دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹
به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان های دانش آموزان زاهدانی؛
آغاز طرح وارنیش فلوراید تراپی برای 180 هزارنفر از دانش آموزان ابتدایی
 
معاون فنی مرکز بهداشت سیستان وبلوچستان از آغاز طرح وارنیش فلوراید تراپی به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان های دانش آموزان مقطع ابتدایی در استان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، خداداد شیخ زاده در خصوص جزئیات خبر فوق به اصحاب رسانه با این مطلب که  پوسیدگی دندان ها شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی ونوجوانی به شمار می رود، افزود: بهترین زمان جهت کنترل بیماری های دهان ودندان سنین کودکی ویکی از بهترین مکان ها جهت دسترسی به این گروه سنی مدارس ابتدائی است.
به گفته این مسئول طرح وارنیش فلوراید تراپی همزمان با آموزش بهداشت دهان ودندان به دانش آموزان و والدین آنان به عنوان یکی از بهترین روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان در حال اجرا است .
وی ارتقای سلامت دهان ودندان دانش آموزان را از اهداف اجرای طرح وارنیش فلوراید تراپی عنوان کرد و ادامه داد: اجرای این طرح که در راستای تحول سلامت انجام می شود در آینده به  ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از وضعیت سلامت دهان ودندان، افزایش دسترسی به خدمات  سلامت دهان ودندان  و کاهش پوسیدگی دندان های این قشر منجر خواهد شد.
به گزارش عصرهامون وارنیش فلوراید ماده ای است  که با آغشته کردن دندان ها به آن موجب استحکام بیشتر و پیشگیری از پوسیدگی دندانها می شود که در همین راستا بر اساس برنامه 6 ماهه باید این طرح برای 180 هزارنفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرایی شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۵۴


ارسال