سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۰
در سایه کم توجهی مسئولین نظارتی رخ داد؛
دست و پنجه نرم کردن شهروندان سراوانی با افزایش قیمت کرایه تاکسی ها/ دریافت نرخ متفاوت توسط برخی از شرکت های تاکسی رانی
 
برخی از شهروندان سراوانی از افزایش هزینه بهای تاکسی ها در این شهر گلایمند هستند و خواستار شفاف سازی مسئولین مربوطه شدند که چرا هر شرکت یک نرخ برای جابه جایی مسافرین دریافت می کنند.
به گزارش عصرهامون، گرانی و گران فروشی از موضوعاتی مهمی است که با توجه به هم مرز بودن شهرستان سراوان با کشور پاکستان گریبانگیر شهروندان این خطه از کشور شده است.
از گران شده اقلام اساسی در این شهرستان مرزی بگذریم، این بار افزایش بهای کرایه تاکسی ها در سراوان صدای مردم را درآورد، اما گویا کسی پاسخگو نیست.
طبق قوانین افزایش هزینه کرایه تاکسی با نصب نرخ نامه بر روی شیشه خودرو به گونه ای که در معرض دید باشد، به اطلاع شهروندان می رسد اما در ماه اخیر هیچ گونه نرخ نامه جدید بر روی شسشه خودرو ها نصب نشده و یا راننده تاکسی ها نرخ نامه جدید مبنی بر دریافت کریه بیشتر از قیمت مصوبی که اخذ می کردند، نداشته اند، که این موضوع گلایمندی شهروندان را به دنیال داشته است.
یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با خبرنگار ما، ضمن گلایمندی از افزایش بهای کرایه تاکسی در این منطقه اظهار کرد: کرایه تاکسی در سراوان متفاوت است و هیچ یک از مسئولین نظارت ندارند و یا نظارت و بررسی آنان به صورت مستمر نیست.
وی افزود: نظارت مقطعی یا بی توجهی متولیان امر به این موضوع موجب شده تا تاکسی رانی ها کرایه های متفاوتی را از شهروندان اخذ کنند.
این شهروند سراوانی ادامه داد: برخی از راننده تاکسی ها انصاف دارند و کرایه را به نرخ معین که همان 3 هزار تومان است دریافت می کنند، اما برخی مبالغ چهار هزار و پنج هزار را از مسافرین درخواست می کنند.
وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: هنگامی که به این مبلغ به راننده تاکسی اعتراض می شود، می گوید همینی که هست و یا اینکه قیمت ها افزایش یافته و نرخ جدید است.
این شهروند سراوانی گفت: مگر نباید نرخ نامه را بر روی شیشه خودرو و یا در دید مشتری نصب کنند، پس چرا نرخ نامه جدید را شهروندان نشان نمی دهند؟
وی خاطر نشان کرد: مگر نرخ نامه برای هر شرکت تاکسی رانی فرق می کند که برخی ها چهار هزار و برخی دیگر پنج هزار در شهر دریافت می کنند؟
این شهروند سراوانی اذعان کرد: مسئولین نظارتی در شهر به خواب رفتنند یا خود را به خواب زده اند که چنین موضوعاتی را بررسی نمی کنند و یا اینکه دیگر مشکلات مردم برای آنها بی اهمیت است.
لازم به ذکر است که شنیده می شود افزایش بهای کرایه تاکسی در جلسه شورای شهر و شهرداری تصویب و جهت اجرایی شدن به فرمانداری ارجاع داده شده که خبرنگار ما جهت پیگیری افزایش بهای کرایه تاکسی تماس های مکرر با شهردار سراوان داشت که وی پاسخگوی تلفن خود نبود است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۵۹


ارسال