جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
13 آبان،برگی از تاریخ مبارزات ملت ایران با استکبار جهانی/ تسخیر لانه جاسوسی توطئه‌دشمنان را نقش بر آب کرد
 
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: یکی از رخداد های مهم انقلاب سیزده آبان ماه و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان مهم ترین عزاداری های مذهب شیعه را عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین(ع)، امیر المومنین(ع) و زهرای اطهر(س) دانست و اظهار کرد: کانون محوری سینه زنی و زنجیرزنی و عزاداری برای ائمه در مذهب شیعه بسیار مهم است و بسیاری خواستند در مقابل این کانون‌ها بر آیند اما نتوانستند، ما وظیفه داریم که اربعین را به آیندگان بفهمانیم و اقتدار اربعین را به رخ آیندگان بکشیم.
به گفته امام جمعه زاهدان شهدای عاشورا از دریای خون گذر کردند تا بتوانند امانت مردم را به خدا برسانند و رسالت خودشان را به خوبی نشان دادند، ما هم باید برای نسل های آینده نقش شهدای کربلا را امانت داری کنیم و گزارشگر بزرگترین ظلمی که در حق فرزندان پیامبر شد در تاریخ باشیم.
 وی در ادامه از تمام زائرین ابا عبدالله(ع) و کسانی که برای زوار این امام همام زحمت کشیده اند و با جمعیت میلیونی آن هم در حساس ترین زمان ممکن در دنیا خودشان را به راهپیمایی اربعین رساندند  و همچنین از تمام دستگاهای اجرایی و تمام مراجع و نیروهای مسلح و همچنین رهبری معظم انقلاب و دولت‌های عراق و ایران که تمام امکانات را برای این زیارت فراهم کردند نیز تشکر کرد.
 سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما قصه‌های ناگفته بسیاری دارد که گاهی از درک کردن هم به دور است، افزود: یکی از رخداد های مهم انقلاب سیزده آبان ماه و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است، امام را تبعید کردند تا بتوانند جلوی درخشش و آرمان های امام را بگیرند، اما بر خلاف میلشان نتوانستند مردم را از امام و امام را از مردم جدا کنند و روسیاهی برای آمریکا و شاه جنایتکار ماند.
وی تصریح کرد: دشمن با شهادت بسیاری از جوانان و نونهالان آن زمان تفکر جوانان ما را که چگونه پای انقلاب خودشان ایستاده اند به رخ جهانیان کشید و در مجموع تسخیر لانه جاسوسی توسط جوانان توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.
سلیمانی خاطر نشان کرد: آمریکا کودتاهای بسیاری برعلیه این مردم برنامه ریزی و بسیاری از بزرگان انقلاب را هم به شهادت رساندند اما نتوانستند ذره ای از عزم این ملت را از انقلاب و رهبری کم کنند.

