چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
​در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان تاکید شد:
دشمن به دنبال القای ناامیدی در کشور/ دولت روحانی، پیر، بی تدبیر و ضعیف است
 
امامان جمعه شهرستان های استان سیستان وبلوچستان در خطبه های امروز نماز جمعه بر لزوم همبستگی ملت ایران در برابر توطئه های دشمنان و عزم جدی دولت در حل مشکلات مردم تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در محل مصلی قدس برگزار شد اظهار کرد: امروزه برخی افراد داخلی در قالب ستون پنجم و با حمایت بیگانگان خارج کشور به دنبال القای این موضوع هستند که ایران اسلامی دچار بحران شده و به بن بست رسیده است.
آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: این حرف دقیقاً موضع و خواست دشمنان منطقه ای و بین اللملی کشور است و قصد دارند تا تنها راه برون رفت آن را مذاکره و تسلیم شدن در برابر آمریکا اعلام کنند اما این امر هیچ گاه اتفاق نخواهد افتاد و ملت شریف ایران هرگز در برابر آمریکا تسلیم نمی شود.
امام جمعه زاهدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع بسیجیان که فرمودند من تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد تاکید کرد: مردم ایران اسلامی نیز همواره پشت و پناه ولایت فقیه هستند و هیچ گاه حاضر نیستند به خواسته های شوم و استعماری آمریکا جامه عمل بپوشانند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: یکی از حربه های دشمن این است که مردم را از داشته ها و ظرفیت های های داخلی غافل کند و ایران را وابسته به غرب جلوه دهد در صورتی که ما در داخل کشور استعدادها و ظرفیت های بسیاری داریم که غربی ها به دنبال تصاحب آنها هستند اما مردم و سرمایه گذاران باید با شناخت دقیق این ظرفیت ها در راه تحقق اقتصاد مقاومتی و اعتلای ایران گام بردارند.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: بهره گیری از قدرت رسانه و ماهواره یکی دیگر از نقشه های دشمن است و می خواهد از این طریق یاس و ناامیدی را به درون جامعه تزریق کند و همگان باید نسبت به این نقشه آگاه باشند و هرگز فریب نخورند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که هیچ گاه در هیچ میدانی شکست نخواهند خورد و با اتحاد و همدلی و مدیریت صحیح منابع و نیروها از این وضع موجود نیز به سلامتی عبور خواهیم کرد.
 
 دولت روحانی، پیر، بی تدبیر و ضعیف است
حجت الاسلام سید محمد موسوی نیز در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: دشمن دارد ما را به سمت مذاکره می برد و دولت می خواهد تسامح کنیم با دشمنان اسلام، ما تعجب می کنیم که وزیر امور خارجه ما در مجلس می گوید اگر FATF را تصویب کنیم بهانه گیری آمریکا کم می شود آنها در این چهل سال عمر انقلاب کدام بهانه را از ما کم گذاشتند که امروز بهانه گیری نکنند مطمئن باشید بهانه های موشکی، هسته ای، مالی و ... هیچ گاه کم نخواهد شد و راه حل پیشرفت کشور خودکفایی است که عملکرد آن در دولت کنونی دیده نمی شود.
امام جمعه چابهار با اشاره به حمایت های ظالمان دنیا از آل سعود افزود: آل سعود وهابی ملحد در ترکیه می رود خبرنگار مخالف خود را می کشند و قطعه قطعه می کنند و آمریکا می گوید نمی توانیم او را تحریم کنیم چون از ما سلاح می خرد و سازمان ملل و ظالمان جهانی خفقان گرفته اند و دم از حقوق بشر می زنند.
