جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
هنرمندان کشور از حال و هوای زیارت امام هشتم می‌گویند:
همه خادم الرضا ییم/خادم در ثواب زائر سهیم است
 
از راه‌های دور و نزدیک، بی‌تکلف و خالصانه سختی سفر را به جان‌ و دل می‌خرند تا دقایقی در حریم حرم امام رئوف(ع)آرام و قرار گیرند. اینجا از هرکسی که سؤال می‌کنی از اعماق وجودش دوست دارد که روزی خادم آستان قدس رضا(ع) شود.
به گزارش عصرهامون، صبح نو نوشت: از راه‌های دور و نزدیک، بی‌تکلف و خالصانه سختی سفر را به جان‌ و دل می‌خرند تا دقایقی در حریم حرم امام رئوف(ع)آرام و قرار گیرند. اینجا از هرکسی که سؤال می‌کنی از اعماق وجودش دوست دارد که روزی خادم آستان قدس رضا(ع) شود. گمان‌شان این است که برای این آرزو مشقت‌ها باید کشید اما نمی‌دانند که راه رسیدن به مقام خادمی مولا آن‌چنان هم سخت نیست، اینجا در کانون خادم‌یاران رضوی فرصت خدمت مهیاست، کافی‌است نیت کنی و همراه عاشقان خدمت، قدم‌ برداری؛ فاصله شهر و روستای تو، تا رسیدن به مقام خدمت، همان‌قدر کوتاه می‌شود که فاصله نیت زیارتت تا رسیدن به حرم ضامن آهو؛ همین‌که نیت خادم‌یاری امام‌رضا(ع) را در دل داشته باشی به مقصد، به خورشید می‌رسی. در آستان شهادت امام‌رضا(ع) با چند هنرمند کشورمان درباره حال و هوای زیارت امام رضا ؟ع؟گفت‌وگو کردیم.
 
 
صنعتگر: دلم همیشه هوای زیارت دارد
 
غلامرضا صنعتگر، خواننده خونگرم جنوبی که قطعه «ضامن آهو» وی در وصف امام ‌رضا(ع) دل هر شنونده‌ای را به صحن و سرای آقا می‌برد در وصف ارادتش به حضرت می‌گوید: دلم همیشه هوای زیارت دارد و عاشقانه امام ‌رضا(ع) را دوست دارم. 
وی ادامه می‌دهد: امام‌ رضا(ع)ولی‌نعمت‌مان است و هیچ نعمتی در این کشور بالاتر از حضور ایشان نیست. آقایی که زیارتش نیاز به ویزا ندارد و هر وقت دلمان بگیرد به مشهد می‌رویم و آرام می‌گیریم.صنعتگر می‌گوید: وقتی بیمار بودم به مشهد آمدم و به آقا گفتم: «آقا حتی غیرمسلمانان از شما حاجت می‌گیرند. من سال‌ها قبل آهنگی برای شما خواندم و به شما ارادت دارم، بارها و بارها موردعنایت شما بودم، حالا دوباره عنایتی از شما می‌خواهم... و آقا جوابم را داد.» وی تأکید می‌کند: می‌خواهم این معجزه شفا پیدا کردنم را بلند فریاد بزنم و به همه بگویم که حضرت رضا ؟ع؟  چگونه مرا شفا داد. آقا آن‌قدر رئوف است که هیچ حاجتمندی دست‌خالی از درگاهش برنمی‌گردد.
 
رفیعا: مهمان‌نوازی یکی از خصلت‌های شاخص خراسانی‌هاست
 
آقای قاسم رفیعا، از شاعران نام‌آشنای مشهدی نیز به همجواری با امام رئوف؟ع؟ مباهات می‌کند و معتقد است موهبت میزبانی از زائران علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع)که نصیب ما مشهدی‌ها شده، افتخاری بزرگ برای هر عاشق و دلداده است.این شاعر مشهدی می‌گوید: این موهبت هم‌جواری ما را مفتخر به معنویت حضور زائران و مشهد را مزین به نشان درخشان شهر بهشت کرده است.
وی خاطرنشان می‌کند: مهمان‌نوازی یکی از خصلت‌های شاخص خراسانی‌ها و به‌طور مشخص مشهدی‌هاست که از دیرباز به آن شهره بوده‌اند و این خصیصه در ایام خاصی همچون نوروز، ولادت امام رضا؟ع؟ و ایام دهه آخر صفر نمایان‌تر است.رفیعا با استقبال از طرح «همه خادم الرضاییم» خاطرنشان می‌کند: افتخار می‌کنم که خادم زائران آقا باشم و امیدوارم این توفیق خدمت به زائران حضرت، راهی برای رسیدن به قربه‌الی‌الله باشد. وی صحبتش را با یک بیت شعر به پایان می‌رساند و می‌گوید: «وقتی میام تو حرمت وا مره عقده دلم، هنوز تو ای دنیا هنوز نکرده عقده‌ها ولم».
 
خراسانی: خادم در ثواب زائر سهیم است
 
آقای کاظم خراسانی، از هنرمندان و اساتید خوشنویسی کشور نیز درباره طرح خدمت‌رسانی به زائران پیاده‌روی آخر صفر می‌گوید: هرکس که به‌نوعی به زائران آقا خدمت می‌کند، این خدمت کردن به زائر امام رضا (ع)  را افتخار می‌داند، یکی کارگر است یکی مهندس؛ یکی معلم است و یکی پزشک؛ هر کس که می‌آید و خدمتی به زائران حضرت انجام می‌دهد، فارغ از هر پست و مقامی که دارد به خادم بودن خودش افتخار می‌کند.وی با تأکید بر اینکه همه دوست دارند به‌نوعی به زائر این امام رئوف(ع)خدمت کنند ادامه می‌دهد: همه برای خدمت کردن به زائران امام رضا
(ع)یک نیت دارند و آن ‌هم رضایت و خوشحالی زائران و درنتیجه رضایت ثامن‌الائمه(ع)است و این‌گونه است که ما مشهدی‌ها و خراسانی‌ها تلاش می‌کنیم حتی یک‌قدم هم که شده برای خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم؟ع؟ برداریم.خراسانی افزود: همه خادمان و مجاوران حریم رضوی تلاش می‌کنند که زائر آن حضرت را تکریم و احترام کنند، چراکه معتقدند با خدمت به آن‌ها در ثواب زیارت زائر سهیم خواهند شد. 
 
فصل خدمت
 
اینک به لطف طرح «همه خادم الرضاییم» مجال حضور در خیل خادمان افتخاری حریم رضوان فراهم ‌شده است، در موسم میزبانی از زائران پیاده شمس‌الشموس در دهه پایانی صفر، علاقه‌مندان به خدمت در این ایام، کافی است عدد‌۸‌ را به سامانه خادم‌یاران رضوی به شماره 1000888080 ارسال کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۳۲


ارسال