جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸
آخرین وضعیت آب و هوایی سیستان وبلوچستان؛
غلظت گرد و غبار درزابل به 19 برابر حدمجاز رسید/ مسیر کوتیج به رمشک در جنوب استان بازگشایی شد
 
مسیر کوتیج به رمشک در محدوده شهرستان فنوج در جنوب سیستان وبلوچستان که به دلیل طغیان رودخانه محلی مسدود شده بود بامداد امروزبازگشایی شد.
به گزارش عصرهامون، روز گذشته بر اثر طغیان رودخانه محلی مسیر کوتیج به رمشک در محدوده شهرستان فنوج در جنوب این استان مسدود شد که این مشکل بامداد امروز با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.
به گفته عبدالرحمان شهنوازی مدیر کل مدیریت بحران استان تغییرات جوی و ریزش باران سبب طغیان این رودخانه محلی و در نتیجه بستن راه ارتباطی کوتیج به رمشک شهرستان فنوج در جنوب استان شده است.
در همین راستا علی ملاشاهی رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: از شب گذشته تا کنون شاهد تشدید وزش باد در شهرهای شمالی استان هستیم به گونه ای که حداکثر سرعت وزش باد در زابل به 95 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
وی با بیان اینکه وزش باد سبب کاهش دید تا شعاع 900 متر در این شهر شد، افزود: حداکثر غلظت غبار در ایستگاه فرودگاهی زابل به 19 برابر حدمجاز رسید که انتظار می رود تا فردا وزش شدید باد در شهرهای شمالی تداوم داشته باشد که این روند در محورهای مواصلاتی شمال و شمال غرب سبب کاهش دید نیز خواهد شد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی استان در ادامه از کاسته شدن وزش باد تا روز سه شنبه خبر داد و گفت: از امروز دمای هوا در نواحی مرکزی و شمال استان 8 تا 10 درجه کاهش پیدا می کند.
گفتنی است در شبانه روز گذشته زاهدان با حداقل دمای 15 درجه سانتی گراد خنک ترین شهر و دلگان با حداکثر دمای 40 درجه سانتی گراد گرمترین شهرهای استان بوده اند.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۰۴


ارسال