نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » مصاحبه تفصیلی » سیاسی

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی:

با لایحه FATF کاملا مخالف هستم/ داعش را آمریکا به وجود آورد

۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۰۷

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که بنده مخالفFATF هستم، گفت: هرگز نباید زیر بار قراردادهای استعماری رفت، باید آزادانه مسیر خود را انتخاب کنیم.

حبیب اله دهمرده در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در این خصوص اظهار کرد: مستکبرین عالم و بدخواهان بشریت جز اینکه مشکلی بر نظام مقدس جمهوری اسلامی و آزادی خواهان بشریت به وجود آورند هیچ مسیر و برنامه دیگری را در نظر نمی گیرند.

وی بیان کرد: یک تصمیم گیری بزرگ بعضی مواقع در مجلس به وجود می آید که برخی به صورت آزاد اظهار نظر می کنند، وظیفه ما این است که در چنین مواقع حساس، تصمیمی را بگیریم که همچون مدرس ماندگار و مسیری را انتخاب کنیم که به عنوان باقیات و صالحات از آن یاد شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس با بیان اینکه هرگز نباید زیر بار قراردادهای استعماری رفت، ادامه داد: باید آزادانه مسیر خود را انتخاب کنیم، بنابراین به هیچ وجه نباید با دست خود استقلال کشور را زیر سوال برده در این راستا می طلبد نظرکارشناسی کمیسیون قوه قضایی تایید شود.

وی با تاکید بر این مطلب که بنده مخالفFATF  هستم، افزود: درکشور به اندازه کافی قوانین مربوط به مقابله با تامین مالی تروریسم وجود دارد، بر این اساس لوایحی مانند FATF  برعلیه کشور ما به کار گرفته شده و طرف غربی از آن سو استفاده می کند، نباید به کنوانسیونی پیوست که در اتاق فکر دشمن طراحی شده است.

دهمرده خاطرنشان کرد: هر چند شروطی هم در چنین لوایحی گنجانده شود اما ممکن زمانی از این لایحه برعلیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند هنگامی که نقاط ضعف و قوت این لایحه را در نظر بگیریم این لایحه از دید بنده منفی است و به آن رای نمی دهم.

نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: همه به خوبی آگاه هستند که آمریکایی ها بزرگترین تامین کننده مالی تروریسم در جهان هستند و داعش را ایجاد کردند.

انتهای پیام/