سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
​احضار 2 مدیر فرهنگی سیستان وبلوچستان به پلیس اطلاعات
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان گفت: یکی از مدیران فرهنگی استان به همراه مدیر اداره ارشاد شهرستان زابل به پلیس اطلاعات احضار شدند.
حجت الاسلام علی موحدی راد در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: در پی نشر خبری در رسانه ها مبنی بر برگزاری جشن و استندآپ کمدی در شهرستان زاهدان در ایام محرم و شب شهادت امام سجاد(ع) بلافاصله دستور رسیدگی موضوع صادر شد.
وی بیان کرد: در همین راستا با ورود دستگاه های فرهنگی و نظارتی از اجرای این برنامه که قرار بود در یکی از پارک های شهر زاهدان برگزار شود ممانعت به عمل آمد و مسئول برگزاری جشن نیز به دستگاه های ذیربط فراخوانده شد.
پس از پیگیری های عصرهامون مشخص شد نظیر این برنامه در ایام محرم امسال در شهرستان زابل نیز اجرایی شده بود که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این باره نیز گفت: نفس اجرای برنامه هایی با این محتوا در ماه محرم کار زشت و ناپسندی می باشد که با توجه به اتفاق رخ داده در ماه عزای اهل بیت و شب شهادت امام سجاد(ع)، مدیران فرهنگی استان به همراه مدیر اداره ارشاد شهرستان زابل جهت ارائه توضیحات به پلیس امنیت استان احضار شدند.
وی افزود: دستگاه قضا به طور جد نسبت به این قبیل اقدامات حساس است و تمامی تحرکات را زیرنظر دارد و با هر فرد و دستگاهی که بخواهد حرمت شکنی بکند برخورد خواهد کرد.
شایان ذکر است در شب شهادت امام سجاد(ع) و در ایام محرم امسال گروهی قصد اجرای برنامه های شاد و به همراه موسیقی زنده و استندآپ کمدی در یکی از پارک های زاهدان را داشتند که پس از انتشار این مطلب در پایگاه خبری عصرهامون، مدیرکل ارشاد اسلامی در تماس تلفنی با خبرنگار ما این برنامه را فاقد مجوزهای قانونی اعلام کرد و از پیگیری برای برخورد با مسئول برگزاری آن خبر داد که در نهایت باتلاش وی و سایر دستگاه ها این برنامه لغو شد.
در ادامه تحقیقات این پایگاه خبری، مشخص شد که نظیر این برنامه در شهرستان زابل نیز در غفلت مسئولان فرهنگی و نظارتی شهرستان اجرا شده بود که دادستانی مرکز استان مدیران برگزار کننده این جشن و مدیر اداره ارشاد زابل را احضار کرد. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۲۷


ارسال