سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان از فراهم شدن زیرساخت های تحصیل دانشجویان بی بضاعت در شعبه های دانشگاه آزاد استان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، سلطانعلی میر در نشست خبری با اصحاب رسانه، خبرنگاران را زبان گویای اقشار جامعه دانست و گفت: امروز رسانه ها در میان مردم حضور دارند که این می تواند زمینه ساز توسعه جامعه شود، برای بنده حضور در جمع اصحاب رسانه بسیار مهم و کلیدی است.
وی ابتدای سال تحصیلی را به عنوان سخت ترین زمان فعالیت دانشگاه ها دانست و ادامه داد: نیمه دوم سال 97 یکی از سنگین ترین مقاطع فعالیت همکاران بنده در دانشگاه آزاد است از طرفی با حجم گسترده ای از دانشجویان روبرو هستیم و از سوی دیگر چندین همایش در این بازه پیش بینی شده است.
وی به برگزاری پنجمین قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و گفت: در آبان ماه امسال این همایش در این منطقه برگزار خواهد شد در این راستا تاکنون بیش از 150 مقاله ارایه شده است.
رئیس دانشگاه آزاد زاهدان گفت: این همایش در ادامه سلسله همایش های سالهای قبل که در زاهدان برگزار شده، می باشد که خوشبختانه امسال با اقبال محافل خارج از کشور هم مواجه شده است و به صورت بین المللی برگزار خواهد شد.
سلطانعلی میر به برنامه ریزی دانشگاه برای برگزاری شکوهمند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هر ماه یک همایش علمی در سطح استان برگزار خواهیم کرد و برای همه این همایش اطلاع رسانی گسترده انجام خواهد شد.
وی افزود: مهم ترین همایش چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب دهه فجر امسال در شهر زاهدان برگزار می شود، همه این همایش ها در حوزه تقریب برنامه ریزی شده که خوشبختانه اقدامات خوبی در این بخش ها صورت گرفته است.
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان همچنین از برگزاری همایشی با مضمون گردشگری در آذر ماه امسال خبر داد و گفت: این همایش در تلاش است چهره ای واقعی از استان را به کشور معرفی کند.
وی بیان کرد: امروز نگاه به دانشگاه به عنوان حلال مشکلات تغییر کرده و نگاه همه مردم و خانواده ها به سمت رشته های پزشکی معطوف شده است و این نگاه حاصل این پیام می باشد که بین عرضه و تقاضا هیچ تناسبی نیست.
میر دانشگاه های کشو را به کارخانه تولید مدرک تشبیه کرد و گفت: در سال های گذشته 80 هزار فارغ التحصیل محصول دانشگاه آزاد استان بوده و امسال در تمامی رشته ها 30 هزار مشغول به تحصیل هستند، اما دانشگاه آزاد تلاش می کند از نگاه صرف آموزشی خارج شده و به سمت مساله محوری حرکت کند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال 97 برخلاف فرآیند موجود در کشور دانشگاه آزاد با رشد 30 درصدی ورود دانشجو مواجه شده است.
این مسئول گفت: امروز امکانات تحصیلی دانشگاه آزاد در اکثر نقاط استان قرار گرفته است و دیگر نیازی نیست دانشجویان برای تحصیل مسافتی طولانی طی کنند.
وی به زیرساخت های دانشگاه آزاد در استان اشاره کرد و گفت: بعد از دانشگاه دولتی بالاترین امکانت سخت افزاری و نرم افزاری و بهترین ساختمان ها و تجهیزات ها در همه نقاط استان متعلق به دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان است.
رئیس دانشگاه آزاد از اولویت دانشگاه آزاد برای تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب گفت و افزود: دانشگاه آزاد استان تلاش می کند زیرساخت لازم برای دانشجویان بی بضاعت فراهم کند.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد به هیچ گونه منابع دولتی وابسته نیست بیان داشت: در حال تلاش برای جذب منابع درآمدی غیر شهریه ای هستیم تا برای مردم در جای جای استان زمینه تحصیل را فراهم کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان از کسب مجوزهای لازم برای ارتباط با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: در بخش برون مرزی و ایجاد شعبه در کشورهای همسایه، ورود دانشجویان خارجی و ارتباطات فکری با دانشگاه های همسایه برنامه ریزی های گسترده ای شده است، این اتصال بین دانشگاهی به طور قطع باعث تاثیرات شگرف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۴۶


ارسال