حضور در راهپیمایی 13 آبان نمایش اتحاد مردم و اقتدار نظام است
حجت السلام مهدی کریمی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان چابهار با اشاره به فرموده امام راحل اظهار کرد: امام خمینی ره فرموده اند که باید مقتدرانه در برابر دشمن ایستاد و به آنها ضربه زد ما و مسئولان کشور هم باید همان گونه با آنها برخورد کنیم، عقب نشینی و وادادگی باعث پس رفت مملکت می شود.
وی ادامه داد: عده ای از مسئولین در داخل کشور از دشمن می ترسند و این واویلا ست چراکه عقب نشینی در برابر دشمن باعث گستاخی و زیاده خواهی آنان می شود.
امام جمعه چابهار افزود: وقتی که آمریکا بر دشمنی خود مصمم تر است و در ۱۳ آبان می خواهد تحریم ها را افزایش دهد ما هم با اقتدار و انزجار بیشتر نسبت به هرسال در این راهپیمایی شرکت کرده و از دشمنان همیشگی این کشور برائت می جوییم.
به گفته وی؛ همه ما نسبت به خون شهدا مسئولیت داریم و دشمن می خواهد بین حاکمیت و نظام ما شکاف بیندازد تا اختلاف افکنی و هرج و مرج ایجاد شود.
 کریمی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور بیان کرد: کشور در چند ماه اخیر دچار تورم شده و دولت هیچ برنامه ضرب الاجلی برای حل این مشکل ارائه نداده است اینکه جوانی بیکار در خانه بنشیند مطمئنا آثار بد اجتماعی را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: رئیس جمهور وقتی مسئولی خوب کار نمی کند را از کار بر کنار کند چرا وقت مجلس به خاطر یک استیضاح گرفته می شود و هر نوع خیانت و کم کاری در کار مردم خیانت به خون شهدا ست.
خطیب موقت نمازجمعه گفت: در شرایط کنونی هجمه های فرهنگی بیگانه در کشور ما جولان می دهد و دولت در کنار مردم باید با این تهاجمات فرهنگی مبارزه کند.
وی افزود: آمریکا نشان داده است هیچ گاه از مواضع خود برای قدرت طلبی و سلطه جویی عقب‌نشینی نخواهد کرد بنابراین ما باید دلیرانه در برابر دشمن ایستادگی کنیم و سیزده آبان به عنوان نماد اعتراض مردم ایران و مسلمین در مقابل این دشمنی هاست.
کریمی خاطرنشان کرد: امام راحل همیشه شجاعانه و دلیرانه در برابر دشمنان رفتار می کردند همان طور که دیدیم در جنگ تحمیلی چگونه دشمنان شکست خورده و عقب نشینی کردند بنابراین مسئولین کشور باید با تقلید فکری و رفتاری آن امام عزیز نسبت به مواضع خود در برابر دشمن پیشروی کنند و حل مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند. 

قطع شدن دست استکبار جهانی با تسخیر لانه جاسوسی
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به شکوه و عظمت ایجاد شده در مراسم پیاده روی اربعین، گفت: بر خلاف تمام توطئه هایی که دشمن ایجاد کرد، اما پیاده روی اربعین با عظمت خاصی برگزار شد.
وی افزود: بیش  از ۲۰ میلیون نفر در روز اربعین و دیگر ایام در این مراسم شرکت کردند که علیرغم مسائلی که برخی ها  در ایران و دیگر کشورهای  اسلامی راه اندازه کرده بودند، حماسه ای با شکوه و بی نظیر خلق شد.
امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد:  وحدت و همدلی امت های اسلامی، ارادت مسلمین به سرور و سالار شهسدان، ترویج تفکر عاشورایی، تجمع با شکوه در کربلا،  ظرفیت سازی و قدرت سازی کربلا برای آزاد سازی قدس، همدلی و هماهنگی کشور ایران و عراق از جمله دستاوردهایی بود که در پیاده روی اربعین ایجاد شد.
بامری ادامه داد: برخی ها فکر می کردند که با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی مردم دست از ارزش ها و اعتقادات خود می کشند و در مراسم اربعین شرکت نخواهند کرد، اما مشاهده شد که تمامی مشکلات اقتصادی و تحریم ها در اراده، ارزش ها و اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران تأثیری نداشته و مردم سراسیمه و با شکوه تر در این مراسم شرکت کرند.
وی تصریح کرد: تجمع با شکوه در کربلا نقطه شروع و عطفی برای ریشه کنی بنیان مستکبران که قدس شریف را به اسارت گرفته اند و صاحبان اصلی آن را آواره کرده اند، خواهد بود.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۱۳ آبان، گفت: در این روز تسخیر لانه فساد و جاسوسی استکبار جهانی توسط دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت.
بامری افزود: این لانه جاسوسی محلی برای ایجاد و‌ طراحی توطئه و تفکر شیطانی آمریکا برای انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران بود که با یک همت انقلابی دست استکبار از این کشور قطع شد.
وی خاطر نشان کرد: با تسخیر لانه جاسوسی و قطع شدن دست استکبار از کشور، فرهنگی ایجاد شد که مضاعف بر فرهنگ اولیه برای مقابله با استکبار جهانی بود.
امام جمعه شهرستان سراوان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و مقابله با استکبار جهانی را یکی از موضوعاتی عنوان کرد که برکات مقدسی در طول انقلاب اسلامی برای نظام داشته است.
بامری اظهار کرد: تمامی آحاد و اقشار جامعه با ساز و کار غنی و با شعار های انقلابی و کوبنده در روز 13 آبان در میادین حضور پیدا خواهند کرد چرا که ما یک کشور انقلابی و اسلامی هستیم و استکبار ستیزی نیز جزئی از انقلاب است.
وی با اشاره به رحلت جانسور و جانگداز پیامبر اکرم(ص)، گفت: هیچ درد و رنجی در دنیای اسلام والاتر و غمبار تر از رحلت این عزیز بزرگوار نبوده است چرا که حضرت محمد (ص) تنها آینه و تجلی گاه تمامی حسنات عالم هستی بود و تمامی حسنات و زیبایی های عالم در وجود نازنین پیامبر اکرم(ص) قرار داشت.

