يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
​دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا سیستان وبلوچستان خبر داد:
15مرکز دپوی زیرزمینی سوخت قاچاق متلاشی شد/ آغاز خود تخریبی مراکز توسط قاچاقچیان
 
دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان وبلوچستان از کشف 100هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق از 15 مرکز دپوی غیرقانونی سوخت در استان خبر داد.
محمد محبی در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاقچیان سوخت و کاهش التهابات موجود در شهر، شناسایی زنجیره های قاچاق فرآورده های نفتی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: در همین راستا و با کمک دستگاه های اطلاعاتی و انتظامی طی یک هفته گذشته موفق شدیم 15 مرکز بزرگ ذخیره و نگهداری سوخت قاچاق در استان را شناسایی و در عملیات های مختلف متلاشی کنیم.
بنا بر گفته محبی؛ با گذشت یک هفته از اجرای این طرح حدود 100هزار لیتر فرآورده نفتی غیرمجاز شامل بنزین و گازوئیل و... از مراکز زیرزمینی دپوی سوخت در سطح استان کشف و انبارها نیز تا زمان رسیدگی قضایی پلمپ شده است.
وی افزود: در همین رابطه 16 دستگاه خودروی سبک و سنگین که دارای باک های اضافی و یا مشک بوده اند نیز توقیف شد که در میان خودروهای سنگین توقیف شده یک دستگاه نفتکش متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز وجود دارد که راننده خودرو بجای آنکه سوخت را در محل تعیین شده تخلیه کند اقدام به فروش غیرقانونی فرآورده به قاچاقچیان با سود بالا می کرده است.
وی ادامه داد: با شناسایی و متلاشی شدن این مراکز، 10 نفر متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند اما نکته قابل توجه اینجاست که قاچاقچیان وقتی با عزم و اراده جدی در شناسایی و مبارزه با آنها مواجه شدند خودشان قبل از رسیدن مامورین اقدام به تخریب مراکز دپوی زیرزمینی می کنند تا بدین طریق از جرمشان کاسته شود.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۲۰۹


ارسال