جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
پرتیراژترین کتاب درباره امام رضا (ع)
 
مطابق جدیدترین آمار پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه خانه کتاب از ابتدای سال جاری، ۹۱ عنوان کتاب با موضوع امام رضا (ع) منتشر شده که در این بین کتاب «یک قمقمه دریا: صد قصه و نکته از زندگی امام رضا (ع)» اثر محمدهادی زاهدی با ۲۵۰ هزار نسخه در چاپ نخست خود، دارای بیشترین شمارگان است.
به گزارش عصرهامون، از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون، ۹۱ عنوان کتاب با موضوع امام رضا (ع) منتشر شده که ۳۶ عنوان از این کتاب‌ها نخستین حضور خود را در بازار نشر تجربه می‌کنند. بیشترین نوبت چاپ در بین این کتاب‌ها، متعلق به کتاب «حرم پر از آینه بود» از مجموعه کتاب‌های پروانه به‌نشر با شعرهایی از سیده مهرانگیز اشرف‌پور است که در سال جاری به چاپ چهاردهم رسید. 
ایبنا نوشت: اما نکته جالب درباره این کتاب‌ها، وجود کتابی با شمارگان ۲۵۰ هزار نسخه در چاپ نخست است. براساس جدول بیشترین شمارگان مربوط به آثاری با موضوع امام رضا (ع) در سال جاری، کتاب‌های «یک قمقمه دریا: صد قصه و نکته از زندگی امام رضا (ع)» اثر محمدهادی زاهدی با ۲۵۰ هزار نسخه، «پابوس: آموزه‌هایی برای زیارت مطلوب» نوشته سعید تیمورزاده با ۱۱۵ هزار نسخه، «در حریم دوست: آداب خدمتگزاری در حرم مطهر رضوی» از مهدی نیلی‌پور با ۵۰ هزار نسخه، «از چشمه تا دریا: حکایاتی از زندگی امام رضا (ع)» به قلم غلامرضا حیدری ابهری با ۵۰ هزار نسخه و «زیارت عاشورا: برگرفته از مفاتیح‌الجنان حرم مطهر امام رضا (ع) با ترجمه فارسی» با ۲۰ هزار نسخه به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم هستند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۵۱


ارسال