چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۲
گزارشی ازسرقت های کشنده در زابل؛
خاموشی منازل شهروندان در پی سرقت کابل های برق/سارقین بی اهمیت به جان و زندگی
 
در روزهای اخیر و با توجه به ثبات گرما و طوفان های سیستان که وضعیت دید را تا یک متر کاهش میدهد ، فرصت مناسبی برای سارقین کابل های برق در زابل است.
به گزارش عصر هامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از معضلات جدی در زابل سرقت سیم های برق در روستاها و حتی مرکزیت سیستان است؛کابل های رق به دلیل دارا بودن مقداری مس ارزش قیمتی بالایی دارند.
به همین دلیل نیز سارقین کابل های برق برای دستیابی به این کابل ها از جان خود میگذرند، گرچه فشار اقتصادی بر روی همه خانواده ها حس می شود اما اکثر سارقین سیم های تلفن معتادهای خیابانی هستند.
از این رو در روزهای اخیر و با توجه به ثبات گرما و طوفان های سیستان که وضعیت دید را تا یک متر کاهش میدهد ، فرصت مناسبی برای سارقین کابل های برق در زابل است.
یکی از شهروندان شهرستان زابل به اوشیدا گفت: در بعد از ظهر یک روز جمعه ناگهان برق تمامی محل خیابان مطهری قطع شد.
وی افزود : با پیگیری و بررسی جزئیات متوجه شدیم که قسمتی از کابل های برق دو تیربرق در محل به سرقت رفته است و متاسفانه برق کل اهالی خیابان مطهری قطع شده است.
این شهروند سیستانی بیان داشت : از این رو با توجه به گرمای هوا سریعا به اداره برق زابل اطلاع دادیم تا برای تعمیرات در محل حاضر شوند.
این اولین بار نیست که در یکی از محله های زابل این چنین اتفاقاتی رخ می دهد در دیگر های شهرهای سیستان بخصوص شهرستان هیرمند سرقت کابل برق مشتری زیادی دارد.
حسین سنچولی فرمانده انتظامی هیرمند در این خصوص گفت: در روزهای اخیر چندین فقره سرقت کابل برق در شهرستان هیرمند گزارش شده است.
وی افزود : در پی این گزارشات ،پس از رصد جغرافیایی مامورین محل مخفیگاه سارقین کشف و مقدار زیادی کابل ،سیم برق و ابزار آلات سرقت کشف و ظبط شد .
سنچولی تصریح کرد : تنها این متهم به ۵ فقره سرقت کابل برق اعتراف کرده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۱۳۸


ارسال