دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیب و سوران از برداشت ۱۹ هزار تن خرما از سطح باغات این شهرستان خبر داد و گفت: خرمای تولیدی به کشورهای حوزه خلیج قارس، مالزی و پاکستان صادر می شود.
 به گزارش عصرهامون، از ابتدای سال تاکنون 19هزار تن خرما از سطح باغات شهرستان سیب و سوران برداشت و روانه بازار مصرف شد.
 
مضافتی و ربی شاخص ترین نوع خرما
 حنیف سپاهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیب و سوران در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر این مطلب افزود: ۵۴ رقم خرما در شهرستان سیب و سوران وجود دارد که نوع مضافتی و ربی از ارقام شاخص خرما در این شهرستان است.
 
وی با بیان اینکه خرمای این شهرستان به تهران، مشهد و تبریز صادر شده است، گفت: سال گذشته نیز خرمای سیب و سوران به مالزی، پاکستان و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد.
 
سپاهی یکی از دغدغه مهم کشاورزان این منطقه را جولان دلالان و سلف خران عنوان کرد و ادامه داد: سطح زیر کشت خرما در شهرستان سیب ‌ و سوران ۳ هزار و ۲۶۰ هکتار است که ۹۵ درصد باغات سطح شهرستان بارور هستند.
 
وی با بیان اینکه ۷۱ درصد باغات خرمای شهرستان از نوع مضافتی، ۱۱ درصد از نوع ربی و مابقی سایر ارقام است، خاطر نشان کرد: به تازگی ارقام تجاری خرما همچون تیارم و زاهدی را جهت توسعه وارد شهرستان کرده اند که پس از اقداماتی همچون نوسازی باغات، سطح زیر کشت این نوع از خرما افزایش خواهد یافت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۵۰۶


ارسال