جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان گهربار مقام معظم رهبری باعث قوت قلب ملت ایران است، گفتند: تحریم ها هیچ اثری بر اراده مردم انقلابی این کشور ندارد.
به گزارش عصرهامون، پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان حاضر در باشگاه آزادی جمعی از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان گهربار مقام معظم رهبری  باعث قوت قلب ملت ایران است، گفتند: آینده کشور متعلق به جوانان است و تحریم ها هیچ اثری بر اراده مردم انقلابی این کشور ندارد.
 
آینده کشور متعلق به جوانان است
حبیب اله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های آمریکا می تواند یک فرصت برای ملت ایران باشد، اظهار کرد: با اعتماد به جوانان، توجه به ظرفیت داخلی و دل نبستن به کشور های خارجی این بار سیلی محکم تری به آمریکا خواهیم زد.
 
با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی با حضور ده ها هزار بسیجی افزود: سخنان رهبری برای مردم ایران باعث دلگرمی و دلخوشی و برای دشمنان باعث یاس و ناامیدی است.
وی با بیان اینکه آینده کشور متعلق به جوانان است، گفت: باید در همه عرصه ها به جوانان فرصت داد و به آنها اعتماد کرد، این جوانان هستند که باعث پیشرفت و ترقی یک کشور می شوند.
دهمرده تصریح کرد: متاسفانه برخی از روسای جمهور، از یک طیف خاص برای کابینه استفاده می کنند، که این درست نیست و باید به جوانان اعتماد کرد.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی از عوامل داخلی نیز هستند که راه آمریکا را ادامه می دهند، پیام رهبری در سخنرانی اخیر ایشان به همه ی عوامل داخلی و خارجی بود، نباید به کشورهای بیگانه به خصوص مستکبرین جهان اعتماد کرد.
وی بیان داشت: 80 درصد وضعیت اقتصادی امروز به دست خود مردم حل می شود، باید به اقتصاد داخلی توجه کرد، و به جوانان و کارآفرینان اعتماد کامل داشت.
دهمرده همچنین خاطرنشان کرد: اکنون با وحدت و اتحاد دست در دست هم بدهیم تا این وضعیت به پایان برسد، دولت نیز باید به قشر ضعیف جامعه توجه بیشتری کند تا این قشر آسیب نبیند.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی ها نیز در این وضعیت اقتصادی خوشی زیر دلشان زده است، که از اول انقلاب تاکنون حساب این افراد با ملت بزرگ ایران جدا بوده است.
دهمرده ادامه داد : در طول انقلاب هرگاه به ظرفیت داخلی توجه شد، هیچگاه دشمن نتوانست، از آن راه ایران را تحت فشار قرار دهد مثلا در صنعت موشکی و دفاعی، آمریکا در برابر ایران حرفی برای گفتن ندارد اما متاسفانه در اقتصاد ضعیف عمل کرده ایم که می توانیم با تکیه به اقتصاد داخلی و همچنین توجه به کارآفرینان این مسئله را حل کرد.
 
مشکل آمریکا با عقیده ملت ایران است نه شعار مرگ بر آمریکا
محمد باسط درازهی نماینده حوزه انتخابیه سراوان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مشکلات اقتصادی با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و همبستگی مسئولین و قوای سه گانه کشور رفع می شود، افزود: رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان از جوانان که امید و آینده ساز کشور هستند، حمایت کردند و بدون شک هر جامعه ای که به جوانان خود بها دهد، پیشرفت می کند و نقطه عطفی است که آینده نزدیک از ظرفیت جوانان استفاده شود.
وی افزود: همه مسئولین و قوای سه گانه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات و کمی و کاستی های کشور به ویژه مشکلات اقتصادی که مردم را تحت فشار قرار داده است، مرتفع شود که امید می رود با پیروی از معنویات مقام معظم رهبری و توجه به مشکلات جامعه به ویژه معیشت مردم حل شود.
نماینده حوزه انتخابیه سراوان گفت: مشکل آمریکا شعار «مرگ بر آمریکا» نیست چرا که آمریکا با کشور، مردم، عقیده ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی مشکل بنیادی دارد.
درازهی با بیان اینکه کسی که کارش دشمنی است، دست از دشمنی بر نمی دارد، خاطر نشان کرد: اگر شعار «مرگ بر آمریکا» برداشته شود، آمریکا بهانه دیگر دارد، اگر موشک برداشته شود، بهانه ای دیگر مطرح می کند و اگر قرار داد و صلح نامه امضا شود توجیه دیگر به میان می آورد.
وی اضافه کرد: واضح ترین پیام فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان به مسئولین این است با توجه به نابسامانی های اقتصادی که دشمن ایجاد کرده، با همبستگی می شود از این پیچ تاریخی و روزنه سخت سخت عبور کرد چرا که دشمن دست به هر اقدامی زد اما نتیجه ای نیافت و این بار می خواهد از طریق مشکلات اقتصادی مردم را از نظام نا امید کند تا از این طریق بتواند بهره برداری های خود را انجام دهد.

تحریم های آمریکا هیچ تاثیری بر اراده مردم ندارد
عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا هیچ ابزاری به جز تحریم ندارد و این تحریم ها در این ۴۰ سال هیچ تاثیری بر اراده مردم و نظام نداشته است همانگونه که مردم بیش از پیش برای دفاع از انقلاب جان بر کف می باشند.
وی بیان کرد: مردم و به ویژه جوانان باید در این برهه حساس از انقلاب برای دفاع از نظام و دولت تلاش کنند و همه با اتحاد واحد در کنار یکدیگر باشند.
وی با اشاره به اهمیت نقش جوانان در کشور افزود: امروز می بینیم که جوانان در مراسمات انقلابی مهم همچون ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان نقش پر رنگی دارند و باید این حضور در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز گنجانده شود.
 
جوانان محور حرکت هر کشور می باشند
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وظیفه دولت و همه ارگان های ذیرربط در شرایط کنونی پیگیری مشکلات مردم می باشد به خصوص استفاده از نخبگان، ظرفیت های بالقوه و بکارگیری قومیت ها در اتحاد و یکپارچگی کشور تاثیر بسزایی دارد.
وی نقش جوانان را در پیروزی هشت سال دفاع مقدس را مثال زدنی دانست و تصریح کرد: استفاده از جوانان در بحث های مدیریتی و پست های حساس باعث پیشرفت و پویایی کشور می شود همانند سیل عظیم جوانان در ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان که نقش بسزایی در گسترش آرمان های انقلابی دارد.
ایرانژاد با اشاره به نقش پر رنگ جوانان در حمایت از نظام خاطرنشان کرد: جوانان همواره نشان داده‌اند که علمدار این انقلاب می باشند و تجربه نشان داده با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی لغزش های بسیار اندکی در برخی از جوانان وجود دارد ولی رویش ها بسیار بیشتر و فراتر از حد تصور است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۲۹۴


ارسال