شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ,25 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹
​رئیس بنیاد مهدویت سیستان و بلوچستان:
مهدویت؛ عامل وحدت شیعه و سنی/91هزار نفر آموزش های تخصصی مهدویت را فراگرفتند
 
رئیس بنیاد مهدویت سیستان و بلوچستان گفت: موضوع مهدویت به یکی از عوامل اصلی وحدت میان شیعه و سنی در این استان تبدیل شده است.
موسی شهرکی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) به پیشنهاد حجت الاسلام قرائتی و موافقت مقام معظم رهبری در سال 79 تاسیس شد که دفتر آن در استان سیستان وبلوچستان نیز 10 سال بعد فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: هدف از راه اندازی این بنیاد ترویج معارف مهدوی در همه ابعاد برای تمامی اقشار جامعه به شیوه های مختلف و با استفاده از ابزارهای نوین و جدید است که شناساندن و معرفی حضرت ولی عصر(عج) جزو برنامه های محور این بنیاد می باشد.
وی تصریح کرد: تاکنون و با کمک های دستگاه های فرهنگی مختلف و حمایت نماینده ولی فقیه در استان بیش از 91 هزار نفر از مردم استان اعم از طلبه، دانشجو، کاسب و بازاری و اقشار عادی آموزش های 20 ساعته معارف مقدماتی مهدویت را فرا گرفته و با وظایف منتظران ظهور آشنا شده اند.
به گفته شهرکی؛ در این مدت402 همایش در سطوح مختلف بین المللی، ملی و استانی و... در این استان برگزار شده و فعالیت های این بنیاد به نحوی بوده است که دفتر بنیاد مهدویت سیستان وبلوچستان به عنوان الگوی نمونه کشوری برای سایر استان ها مطرح است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در این بنیاد همواره مورد نظر بوده است برگزاری دوره های آموزشی و تربیت
در استان سیستان وبلوچستان مهدویت به عنوان عامل وحدت میان شیعه و سنی مطرح است چرا که مهدویت موضوعی مربوط به یک مذهب خاص نیست بلکه یک دیدگاه، ایده و تفکر متعلق به همه مسلمانان جهان است.
مدرس است که تاکنون 253 نفر این آموزش ها را دیده اند و به عنوان مربی مهدویت مشغول به فعالیت و ترویج معارف مهدویت هستند.
وی گفت: از آنجا که رسیدگی به کودکان باید از همان سنین پایین شروع شود، برگزاری دوره های آموزشی در مهدکودک ها نیز تحت قالب تربیت مربی مهدوی مهدهای کودک در استان به تعداد 294 نفر اجرایی شد و هم اکنون می توان گفت اکثر مهدهای کودک استان با این موضوع آشنایی کامل دارند که این دوره هر ساله نیز برای این مربیان تکرار می شود.
رئیس بنیاد مهدویت سیستان و بلوچستان گفت: یکی دیگر از خدماتی که این بنیاد ارائه می دهد در اختیار قرار دادن کتابخانه مجهز با هفت هزار و650 جلد کتاب مختص مهدویت است که همه اندیشمندان، طلاب و دانش پژوهان می توانند از این کتابخانه که در زاهدان فعال است استفاده کنند.
وی ادامه داد: بر خلاف برخی تصورات غلط، در استان سیستان وبلوچستان مهدویت به عنوان عامل وحدت میان شیعه و سنی مطرح است چرا که مهدویت موضوعی مربوط به یک مذهب خاص نیست بلکه یک دیدگاه، ایده و تفکر متعلق به همه مسلمانان جهان است.
وی بیان کرد: خوشبختانه در استان سیستان وبلوچستان کوچکترین اختلافی بر سر موضوع مهدویت وجود ندارد که در این خصوص نیز کتاب مهدویت در نگاه صحاح سته با تیراژ 125 هزار نسخه چاپ و منتشر شد که بسیار نیز مورد استقبال مردم استان و حتی سایر استان های دیگر قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهدویت در میان قشر جوان نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده است به گونه ای تاکنون قریب به 3هزار و 72 دانشجوی پسر و 5هزار 202 دانشجوی دختر آموزش های ویژه مهدویت را پشت سرگذاشته اند که آمار قابل قبولی است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۰۱۷


ارسال