اربعین بزرگترین گردهمایی انسانی در جهان است
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: اربعین بزرگترین گرد همای انسانی در جهان است که هر سال باشکوه و رونق بیشتری برگذار میشود که هیچ دولتی توان مدیریت پذیرایی از این سیل جمعیت را ندارد جز خود مردم با عنایت ویژه امام حسین علیه السلام همایشی انسانی با بیش از بیست پنج میلیون نفر از بیش از چهل کشور. یکی از علتهای جهانی شدن این حرکت بزرگ انسانی انقلاب اسلامی است که با تکیه بر همین آرمانهای نهضت عاشورا پا گرفت است انقلابی بدون تکیه بر شرق یا غرب که تمام دنیا وقوع چنین جریانی را ممتنع می‌دانست معجزه ای به نام انقلاب با شعار الله اکبر رخ داد وحال به برومندی و اوج اقتدار خود در چهل سالگی رسیده و جشن آن را با توکل بر خدا خواهیم گرفت .
وی افزود: از تمام مردم عراق و ایران وبه ویژه مردم سیستان که زحمت پذیرایی را کشیدند واز تمام کسانی که در این حرکت حضور داشتند و از خیرین و مسئولینی که کمک به انجام این امر نمودند کمال تشکر وقدر دانی را داریم .
حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: سال ۴۳ تبعید امام به ترکیه در پی اعتراض به قانون کاپیتولاسیون که توسط مجلس به ریاست اسدالله اعلم تصویب شده بود به تعبیر حضرت امام اگر یه بیگانه شاه این مملکت مرجع تقلید این ملت را با ماشین زیر بگیرد دادگاه ایران صلاحیت محاکمه فرد را ندارد این قانون حتی در زمان قاجار تصویب نشد ولی محمد رضا شاه لعنت الله این قانون را تصویب کرد
وی گفت: در سال ۵۷ دانش آموزان مدارس را تعطیل وبه دانشجویان ملحق میشوند در این واقعه ۵۶نفر به شهادت رسیدند و در سال ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی است که به تعبیر امام انقلاب دوم که از انقلاب اول هم مهمتر است .
خطیب جمعه زابل تصریح کرد: مبارزه فقط نظامی نیست فرهنگی و اقتصادی را نیز شامل میشود تحریم همین چند ماهه نیست ما چهل سال است که تحریم هستیم به اعتراف بیشتر کار شناسان مشکلات نود درصد داخلی است ما از دولت محترم قوه قضاییه و تمام مدیران میخواهیم با نظارت درست مشکلات را مدیریت کنند بعد ببینیم که آیا اوضاع بهتر میشود یا خیر ?
امام جمعه زابل گفت: وقف از برکات اسلام است وقف یعنی بخشی از مال را برای امری که مورد رضای خدا باشد قرار دهیم ولی باید به این نکته توجه داشت که وقف فقط شامل مسجد وحسینیه نمی شود
وی بیان داشت: چرا مهندسی معکوس نمی کنید دشمن مکان برای دوری جوان از مسجد و مجلس اهل بیت علیه اسلام درست می‌کند شما یک سالمون ورزشی وقف و کلید را در اختیار روحانی مسجد قرار دهید تا جوانان ورزش و تهذیب را در کنار هم فرا گیرند واین کار جهت جذب جوانان یکی از بهترین راه کارهای ممکن است.

