دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲
با زائران اربعین-82/روایت خبری، تصویری خبرنگاران اعزامی دانا از کربلا؛
تجلی شور و شعور حسینی ده ها میلیونی زائر در اقیانوس عشق امام حسین(ع)/ لحظه به لحظه به جمعیت زائران افزوده می‌شود
 
تعداد خودروهایی که قصد وارد شدن به شهر کربلا را دارند بسیار زیاد است و این خودرو ها باعث به وجود آمدن ترافیکی به طول 20 کیلومتر در ورودی شهر کربلا شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار اعزامی راه دانا ،به عراق همزمان با نزدیک شدن به مراسم شکوهمند اربعین، ترافیک ماشین ها در مبادی ورودی به کربلا به شدت افزایش پیدا کرده است.
تعداد خودروهایی که قصد وارد شدن به شهر کربلا را دارند بسیار زیاد است و این خودرو ها باعث به وجود آمدن ترافیکی به طول 20 کیلومتر در ورودی شهر کربلا شده است.

 
این ترافیک در شرایطی است که دو لاین از مسیر اصلی ورود به شهر کربلا به زائران پیاده اختصاص یافته است و مردم همچنان در حال عزیمت به شهر کربلا هستند.
با توجه به اینکه کمتر از چند ساعت به روز اربعین زمان باقی مانده است، هر لحظه به تعداد زائران افزوده می شود و ترافیک مردمی و ماشین ها بیشتر می شود.
بسیاری از زائران حتی امکان وارد شدن به بین الحرمین را هم نداشته و از دور سلام می دهند.
حضور کودکان در راهپیمایی امسال چشم گیر است؛ زنان و کودکان زیادی بدون نگرانی از خستگی مسیر دل به جاده زده و در راهپیمایی شرکت کرده اند.
بیشتر بخوانید: گزارش تصویری؛ کودکان و خانواده ها در مسیر اربعین

اگرچه این حرکت عظیم چند سالی است که رونق خاصی گرفته به‌گونه‌ای که همزمان با اربعین حسینی، کربلای معلی شاهد جمعیت بیش از 20 میلیونی مسلمان است. اما امسال پیش بینی ها نشان می دهد تعداد زائران اباعبدالله از این رقم هم فراتر بروند.
همچنان در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی نیز در مرزهای سه‌گانه به‌مقصد عراق موکب های زیادی جهت خدمت رسانی به زائران برپا شده اند.
بیشتر بخوانید: اربعین؛ راهی به سوی ظهور/ جلوه هایی از زندگی برای هم
 

از دو روز گذشته موج بازگشت زوار آغاز شده و پیش بینی می شود بازگشت زائران فردا به اوج خود برسد و تا چند روز اینده ادامه داشته باشد. تا کنون یک پنجم از زائران ایرانی به کشور بازگشته اند.
بیشتر بخوانید:دبیر ستاد مرکزی اربعین:۱.۹ میلیون زائر ایرانی اربعین وارد عراق شدند/ بازگشت بیش از ۴۰۰ هزار زائر به کشور
 
زائران از مسیرهای مختلفی برای رسیدن به کربلا استفاده می کنند؛ برخی از آنها از مسیر عادی و برخی دیگر طریق العلما را برای پیاده روی انتخاب کرده اند.
طریق العلماء یکی از جاده‎های منتهی به کربلای معلی است که از دیر باز عالمان دینی حوزه علمیه نجف اشرف برای زیارت اربعین امام حسین (علیه السلام) از آن عبور می‌کردند. این مسیر که از مسجد سهله آغاز می‌شود، در گذشته با توجه به محدودیت‌های ظالمانه رژیم بعث صدام این مسیر تنها راه امن، جهت وصول به کربلا به حساب می‌آمد.
بیشتر بخوانید: ویدئوی اختصاصی دانا از «طریق العلما» به کربلا
 
گفته می شودنشانه مومن پنج چیز است و یکی از آنها زیارت اربعین و قبر سیدالشهدا (ع) است. از این روی در آستانه اربعین حسینی، هرساله عاشقان زیادی اعم از عرب، عجم، مسیحی، یهود و ... پای در مسیر عشق می‌گذارند و راهی کربلای معلی می‌شوند.
پیاده روی اربعین ضمن آداب و نکاتی که به همراه دارد، روز اربعین نیز، دارای اعمال و آدابی است که از زیارت قبور شهدای کربلا، زیارت اربعین آغاز و دیگر اعمال این روز است.
 
بیشتر بخوانید: اعمال شب و روز اربعین حسینی
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۹۷


ارسال