دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳
نیجریه شیعیان را به خاک و خون کشید
 
نیروهای پلیس و ارتش نیجریه روز دوشنبه با حمله به گروهی از مسلمانان شیعه، تعدادی از آنان را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ رسانه های نیجریه اعلام کردند نیروهای امنیتی این کشور روز دوشنبه به تجمع مسلمانان شیعه که در حال حرکت به سوی "ابوجا" پایتخت این کشور بودند، آتش گشوده و تعداد نامعلومی از آنان را به شهادت رساندند.
شیعیانی که در این حمله به شهادت رسیده اند، از اعضای «جنبش اسلامی نیجریه» بودند که دولت نیجریه فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده و اعضای آن را در طول سه سال گذشته سرکوب کرده‌ است.
حمله روز دوشنبه در نزدیکی پاسگاه بازرسی "نیانیا" در جاده "مارارابا" در حالی اتفاق افتاد که این گروه از شیعیان در حال حرکت به سوی پایتخت توسط نیروهای دولتی متوقف شده و از فاصله نزدیک با گلوله های جنگی به رگبار بسته شدند.
این دومین حمله در طول دو روز گذشته به مسلمانمان شیعه نیجریه بود.
روز گذشته نیروهای امنیتی این کشور به تجمع عزاداران برای بزرگداشت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) حمله‌ور شده و چند نفر را به شهادت رسانده‌ بودند.
برخی رسانه‌های نیجریه شمار شهدای روز یکشنبه را 2 نفر و برخی دیگر تا 10 نفر اعلام کرده‌اند. عده زیادی هم زخمی شده‌اند.
شیخ «ابراهیم الزکزاکی»، رهبر «جنبش اسلامی نیجریه» در جریان برگزاری مراسم اربعین در سال 1394 دستگیر شد. در حمله آن سال، ده‌ها و مطابق برخی آمارها صدها نفر از عزاداران از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۰۰


ارسال