سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
​دومین نوزادIVF در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان متولد شد
 
فوق تخصص درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دومین نوزاد حاصل روش پیشرفتهIVF در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان متولد شد.
دکتر فرحناز فرزانه به عصرهامون اظهار کرد: بهنام؛ دومین فرزندی است که از طریق انجام روش پیشرفته IVFدر استان سیستان وبلوچستان متولد شده و مادر وی نیز یک خانم 38 بود که پس از انجام درمان های مختلف نازایی در خارج بیمارستان باز هم موفق به تولد نوزاد نشده بود و سابقه 10 سال نازایی را داشته است که پس از مراجعه به مرکز مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به آرزوی خود رسید.
وی ادامه داد: نوزاد متولد شده از لحاظ وزن بدو تولد نیز بسیار نرمال بود و با وزن 3کیلو و600 گرم پس از طی 39 هفته دوران جنینی سالم متولد شد و مادر و فرزند نیز در حالت طبیعی قرار دارند و هیچ گونه مشکلی ندارند.
فرزانه با اشاره به بهره گرفتن این مرکز از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و مجهز و دارا بودن کادر پزشکی مجرب تاکید کرد: در گذشته نیز شاهد تولد نخستین نوزاد از طریق شیوه درمانیIUI  در این مرکز بودیم که فرزند متولد شده از این طریق در حال حاضر هفت ماه سن دارد و مشغول زندگی طبیعی است.
وی تصریح کرد: IVF روشی است که از آذرماه سال گذشته در این مرکز راه اندازی شده و منبعد نیز باید در انتظار شنیدن اخبار خوب از تولد نوزادان متعدد باشیم چرا که مادرانی که تحت نظر این مرکز قرار گرفته اند دوران 9 ماه بارداری خود را طی کرده اند و در شرف تولد فرزندان خود هستند.
فرزانه ادامه داد: در این روش تمامی جوانب پزشکی و ایمن رعایت شده و خانواده ها می توانند با اطمینان کامل به این مرکز مراجعه کرده و به آرزوی دیرین خود برسند که تشکیل بیش از 2هزار پرونده برای زوجین در این مرکز نشان از اطمینان شهروندان به مرکز مولود است.
فوق تخصص درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حال حاضر بیش از 100 مادر وارد سیکل درمانی با روش IVF  شده اند که 30 مورد بارداری، مثبت و موفقیت آمیز بوده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۲۲


ارسال