جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
توسعه شهر و منطقه آزاد چابهار مرهون وجود بندر شهید بهشتی/ خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی شهرداری به اداره بنادر
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اگر بندر چابهار نبود مطمئنا ترخیص، تخلیه و بارگیری کالا هم وجود نداشت تا منطقه آزاد چابهار مجهز به امکانات و غرفه های فروش شود همچنین شهرستان چابهار رشد بی سابقه ای بعد از فعالیت به جد بندر در سال های متمادی داشته است.
بهروز آقایی در گفت و گو با چهاربهاران با اشاره به اینکه شهرداری چابهار در هفته اول ماه جاری اقدام به تخریب قسمتی از دیوار اداره بنادر کرده است اظهار کرد: شهرداری بندر چابهار با برگزاری جلسه ای مدعی شده زمین های در امتداد پارک بهاران در محل دریا بزرگ دارای کاربری گردشگری و رفاهی می باشد در صورتیکه شهرداری در سال ۱۳۷۵ همین زمین ها را به اداره بنادر واگذار کرده و اسناد مربوطه موجود می باشد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی چابهار ادامه داد: همچنین اسنادی با مهر خود شهرداری چابهار در سال ۷۶ در امور حقوقی اداره کل وجود دارد که ۶۰۰ میلیون ریال مجوز دیوار کشی کوی بندر به شهرداری چابهار پرداخت شده و همه این املاک در تصرف دولت می باشد و شهرداری اجازه تعدی به این محدوده را نداشته است.
وی با اشاره به خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی شهرداری به بندر چابهار در ابتدای ماه جاری تشریح کرد: هزینه ساخت مجدد دیوار درب گیت جنوبی ۷۰۰ میلیون تومان هزینه برداشته است و باید شهرداری طبق قانون بعد از تصویب کمیسیون برای فرو ریختن دیوار، دو ماه مهلت برای پاسخگویی ما قرار می داد نه اینکه یک روز بعد اقدام به تخریب کند و این عملکرد جز ضربه زدن به منافع مردم و طرح های بین المللی بندر چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت.
آقایی با طرح این سوال که چرا شهرداری بعد از ۲۲ سال به دنبال تخریب دیوار بوده است تاکید کرد: من در بندر امام خمینی (ره) خوزستان در خلیج فارس به عنوان مدیریت ۱۱ هزار هکتار زیر بنای این بندر را تحت کنترل داشته ولی بندر چابهار با ۲ هزار هکتار زیربنا میزان حداقلی متراژ را به خود اختصاص داده است و برخی شایعه می کنند که اداره بنادر میزان زیادی از زمین های چابهار را تحت اختیار دارد در صورتیکه همین بندر عامل توسعه منطقه می باشد.
وی با اشاره به حضور بندر در طرح توسعه سواحل مکران اذعان کرد: علاوه بر اینکه معاونت حقوقی ریاست جمهوری مالکیت دولت بر اراضی دو هزار هکتاری این بندر در اسناد موجود را تایید کرده است، تاکید و نگاه بلند مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مکران بندر را در جایگاه ویژه ای قرار داده است که هر نوع تعدی به این بندر باعث اخلال و کوچک شمرده شدن چابهار در طرح های بزرگ بین المللی می باشد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر واقعا شهرداری بندر چابهار مدعی توسعه پارک بهاران است چرا این سواحل رها شده اند و از محدوده اصلی این پروژه تا درب گیت شرقی بندر، بخش اعظمی از سواحل بدون هیچ طرح گردشگری ساخته شده می باشد؟ این سواحل رها شده اند و مشخص نیست شهرداری چه هدفی را دنبال می کند که اقدام به تخریب دیوار اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان کرده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۰۹


ارسال