سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۵
رهبر انقلاب:
دفاع مقدس ترسیم‌کننده‌ی وضع معادلات قدرت در دنیای ظالم است
 
مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
رهبر انقلاب در این مراسم اظهار کردند:یک جنبه‌ی دفاع مقدس این است که ترسیم‌کننده‌ی وضع معادلات قدرت در دنیای وحشی و ظالم و بی‌خبر از معنویات است.
مقام معظم رهبری بیان کرد: یک طرفِ این جنگ، سیم‌خاردار هم نمی‌توانست بخرد و بیاورد و طرف دیگر، مدرن‌ترین وسایل جنگی روز را با کمیت بالا در اختیار داشت و حتی اجازه داشت سلاح شیمیایی مصرف کند.
رهبر انقلاب افزود: امروز غربی‌ها برای تهمت #سلاح_شیمیایی چه جاروجنجالی می‌کنند اما آن‌روز صدام اجازه داشت از سلاح شیمیایی نه‌فقط در جبهه که در شهرها استفاده کند و همین فرانسه و آلمان و شوروی آن‌روز کمکش می‌کردند.
مقام معظم رهبری گفت: در دوران #دفاع_مقدس، ما در محاصره‌ی سیاسی و محاصره‌ی اقتصادی بودیم که هیچ، در محاصره‌ی تبلیغاتی هم بودیم و صدای ما به هیچ‌جا نمی‌رسید.
رهبر انقلاب بیان کرد: خب من سؤالم این است که چرا مردم آلمان و فرانسه ندانند دولتشان در آن هشت سال چه کرد؟ الان نمی‌دانند و این، کوتاهیِ ماست. الان دنیا این تصویر رسواکننده‌ی نظام سلطه را در مقابل خود نمی‌بینید.
باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌های دفاع مقدسمان فیلم بسازیم
مقام معظم رهبری بیان کرد: ما در ادبیات،‌ سینما، تئاتر، روزنامه‌نگاری و فضای مجازی‌مان بسیاری کارها را باید انجام دهیم که انجام نداده‌ایم. هرجا هم ولو در حجم کم انجام دادیم تأثیرگذار بود.
رهبر انقلاب گفت: همین فیلم اخیر آقای حاتمی‌کیا هرجا پخش شد مورد استقبال قرار گرفت؛ چرا در اروپا و آسیا پخش نشود؟
رهبر انقلاب تصریح کرد: در جشنواره‌های غربی، فیلم‌های ایرانی‌ای پخش می‌شوند که کیفیتشان به‌مراتب کمتر از فیلم‌های دفاع مقدس است اما یک فیلم دفاع مقدس را نشان نمی‌دهند؛ چون می‌ترسند این فیلمِ افشاگر پخش شود. پس این، سلاح کار‌آمدی است؛ چرا استفاده نمی‌کنیم؟
مقام معظم رهبری: ما باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌هایمان فیلم بسازیم؛ همت، باکری و برخی شخصیت‌های زنده‌ی دفاع مقدس، قهرمانند. دنیا باید عظمت این چهره‌ها را بداند.
 
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۰۵۹


ارسال