دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
در نشست تخصصی بانوان تشیع و تسنن سیستان وبلوچستان مطرح شد:
انقلاب ایران الهام‌بخش بیداری اسلامی در جهان است
 
مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: الهام بخش بیداری جهان مردم ایران اسلامی و الهام بخش زنان جهان، بانوان ولایی ایران هستند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز نشست تخصصی بانوان تشیع و تسنن که با موضوع نقش بانوان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت زاهدان برگزار شد.
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: نشست حاضر با موضوع نقش آفرینی بانوان در پیدایش انقلاب و تداوم آن به عنوان چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی نشستی گرانقدر است.
وی گفت: جوهره قرآن به ما تفهیم می کند که آفرینش انسانی غیر از آفرینش حیوانی است در آفرینش انسانی دو عنصر زن و مرد مکمل و متمم هم هستند به گونه ای که به تعبیر قرآن مرد قائمه و زن تامین کننده مجوعه عواطف و احساسات زندگی است.
 

وی تسکین و آرامش مرد را در لوای زنان و تکیه و قائله زنان را به برکت وجود مردان دانست و ادامه داد: جهان اسلام به زن جایگاه و بهای زیادی داده است.
 
بانوان تأثیر قابل توجهی در تحقق اهداف وحدت و تقریب مذاهب دارند
عفت شریعتی مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه زنان جایگاه انس، محبت و معرفت هستند، اظهار کرد: در خانه ای که زن نباشد انس و محبت وجود ندارد و زنان در ساختن زندگی سعادتمندانه نقشی بزرگ و سترگ دارند.
وی با بیان اینکه زندگی سعادتمندانه جز در گرو عملکرد مردان و زنان مومن نیست، افزود:  در هفته وحدت جانی دوباره در پیکره مردم دمیده شد امید است که بتوانیمباهمدلی،همراهی و نزدیکی مسلمانان زمینه ظهور انسان کامل را بیش از پیش فراهم کنیم.
این مسئول ادامه داد: مسلمانان باید با همراهی و همنوایی و همدلی در تحقق اهداف کمالی و منطقی جهان اسلام کوشش کنند.
مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران می گذرد، گفت: این چهل سال رمز تکامل و رسیدن است اگر در تاریخ ملل نگاه کنیم انقلابی به عظمت انقلاب اسلامی ایران نخواهیم یافت که چهل سال در مسیر اول خود پابرجا باشد.
 

وی در تکمیل مطلب فوق تاکید کرد: علمای بزرگ جهان اسلام و شهدا سرمایه های گرانقدر انقلاب اسلامی هستند.
شریعتی در ادامه با بیان اینکه ثمره انقلاب اسلامی بیداری جهان اسلام است، تصریح کرد: کشورهای مسلمان جامعه بشری و منطقه بیداری خود را در پرتو نور افکن انقلاب اسلامی، شهیدان این مرز و بوم، بانوان و خانواده های شهدا یافتند.
وی تاکید کرد: الهام بخش بیداری جهان مردم ایران اسلامی هستند و الهام بخش زنان جهان بانوان ولایی ایران هستند.
به گفته مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، امروز جمهوری اسلامی ایران به یاری مردان و زنان سلحشور خود در لوای وحدت و تقریب و همدلی مسلمانان برافراشته شده است و شاهد فروپاشی روز به روز نظام سلطه در یک شیب با سرعتی هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۰۳۴


ارسال