دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ,17 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
ادارات، ارگان‌ها و تشکل‌های مختلف سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌هایی برای حضور در راهپیمایی 13 آبان اعلام آمادگی کردند.
به گزارش عصرهامون، ادارات، ارگان‌ها و تشکل‌های مختلف سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌هایی برای حضور در راهپیمایی 13 آبان اعلام آمادگی کردند.
در بیانیه اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان آمده است: سیزدهم آبان نقطه پیوند برگه‌ای زرین از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است، دستگیری و تبعید سلسله جنبان نهضت اسلامی ملت ایران در پی به تصویب رساندن لایحه کاپیتولاسیون از سوی رژیم طاغوت، به‌منزله آتشی بود که در خرمن حاکمیت اهریمنی افتاد و انقلاب اسلامی را در مسیر تازه‌ای افکند.
این بیانیه می‌افزاید: اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان به همراه موسسات وابسته اعم از شورای هییات مذهبی،کانون مداحان و شاعران آیینی،اتحادیه موسسات قرآنی و مردمی و جمعیت بانوان فرهیخته به مناسبت ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار و ظلم‌ستیزی بر لزوم حضور امت مسلمان ایران در برابر دسیسه‌های استکبار تأکید می‌ورزد.

13 آبان برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است
در بیانیه دانیال محبی استاندار سیستان وبلوچستان آمده است: یوم الله سیزدهم آبان در دفتر خاطرات ارزشمند ملت سرافراز ایران، برگ زرین و پر افتخاری است که در وجود مردم مومن و انقلابی کشور جسارت استکبار ستیزی و درس بزرگ شهادت و دلیری آموخت و ترجمان این واقعیت شد که سرانجام دیوار ستم فرو ریختنی است.
حماسه بزرگ ملت ایران در 13 آبان 1357 از جمله حماسه‌ های فراموش نشدنی فرزندان این مرز و بوم الهی و آسمانی است که علاوه بر افشای چهره های سازش کار داخلی و دمیده شدن روح بیداری، هوشیاری، وحدت و همبستگی در میان امت مسلمان را به دنبال داشت و ابهت پوشالی استکبار جهانی را در جهان شکست.
امروز دانش آموزان ما با درس گرفتن و الهام از رشادت‌های شهیدانی چون حسین فهمیده و هم رزمانش،همان گونه که همواره در روند رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی در حرکت بوده اند همچنان با تمام توان در صحنه حاضرند و نقش آفرینی می کنند.
اینجانب ضمن دعوت از عموم مردم مرزدار، غیور و انقلابی سیستان و بلوچستان برای حضور در مراسم یوم الله 13 آبان، این روز را که به نام روز دانش آموز، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان و روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است را گرامی داشته و امیدوارم به مدد الطاف الهی و با تداوم روحیه تلاش و خودباوری در بین آحاد مردم ولایت مدار استان بویژه جوانان و نوجوانان، ضمن مایوس کردن دشمنان قسم خورده نظام، مسیر پیشرفت و توسعه این نقطه از ایران اسلامی با دستان پرتوان شما عزیزان بیش از پیش فراهم شود.

یوم الله ۱۳ آبان یکی از مهم‌ترین وقایع  تاریخ اسلام است
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه زابل نیز آمده است: یوم الله ۱۳ آبان یکی از مهم ترین وقایع  تاریخ اسلام استو به گفته امام خمینی(ره) انقلابی بزرگتر از انقلاب اول است،چرا که حقیقت چهره آمریکا بار دیگر برهمگان آشکار شد. 
این بیانیه می‌افزاید: ۱۳ آبان  می آییم تا ثابت کنیم امروزما آماده ایم‌که در قبال همه تهدیدات دشمن بایستیم همانطور که ۴۰ سال در برابر گزینه های روی میز آمریکا که شعاری بیش نبودند ایستادگی کردیم وبه دنیا ثابت کردیم که حرف تا عمل امریکایی ها وهم‌پیمانان آنان فاصله ای به بلندای زمین تا آسمان دارد. ما می دانیم که تحریم های یادشده ۱۳ آبان آمریکا تنها جبهه لغوی داشته وهیچ  چیزی نمی تواندجامه عمل را به آن بپوشاند همانطور که هیچوقت تحریمی رفع نشده بود وضع تحریم های جدید نیز شعاری بیش نیست تا عنصرهای محکم و قوی جبهه اسلامی  ایران را سست‌کنند. 
در این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشگاه زابل به پاس قدردانی از خون تمام شهدای ۱۳ آبان ۵۸ ووقایع رخ داده حضور حداکثری خود را در راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ اعلام‌می دارد وبه همه دشمنان نظام و انقلاب و عوامل داخلی که سعی در اجرای توطئه های دشمن دارند می گوید که هرگزصحنه های‌حضور انقلاب از وجوددانشجویان خالی نمی شود. دانشجویان انقلابی این کشور هرگزبه دشمن وعوامل داخلی آنان این اجازه را نمی دهند که باایجاد خلل درمسائل داخلی کشور و خصوصا مسائل اقتصادی جبهه مقابل مارا قوی نشان دهند و بی ثباتی و بی مسئولیتی خودرا برگردن عوامل خارجی بیاندازند.

یوم الله 13 آبان تجلی‌گاه مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی‌است
همچنین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل نیز در بیانیه خود اعلام کرد: یوم الله 13 آبان تجلی‌گاه مبارزه ملت ایران با استکبارجهانی‌است و ثابت‌کننده آن است که قدرتی که در ذهن عده‌ای کج‌اندیش و کوته‌فکر همچون کوهی عظیم و استوار است از درون پوچ و خالی است.
این بیانیه می‌افزید: دولتمردان آمریکا در مبارزه با ملت ایران همواره اسیر توهمات پوچ و خیالی خود بوده‌اند، نمونه آن تلاش بیهوده آن‌ها در به صفر رساندن فروش نفت ایران است که خود از طرح مضحکی که داشته‌اند عقب نشسته و پی برده‌اند که توانشان در مبارزه با ایران اسلامی بسیار کمتر از آن چیزی‌است که تصور می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: و اکنون نیز در سالروز تسخیر غرور آمیز لانه‌ جاسوسی به دست دانشجویان و به ذلت‌کشاندن این علم استکبار ,ملت شریف ایران با حضور گسترده خود در راهپیمایی 13 آبان ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، باردیگر اوج انزجار خود را از استکبار جهانی نشان خواهد داد.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل نیز ضمن دعوت از مردم شریف سیستان جهت حضور گسترده در راهپیمایی 13 آبان، آمادگی کامل خود را برای مبارزه با حربه‌های اقتصادی و روانی دشمن به پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد و از هیچگونه کمکی به دولت در برابر تهدیدهای خارجی مضایقه نخواهد‌کرد.

انقلاب اسلامی مردم ایران در مسیر اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حرکت می‌کند
در بیانیه تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان آمده است: سیزده آبان روزی است که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز این ملت را در پیشانی خود حک کرده است، به همین مناسبت ما کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان با گرامیداشت این روز باشکوه دوشادوش سایر هموطنان مسلمان و با غیرت بار دیگر با شرکت در راهپیمایی سیزده آبان و با سردادن شعار مرگ برآمریکا بیش از گذشته به جهانیان ثابت خواهیم کرد که انقلاب اسلامی مردم ایران در  مسیر اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تحت زعامت و رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در راستای اهداف بلندش پیش می رود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۷۶


ارسال