شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰
با حضور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور؛
طرح توزیع 18 هزار نوشت افزار ایرانی در سیستان و بلوچستان آغاز شد
 
با حضور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور طرح توزیع 18 هزار نوشت افزار میان دانش آموزان سیستان و بلوچستان در شهرستان سراوان کلید خورد.
به گزارش عصرهامون، به همت جمعیت هلال احمر 18 هزار بسته آموزشی لوازم التحریر در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
صابون چی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم که تحت عنوان طرح رنگین کمان امید در سالن آمفی تئاتر این سازمان در شهرستان سراوان آغاز شد، اظهار کرد: کاهش آلام و تکریم انسان ها و کمک به ارتقاء سلامت آنان از وظایف جمعیت هلال احمر است.
به گفته وی، نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بشر دوستی اصل اولیه و مشترک میان تمام کشورهای عضو است که در این راستا هلال احمر یک نهاد از جنس مردم است و هر کجا نیاز به کمک باشد وظیفه دارد حضور داشته باشد که بر این اساس توزیع نوشت افزار میان دانش آموزان نیازمند یکی از اهداف در راستای تکریم انسان ها می باشد.
رسول راشکی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هم در این راستا بیان کرد: بر اساس اساسنامه جمعیت هلال احمر وظیفه تسکین آلام بشر از زیباترین وظایفی است که به این سازمان محول شد.
وی با بیان اینکه بیش از پنجاه درصد جمعیت استان روستانشین هستند، افزود: قریب به دو دهه است که سیستان و بلوچستان با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند که مستقیما محل کسب و درآمد مردم استان را تحت الشعاع قرار داده که بسیاری از آنان روستاییان حاشیه نشین شهرها شده اند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان شغل اکثر مردم استان را ماهیگیری، دامپروری و کشاورزی عنوان و ادامه داد: با توجه به بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از نقاط مختلف استان، مقرر شد طرح نذر آب  در سه محور معیشت، سلامت و تأمین آب شرب در استان اجرایی شود که در کمتر 20 روز عملیاتی شد.
راشکی با بیان اینکه بزرگ ترین عملیات جمعیت هلال احمر درسطح کشور در استان انجام شد، اضافه کرد: در موضوع سبد معیشتی 50 هزار خانوار، در حوزه سلامت حدود 44 هزار نفر از خدمات پزشک ها داوطلب جمعیت هلال احمر و در حوزه نذر آب 502 روستا که در استان به صورت سقایی آبرسانی انجام می شد، از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.
وی جمعیت بهره مند شده از طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان را 494 هزار و 88 نفر عنوان  و افزود: طرح توزیع 18 هزار نوشت افزار کاملا ایرانی میان دانش آموزان نیازمند استان کلید خورد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۰۵


ارسال