دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
نماینده میرجاوه خبر داد:
رایزنی معتمدان محلی برای آزادی مرزبانان ربوده شده/سربازان ایرانی در سلامت کامل هستند
 
نماینده مردم میرجاوه در مجلس از رایزنی معتمدان محلی ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان خبر داد و گفت: طبق اخبار واصله و اشراف اطلاعاتی مرزبانان ربوده شده در سلامت کامل هستند.
به گزارش عصرهامون، علی کرد در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن تقدیر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای همکاری و پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده، گفت: هم اکنون از همه ظرفیت ها و توانمندی ها برای آزادی هرچه سریعتر مرزبانان کشورمان استفاده می شود.
نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس وزیرامورخارجه کشورمان و همچنین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران برای پیگیری وضعیت سربازان ایرانی به پاکستان سفر کردند و در این راستا رایزنی هایی انجام دادند.

رایزنی معتمدان محلی ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان
وی با اشاره به اینکه رایزنی های متعددی از سوی معتمدان محلی دو کشور برای آزادی مرزبانان صورت گرفته است، ادامه داد: طبق اخبار واصله و اشراف اطلاعاتی، مرزبانان ربوده شده در سلامت کامل هستند و در آینده ای نزدیک به کشور بازخواهند گشت.
کرد ادامه داد: باید از اقتداری که سپاه پاسداران در مرزهای شرقی کشورمان نشان داده تقدیر کرد و در این راستا یادآور شد که اشرار نمی توانند سودی در این راستا بدست بیاورند.

سفر یک روزه ظریف به پاکستان عجولانه بود/لزوم هم اندیشی با مسئولان استانی
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وزارت امورخارجه، گفت: باید یادآور شد که سفر یک روزه ظریف به پاکستان عجولانه بود و باید در این خصوص ابتدا با مقامات سپاه پاسداران، نمایندگان مجلس، مسئولان و معتمدان محلی هم اندیشی انجام میشد و با هیاتی متشکل از افراد مذکور به پاکستان سفر می کردند. در این بین نیز باید مدت سفر افزایش پیدا می کرد و با افراد صاحب نفوذ در پاکستان صحبت می شد.

انتقاد از اجرایی نشدن دیپلماسی پایدار از سوی وزارت امور خارجه در مرزهای شرقی
نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دیپلماسی پایدار از سوی وزارت امور خارجه نسبت به مرزهای شرقی اجرایی نشده است از این رو کشورها در مرزهای شرقی به تعهداتشان عمل نمی کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۷۹۶


ارسال