سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
درخششی دیگر از نوجوانان سیستان وبلوچستان؛
اعطای دیپلم افتخار مسابقات نقاشی بلاروس به نوجوان بزمانی
 
مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سیستان وبلوچستان از بزمان به عنوان شهر دوستدار کودک استان یاد کرد و گفت: کودکان و نوجوانان بزمانی بیش از پنج دیپلم افتخار در مسابقات نقاشی ملی و بین المللی کسب کردند.
به گزارش عصرهامون، در پی کسب دیپلم افتخار نقاشی بلاروس توسط نوجوان بزمانی "حسنیه زهرا جهانگیرزهی" که سال گذشته مسابقه آن در کشور بلاروس برگزار شد، مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان برای اعطای دیپلم وی به بزمان سفر کرد.
 فاطمه فاضلی در این سفر و در بازدید از شهر و کانون پرورش فکری این شهرستان، بزمان را به عنوان شهر دوستدار کودک در استان سیستان وبلوچستان معرفی  کرد و افزود: با توجه به فضای سبز مطلوب بزمان و همچنین طراحی و ساخت فضای بازی، کتابخوانی و تفریح ویژه کودکان این شهر به عنوان شهر پایلوت دوستدار کودک انتخاب شد.
وی افزود: دلیل مهم دیگری برای این انتخاب افتخار آفرینی های کودکان این منطقه در جشنواره های ملی و بین المللی است به طوری که کودکان بزمانی بیش از پنج دیپلم افتخار دارند و یکی از این کودکان از کشور بلاروس این دیپلم را دریافت کرده است.
مدیر کل بانوان و خانواده استانداری در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: رسیدن شهر بزمان به شهر دوستدار کودک با توجه به معماری، فضای زیست شهری و آموزشی و مکان‌های بازی کودک منجر به تقویت تعاملات اجتماعی و الگویی برای سایر شهرهای استان می‌شود.
 

این مسئول خاطر نشان کرد: برنامه هایی در ارتباط با راه اندازی پارک بانوان و مادر، معیارهای شهرهای دوستدار کودک برای شیردهی و بازی با کودکان، فراهم کردن امنیت کودکان در نظر گرفته شده است تا بتوانیم با نهادینه کردن این برنامه ها در سایر شهرهای استان شرایطی مطلوب را برای کودکان سیستان و بلوچستان فراهم کنیم.
گفتنی است پیش از این نیز ۴ نفر از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بزمان در سالهای ۹۲ و ۹۳ با ارائه  نقاشی های خود در مسابقات بین المللی، موفق به کسب دیپلم افتخار از کشور ژاپن شدند و همچنین یک عضو دیگر کانون موفق به کسب رتبه دوم کشوری شد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۳۳


ارسال