راهپیمایی 13 آبان آمریکا را نا امیدتر از قبل می کند
حجت الاسلام پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: 13 آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است ،که ثمره خون ان شهدا و مبارزات پیروزی نهضت و انقلاب شد.
وی افزود: از زیر سلطه امریکا و انگلیس رهایی پیدا کردیم و طول 40 سال انقلاب اسلامی آمریکا دست از توطئه برنداشته و ملت ایران تحریمها و مشکلات را تبدیل به فرصت کرده و قدرت اول منطقه شده است .
امام جمعه بنجار خاطرنشان کرد: روز 13 آبان مردم ما پرشورتر و باشکوه تر از گذشته در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و مشت محکمی بر دهان مستکبران عالم خواهند زد.
وی گفت: پیام حضور مردم در این راهپیمائی ،ناامیدی امریکا از ملت ایران خواهد بود و مردم ما ثابت کردند که در مواقع حساس وارد صحنه خواهند شد و با تبعیت از حضرت آقا و مراجع عظام ،مایه خفت و خواری دشمنان خواهند شد .
حجت الاسلام پارسا تصریح کرد: رحلت پیامبر (ص ) و شهادت امام مجتبی ع و امام رضا ع که در روزهای آخر ماه صفر هست فرصتی مناسب برای الگو برداری از زندگی این بزرگواران هست که سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کنیم و درس شجاعت و ایثار و گذشت و فداکاری و غیرت و مردانگی را بیاموزیم و بدانیم که در راه دین باید سختی و مشکلات را تحمل کنیم تا به سر منزل مقصود و هدف خود برسیم.

روحیه جهادی و انقلابی مسئولین باعث دلگرمی مردم است
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میرجاوه، اظهار کرد: خداوند روزی دهنده هست و همان طور که به تمام موجودات روی زمین رزق می دهد رزق و روزی انسان را نیز تامین می کند، امروز فضایی در کشور حاکم شده که برخی به بهانه تورم اجناس را در انبارها ذخیره می کنند و برخی اجناس زیادی خریداری کرده و در منزل انبار می کنند و این دو حرکت مذموم و تبلیغاتی از جانب دشمنان است پس باید با ایمان به خدا در برابر این حربه ها و تبلیغات منفی بایستیم و از خشم خداوند بترسیم.
وی افزود: استکبار جهانی شمشیر خود را علیه امت اسلامی کشیده است و همه دسیسه ها و مشکلات در منطقه و در کشور ما از دسیسه های استکبارجهانی است، مسئولین نیز باید برای حل مشکلات مردم پای کار باشند و با روحیه انقلابی و مردمی پیگیر مشکلات مردم باشند وقتی مردم روحیه جهادی و انقلابی مسئولین را مشاهده کنند دلگرم خواهند شد.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه، خاطر نشان کرد: در آستانه 40 سالگی انقلاب هستیم و باید در روز 13 آبان و مبارزه با استکبار جهانی فریاد استکبار ستیزی خود را به گوش جهانیان برسانیم تا تبلیغات منفی دشمنان نظام جمهوری اسلامی خنثی شود.
وی بااشاره به سفر وزیر امور خارجه به پاکستان، تاکید کرد: ما منتظر دیپلماسی وزارت خارجه بای آزادی مرزبانان میرجاوه هستیم و از ظرفیت ریش سفیدان برای بازگرداندن این فرزندان به وطن استفاده می کنیم.
ریگیان پور بیان کرد: برپایی کمپ ترک اعتیاد در شهرستان بسیار لازم و ضروری است دانش آموزان ما باید با مضرات پدیده شوم اعتیاد آگاه شوند و این اطلاع رسانی وظیفه معلمان و مسئولین آموزش و پرورش است تا نسل جدید را با مضرات پدیده شوم اعتیاد آگاه کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۴۷


ارسال