نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » مصاحبه تفصیلی » یادداشت و گفت و گو

جوان ترین آتش نشان زاهدانی:

آتش نشانان مدافع و حافظ جان و مال مردم هستند

۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷

جوان ترین آتش نشان زاهدانی که به عنوان مسئول روابط عمومی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان مشغول به فعالیت است، گفت: آتش نشانان مدافع و حافظ جان و مال مردم هستند.

علی نجفی زاده جوان ترین آتش نشان زاهدانی که به عنوان مسئول روابط عمومی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان مشغول به فعالیت است، در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در سال 96 با توجه به علاقه ای که به این عرصه داشتم از طریق آزمون استخدامی با مدرک فوق لیسانس مهندسی برق وارد آتش نشانی زاهدان شدم.

وی بیان کرد: از آنجایی که مسئول روابط عمومی این سازمان هستم در اکثر عملیات ها برای پوشش خبری و اینکه زحمات پرسنل بی نتیجه نماند حضور می یابم.

وی تلخ ترین حادثه دوران فعالیت خود را حادثه اخیر جاده میرجاوه عنوان کرد و افزود: در این حادثه با برخورد یک خودروی حمل غیرمجاز سوخت با تراکتور 6 نفر جان خود را از دست دادند.

نجفی زاده عجیب ترین صحنه دوران فعالیت خود در این سازمان را نجات جان یکی از بانوان در آسانسور بیان کرد و ادامه داد: در این حادثه بانویی که قصد ورود به آسانسور را داشته از خرابی آسانسور مطلع نبود که به جای کابین به داخل چاله آسانسور سقوط می کند که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی این بانو نجات پیدا کرد.

وی هدف از انتخاب این شغل را خدمت به مردم، کمک به همنوع و حفظ جان و مال شهروندان دانست و افزود: آتش نشان از جان خود می گذرد در صحنه هایی که همه می گریزند او وارد می شود و با حضور در حوادث از جان و مال و سرمایه های ملی حفاظت می کند.

این آتش نشان جوان بیان کرد: افرادی که وارد این عرصه می‌شوند عاشق کار خود و عاشق خدمت رسانی به هم‌نوعان خود هستند و کسی که عاشق نباشد، نمی‌تواند در این کار ایستادگی کند، در این حرفه آن چه مهم است همدلی و دستی است نه حقوق و مزایا.

وی در پایان در خصوص امکانات سازمان آتش نشانی زاهدان خاطر نشان کرد: امکانات و تجهیزات قابل قبول است اما استانداردها باید بیشتر شود.

 

انتهای پیام/