سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۸
اردوغان زمان خروج از سوریه را مشخص کرد
 
رئیس جمهور ترکیه خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه را به برگزاری انتخابات در این کشور مشروط کرد.
به گزارش عصرهامون، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید نیروهای نظامی ترکیه زمانی سوریه را ترک می‌کنند که در این کشور انتخابات برگزار شده باشد.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «رجب طیب اردوغان» چهارشنبه (۱۲ مهر) طی همایشی در شهر استانبول گفت: «هرگاه مردم سوریه انتخاباتی در این کشور برگزار کردند، ما سوریه را به صاحبان آن واگذار خواهیم کرد».
او بار دیگر از اقدام ایالات متحده آمریکا در حمایت از شبه نظامیان کرد سوریه انتقاد کرد و گفت که واشنگتن ۱۹ هزار کامیون حامل سلاح و مهمات و تجهیزات نظامی به «گروه‌های تروریستی» در سوریه ارسال کرده است.
پارلمان ترکیه دیروز سه‌شنبه بار دیگر لایحه اعطای مجور به دولت این کشور جهت انجام عملیات برون‌مرزی را تمدید کرد. ترکیه در دو سال گذشته در شمال سوریه و عراق علیه آنچه گروهک‌های تروریستی و جدایی‌طلبان می‌داند، عملیات نظامی انجام داده است.
اردوغان بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل و نحوه عضویت در این شورا انتقاد کرد و گفت که «زمان عضویت دائم در شورای امنیت دائم سازمان ملل متحد که معلول شرایط جنگ جهانی دوم بود، به پایان رسیده و دیگر در چنین شرایطی نیستیم».
او با بیان اینکه زمان تغییر عضویت در شورای امنیت فرا رسیده، خواستار تشکیل شورای امنیت بین‌المللی شد که همه کشورهای قاره‌های هفتگانه را شامل شود.
رئیس جمهوری ترکیه در مورد پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا نیز گفت که در صورت ادامه گفت‌وگوهای پیوستن به این اتحادیه، احتمالا آن را به همه پرسی بگذارد.
منبع: فارس
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۲۵۱


ارسال