جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲
عزیمت بیش از 66 هزار زائر اربعین حسینی از سیستان و بلوچستان
 
مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: شمار زائران ایرانی، پاکستانی و افغانستانی اربعین حسینی امسال که از این استان عازم عراق شدند به بیش از 66 هزار نفر رسید.
به گزارش عصرهامون، علی خانقائی در تشریح خبر فوق به اصحاب رسانه بیان کرد: از 15 شهریور تا 4 آبان ماه جاری، 62 هزار و 604 نفر زائر پاکستانی، از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد کشور شده اند که این شمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد 31 هزار و 744 نفر زائر با 721 دستگاه اتوبوس پاکستانی برای عزیمت به عتبات عالیات به سمت مرزهای غربی کشور عازم شده اند، افزود: 30 هزار و 860 نفر زائر نیز به صورت پیاده وارد کشورمان شده اند که با 702 دستگاه اتوبوس ایرانی به سمت مقاصد مورد نظر راهی شدند.
به گفته رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان 103زائر افغانستانی نیز از مرز میلک وارد کشور شده و به وسیله چهار دستگاه اتوبوس ایرانی به عراق اعزام شدند.
مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای در پایان خاطر نشان کرد: چهار هزار و 42 نفر زائر ایرانی نیز توسط 98 اتوبوس برای حضور در گردهمایی اربعین از استان خارج شده اند که بدین ترتیب مجموعا 66 هزار و 646 نفز زائر از طریق محورهای مواصلاتی استان به سمت غرب کشور راهی شده اند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۵۷


ارسال