی مقابله با استکبار جهانی و درهم شکستن ابهت توخالی ابرقدرت های شرق و غرب را از جمله دستاوردهای دفاع مقدس نام برد و خاطرنشان کرد: این ویژگی انقلاب اسلامی هم اکنون به الگوی مبارزات انقلابی مردم کشورهای عرب منطقه تبدیل شده که نشان از صدور معنوی انقلاب اسلامی است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۰۴۲


ارسال