جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست بهبود توليدات دامی سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان از وجود پنج هزار و 700 كلنی زنبور عسل در استان خبر داد و گفت: سال گذشته 48 تن عسل توسط زنبورداران اين استان توليد و روانه بازار شد.
به گزارش عصرهامون، کیفیت عسل طبیعی ایران در حالی در جهان زبانزد است که سیستان و بلوچستان هم در زمره استان های تولید عسل قرار دارد به گونه ای که در شهرستان های زابل، زهک، ایرانشهر، نیکشهر و خاش اقدام به تولید این ماده مفید خوردنی می شود.
تنوع آب و هوایی و بهره مندی زنبورها از گیاهان دارویی کیفیت، رنگ و طعم بالایی به عسل تولیدی این خطه از کشور داده است.
حسین سرابندی سرپرست بهبود توليدات دامی سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان در این خصوص با اشاره به آغاز طرح آمارگیری کلنی های زنبور عسل در سراسر کشور گفت: بر اساس آخرين سرشماری های انجام شده پنج هزار و 700 كلنی زنبور عسل در سيستان و بلوچستان وجود دارد.
 

وی افزود: این صنعت باعث اشتغالزایی 200 نفر به كار زنبورداری و توليد عسل شده است به گونه ای که در سال گذشته  48 تن عسل توسط زنبورداران اين استان توليد و روانه بازار شد.
به گفته این مسئول عسل توليدی سيستان و بلوچستان به علت تنوع گياهی، وجود انواع گونه ‌های گياهان دارويی و ارگانيک بودن شهد گياهان مرتعی از كيفيت بالايی برخوردار است.
گفتنی است طرح آمارگیری کلنی های زنبور عسل همه ساله با هدف ايجاد بستری مناسب برای توليد كنندگان عسل و توسعه اين صنعت با توجه به پتانسيل‌ های موجود از نظر تنوع آب و هوايی، پوشش گياهی، پيشگيری از بيماری ها و همچنين تلاش بر همكاری و تعامل بيش از پيش با بهره‌ برداران در حال اجرا است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۲۶۸


ارسال