پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
گروهک تروریستی جیش الظلم با انتشار بیانیه ای از پیش شرط های برای آزادی مرزبان ایرانی خبر داد، شروطی که هدفی جز بازی با افکار عمومی ندارد.
به گزارش عصرهامون، گروه تروریستی جیش العدل که از تفاله تیم عبدالمالک ریگی است پس از دستگیری و اعدام او با دست زدن به اقدامات پراکنده، پاسگاه های مرزی ایران در مرزهای جنوب شرق کشور را مورد حملات تروریستی قرار داده اند.
شامگاه دوشنبه 23 مهرماه بود که تعدادی از  بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی میرجاوه استقرار داشتند توسط عناصر گروهک تروریستی جیش الظلم ربوده شدند، قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این افراد با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شدند.
گروه تروریستی "‌جیش الظلم" که مسئولیت ربایش نیرو‌های ایرانی را برعهده گرفته است، یک گروه شبه نظامی است که از اوایل دهه ۹۰ و پس از نابودی گروه تروریستی "جندالشیطان" به رهبری عبدالمالک ریگی در جنوب غرب کشور ظهور کرد. این گروه تاکنون بار‌ها با نیرو‌های مرزی درگیر شده است. در این درگیری‌ها تعداد زیادی از نیرو‌های نظامی و امنیتی کشورمان به شهادت رسیده اند. جیش العدل سه شاخه نظامی شناخته شده دارد: "گروه نظامی «عبدالملک ملازاده»، گروه نظامی «شیخ ضیایی» و گروه نظامی «نعمت‌الله توحیدی». شاخه اطلاعاتی «زبیر اسماعیل زهی» هم در کنار این سه گروه فعال است. زبیر اسماعیل زهی، فرمانده گروه «نعمت‌الله توحیدی» بود، که در جریان یک عملیات نظامی کشته شد."
ایجاد ناامنی در کشور یکی از اهداف دشمنان ایرانیان است و در برابر چنین اهدافی نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان همواره  با اطلاع از میزان برنامه‌ریزی، تلاش و سرمایه‌گذاری آن‌ها  آماده پاسخ دندان‌شکن و سخت به عاملان بوده و هستند و با تسلط و آمادگی اکثر اقدامات آن‌ها خنثی می‌شود.
نگاهی به اقدامات تروریستی این گروهک نشان می دهد تفاله های ریگی علی رغم حمایت های مالی و لجستیکی آمریکا و هم پیمان منطقه ای آن با هوشیاری مرزبان ایرانی در سالهای اخیر نتوانسته اند به مانند سالهای گذشته تحرکاتی را در عمق استان سیستان و بلوچستان طراحی کنند به همین منظور همه اقدامات این گروهک ها معطوف به مرز شده است.
نکته قابل تأمل و بررسي اين است که گروهک جيش‌الظلم تاکنون عمليات موفق انتحاري نداشته است.
اما در این بین کانال تلگرامی این گروهک ساعاتی پیش با انتشار بیانه ای مضحک پیش شرط هایی را برای آزادی مرزبان ایرانی عنوان کرده که مهم ترین آن آزادی برخی عناصر مرتبط به خود در زندان های ایران را عنوان کرده است.
نگاهی به این سناریوی نخ نما نشان می دهد این طراحی با القای فشار به ایران با هدف اینکه کشورمان حاضر نیست برای آزاد کردن سربازان خود از دست اشرار تروریست کاری انجام دهد، در صدد فشار بر ایران برای پذیرفتن شروطی است که جیش الظلم به دستور سعودی ها وضع کرده است، می باشد، موضوعی که در سالهای اخیر بارها تکرار شده است ولی مقامات کشورمان به دلیل تروریستی بودن اقدامات تروریست ها آن را رد کرده اند.
آخرین این موضوع نیز به گروگان گیری سعید براتی مرتبط می شود که ۶ اردیبهشت پارسال و در درگیری اعضای این گروهک تروریستی با تیمی از هنگ مرزی میرجاوه مجروح شد و پس از آن به اسارت این گروهک درآمد، که مقامات کشورمان بدون هیچگونه مذاکره با تروریست این سرباز را به سلامت به خانواده اش رساندند.
در ماجرای گروگان گیری 12 مرزبان ایرانی نیز مطمئناً مقامات ایرانی حاضر نخواهند شد، شروط تروریست ها را عملی کنند.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۷۱


ارسال