پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۲
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار خبر داد؛
بکار گیری نیروی بومی شرط اولیه برای دارو سازی چینی ها در منطقه آزاد چابهار
 
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: بکار گیری نیروی بومی منطقه شرط اولیه ما برای دارو سازی چینی ها در منطقه آزاد چابهار است.
به گزارش عصرهامون، عبدالرحیم کردی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: بکار گیری نیروی بومی یکی از شروط اصلی ما برای شروع فعالیت چینی ها در بحث دارو سازی در منطقه آزاد چابهار به هیئت چینی مطرح شده است و منافع بومی منطقه در اولویت استفاده از سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.
​وی با اشاره به رسمی شدن این سرمایه گذاری افزود: احتمال دارد تا یک ماه آینده هیئت چینی برای مذاکره وارد منطقه آزاد چابهار شود که در صورت قطعی شدن این مهم برنامه ریزی ها و فعالیت های اصلی سازمان برای عقد قرارداد طرفین شروع می شود.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: سیستان و بلوچستان به دلیل دارا بودن خواص دارویی منطقه ای و همچنین وجود ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی شامل تجهیزات پزشکی و صنایع دارویی خاص از موقعیت خوبی برای جلب توجه چینی ها به این موضوع برخوردار بوده و همه اینها مستلزم این است کهطرف های مقابل شرایط ایران را برای جذب سرمایه گذاری خارجی بپذیرند.
وی با اشاره به تاثیرات سرمایه گذار خارجی در منطقه تاکید کرد: چینی ها علاوه بر این‌که می‌توانند با داروسازان داخلی به صورت مشترک فعالیت خود را انجام دهند، خواهند توانست به صورت مستقیم در این رابطه سرمایه‌گذاری کنند و امکانات لازم جهت تولید دارو با مشخصات مذکور در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
​کردی در پایان خاطرنشان کرد: حلال بودن تولیدات چینی ها در خصوص موازین اسلامی پیش شرط اصلی عنوان شده بود که چینی ها این را پذیرفته اند تا بتوانند از فرصت استراتژیک چابهار به عنوان قطب صادرات کالا در منطقه اقیانوسی کشورهای همجوار استفاده کنند.

​انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۷۴


ارسال