وی ادامه داد: آقا بنا دارد تا آخرین روز از این دولت از رای مردم دفاع کنند و ده ها جلسه غیرعلنی با دولت می گذارد و می گوید به داد محرومین برسید، شما ۲۰ میلیون رای دادید و باید در انتخاب خود بیشتر دقت می کردید.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مهدوی تاکید کرد: وقتی هلی کوپتر آمریکایی توسط شهید مهدوی و دوستانش سقوط کرد علاوه بر اینکه آمریکایی ها به شدیدترین شکل مهدوی را شکنجه کردند تا بگوید چگونه هلی کوپتر فوق پیشرفته اشان را منهدم کردند، آل سعود فردای آن روز ۴۰۰ نفر از حجاج ما را قتل عام کردند و قرآن فریاد می زند شما هر کاری کنید آنها بهانه می گیرند، و با اصل اسلام مخالفند.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به روز بزرگداشت حافظ عنوان کرد: گاهی در فیلم هایی که در تلویزیون ملی مقبره حافظ را نشان می دهند کسانی که حجاب ندارند در کنار حافظ نشان می دهد درصورتیکه حافظ عزتش را از قرآن گرفته است اگر امروز حافظ عزتی دارد از قرآن دارد.
وی باقرالعلوم را یاری کننده علم دفاعی سپاه دانست و تشریح کرد: ولادت امام باقر علیه السلام را در پیش داریم و ایشان بالاترین شخصیت تاریخ است و کسی جز خداوند مقام ایشان را درک نکرده و افتخار اهل بیت این است که چنین امامی در میانشان وجود دارد.
وی استاندارد را در تولید کالای ایرانی مهم دانست و تصریح کرد: ما باید در استاندارد به جایی برسیم که تولیدات کشور از کیفیتی مورد رضایت مردم برخوردار شود تا مردم از کالای ایرانی فراری نباشند و مشتاقانه برای خرید اجناس تولید خودمان روی بیاورند.
امام جمعه چابهار اقتدار ایران را الهی دانست و اذعان کرد:مسئله ایران ریشه در دین دارد امروز اگه ارتش رژه می رود در مقابل قرآن می رود نه در برابر یک خاندان خودفروخته و این افتخار است.
وی تحریم های دشمنان را همیشگی دانست و عنوان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری کشوری که از همان روزهای اول در تحریم بوده است ولی در این دوران تحریم چهل ساله شدید توانسته ایم هواپیمای کوثر جنگنده را طراحی و بسازیم وقتی عقیده به خدا پیدا کردیم و استقامت کردیم خداوند هم راه های خروج و نجات را برای ما باز کرده است.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به توسعه صنعت موشکی کشور گفت: در همه زمینه ها امروز امکانات خودمان را داریم و استفاده می کنیم در مهر ماه سال ۶۶ هلی کوپتر آپاچی آمریکایی در تاریکی شب در دریا توسط رزمندگان ما ساقط می شود و آمریکا نیروهای ما را می گیرد و شهید مهدوی را روی ناو به شدیدترین نحو شکنجه می کند که فقط بگویید چطور این هلی کوپتر فوق پیشرفته را منهدم کردید.
وی نصرت الهی را سرمایه بزرگ رزمندگان اسلام دانست و تشریح کرد: کسی که دستش را در دست خدا بگذارد خداوند نمی گذارد که خوار و حقیر شود امروز در ماه صفر قرار داریم و ورود کاروان کربلا به شام است که سخت ترین مصیبت اهل بیت است و امروز ملحدین وهابی کتاب می نویسند که عزاداری برای اهل بیت جایز نیست و از این اشک عزاداری می ترسند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کسی که برای اهل بیت اشک بریزد او در قیامت هم درجه اهل بیت خواهد بود و در عالم معنا خداوند اشک بر امام حسین را طوری قرار داده که تمامی گناهان را از بین می برد.

