سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند ۹ کودک شیر خوار وجود دارند که به دلیل کمبود امکانات و همچنین وضع ضعیف معیشتی از مصرف شیر خشک محروم هستند.
به گزارش عصر هامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ کودکان و نو جوانان همواره قشر آسیب پذیر جامعه به شمار می روند مثلا یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی در جوامع امروزی همان کودک ازاری است.

اما به مناسبت روز کودک ،تصمیم به معرفی کودکان منطقه سیستان کنیم، کسانی که با وجود همه  مشکلات و محدودیت ها برای تصمیم گیری برای آینده هیچ نقشی ندارند.

در روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند ۹ کودک شیر خوار وجود دارند که به دلیل کمبود امکانات و همچنین وضع ضعیف معیشتی از مصرف شیر خشک محروم هستند.

با این وضع مادر یکی از این کودکان به خبرنگار اوشیدا گفت : دو ماه است که کودکم شیر نخورده و با آب قند تا کنون زنده مانده است.

وی افزود : عدم توانایی در خرید شیر خشک یکی از مشکلاتی است که ما برای بزرگ کردن این کودک داریم.

او که دارای هفت فرزند دیگر نیز است ادامه داد: برای فرستادن به مدارس این کودکان نیز مشکلاتی از قبیل پول مدارس،خرید لوازم التحریر و سرویس مدرسه را داریم.

درصدد بر آمدیم که برای این کودکان از داروخانه های شهرستان زابل شیر خشک تهیه کنیم، اما با تعجب بسیار داروخانه ها شیرهای خشک را تنها با کد ملی کودک و کوپن مخصوص تحویل می دادند.

دکتر میر متصدی توزیع شیر خشک در زابل در این باره به خبرنگار ما گفت: توزیع شیر خشک تنها با کد ملی قابل دریافت است.

وی افزود : آن دسته از کودکانی نیز که فاقد کد ملی هستند نیز می توانند با تشکیل پرونده در مراکز درمانی روستای خود، کوپن شیر خشک تهیه کنند و با مبلغ ۱۰۰تومان شیر خشک را تهیه کنند.

میر همچنین خاطرنشان کرد: جمعیت کودکان فاقد شناسنامه در زابل بسیار زیاد است ، لذا این دسته از افراد نیز می توانند از خدمات جمهوری اسلامی ایران بهره ببرند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۶۱


ارسال