دولت از ظرفیت نخبگان برای کاهش آشفتگی های اقتصادی استفاده کند
امام جمعه موقت سراوان هم گفت: چرا از ظرفیت افرادی که در صنعت دفاعی در حال فعالیت و ساخت موشک های قاره پیما و نقطه زن هستند، در صنعت خودرو سازی و دیگر صنایع استفاده نمی شود؟
حجت الاسلام یوسف مرادی در جمع نمازگزاران جمعه سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت جوانان، نخبگان و دانشگاهیان برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: با تأکید مقام معظم رهبری و اعلام آمادگی نخبگان و دانشگاهیان حجت بر دولتمردان تمام شده و از این ظرفیت عظیم برای زدودن غبار دل مردم، کاهش درد دردمندان و برای از بین رفتن آشفتگی های اقتصادی استفاده شود.
  وی با اشاره به جلسه سران سه قوه با مقام معظم رهبری، افزود: با وحدت و همدلی به دنبال راهکارهای اساسی و مهم برای حل مشکلات اقتصادی باشند و با همت مضاعف ساز و کار درست اندیشیده کنند.
 امام جمعه موقت سراوان با توجه به اینکه نخبگان صرفا دانشگاهیان و حوزویان نیستند و شاید یک بازاری نخبه باشد، ادامه داد: برای برون رفت از وضعیت فعلی کارگروه ویژه تشکیل شود راهکارهای نخبگان بررسی شود و صرفا به صورت جلسه بسنده نکنند.
حجت الاسلام مرادی ضمن اینکه خواستار برخورد قاطع قوه قضاییه با محتکرین کالا شد، گفت: کشف انبارهای احتکار شده کالا در شهرستان جای تقدیر دارد که امید می رود کالا جهت کاهش قیمت ها به بازارعرضه شود.
وی از جامعه اسلامی خواستار برخورد قاطع با رژیم پلید و منحوس سعودی به دلیل بمباران کردن و کودکشی مردم و کودکان یمنی شد  و گفت: چرا باید کودکان یمنی در خواب با بمب های رژیم منحوس سعودی پر پر شود، کور و کر شوند آن افرادی که این فجایع را نمی بینند و نمی شنوند.
امام جمعه موقت سراوان ضمن گلایه مندی از وضعیت صنعت خودرو سازی کشور، خاطر نشان کرد: از ظرفیتی که در صنعت دفاعی به کار گرفته شده در صنعت خودرو سازی و دیگر صنایع نیز به کار گرفته شود.
وی گفت: چرا از ظرفیت چنین افرادی که موشک های قاره پیما و نقطه زن را طراحی و ساخته اند، در صنعت خودرو سازی استفاده نمی شود؟ مگر این افراد ایرانی نیستند؟ چرا مدیرت کلان را به چنین افراد خوش فکر که در جهت سرافرازی کشور در حال خدمت هستند، سپرده نمی شود؟
وی تصریح کرد: امروز در پیشرفت صنعت دفاعی و نیروهای مسلح هیچ گونه شک و تردیدی وجود ندارد، از چنین ظرفیت هایی در دیگر حوزه ها استفاده شود چرا که قدرت دفاعی و اطلاعی کشور دنیا را تکان داده است.
 امام جمعه موقت سراوان اضافه کرد: از اخلاص و  چنین افکار و مدیران جهادی که موجب سرافرازی کشور شده اند در تمامی حوزه ها حمایت شود.
حجت الاسلام مرادی خواستار استاندارد سازی مکان های تحصیلی شهرستان سراوان که فاقد میز و صندلی و همچنین مکان مناسب هستند شد و تصریح کرد: در برخی از روستاها منازلی برای تحصیل دانش آموزان اجاره شده است، امید می رود این مشکلات رفع شود چرا که مردم حق دارند، این مردم شهدای زیادی را تقدیم کشور کرده اند و این منطقه نیز جزئی از ایران اسلامی است.
وی همچنین به احداث سالن های ورزشی و زمین های چمن استاندارد در شهرستان برای جوانان و بانوان با توجه به عدم وجود مراکز تفریحی در این منطقه تأکید کرد و گفت: بهتر است سالن های ورزشی ویژه بانوان نیز در این منطقه تأسیس شود چرا که هیچ گونه مکان تفریحی مناسب برای بانوان در شهرستان وجود ندارد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۸۹


ارسال