چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
​معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
بسیج محصول انقلاب و بازوی قدرتمند نظام است/تشریح عملکرد 40ساله بسیج در آخرین روز هفته
 
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: بسیج محصول انقلاب و بازوی توانمند نظام است که همواره در تمامی عرصه های حساس کشور حضور داشته است.
به گزارش عصرهامون، عوضعلی فقیری که به مناسبت آغاز هفته بسیج در جمع خبرنگاران این پایگاه خبری حاضر شده بود اظهار کرد: مردمان سیستان وبلوچستان همواره در تمامی عرصه های کشور حضور فعالی داشته اند که دوران جنگ تحمیلی اوج این رشادت ها و دلاورمردی ها بود.
وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی حدود 12هزار رزمنده از استان سیستان وبلوچستان در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کردند که رشادت و شهامت های غیورمردان سیستانی و بلوچستانی در لشکر همیشه پیروز ثارالله زبانزد خاص و عام است.
به گفته فقیری؛ فرمانده این لشکر؛ سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در اکثر سخنرانی های خود یاد و نام بسیجیان گردان تخریب، غواص و فرماندهان و رزمندگان این استان را زنده نگه می دارد و از رشادت های آنها برای سایرین سخن به میان می آورد که مایه افتخار و مباهات برای مردم این استان است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کنار 500 خانواده شهید مقیم استان، ده ها هزار آزاده و رزمنده و جانباز در سراسر سیستان وبلوچستان داریم که پس از جنگ نیز در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان و کشور نقش آفرین هستند.
فقیری ادامه داد: زمانی که دستور تاسیس بسیج مستضعفان توسط امام خمینی (ره) داده
کتابچه عملکرد درخشان بسیج در طی 40 سال پیروزی انقلاب در دست تدوین است و به زودی از آن رونمایی می شود.
شد مردم این استان با جان و دل با حضور در مساجد به صورت داوطلبانه به عضویت بسیج درآمدند و از همان روزها بود که مسجد، محور و پایگاه فعالیت های بسیجیان قرار گرفت.
وی تاکید کرد: در استان سیستان وبلوچستان بسیج نقش روشنگری و به صحنه آوردن همه اقشار را بر عهده دارد و این نهاد مردمی باعث جلب اعتماد عمومی و افزایش رضایت مندی مردم نسبت به نظام و انقلاب شده است چرا که تمامی خدمات و فعالیت های بسیج در نهایت مایه آسایش و خدمت رسانی به همین مردم می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان بیان کرد: فرهنگ سازی و دادن نقش های جدی به جوانان و به خصوص بانوان یکی دیگر از عملکردهای مثبت بسیج در این استان است که شاهد هستیم میزان فعالیت و مشارکت بانوان در عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و حتی مسئولیتی و اجرایی نسبت به دوران پیش از انقلاب قابل قیاس نیست که بخشی از این زحمات توسط بسیجیان بومی و مردمی اجرایی شد و امروز شاهد برکات آن هستیم.
فقیری به تلاش نیروهای بسیجی در جاده سازی، مدرسه سازی، بهداشت و درمان و آموزش و خدمات فرهنگی نیز اشاره کرد و افزود: گروه های جهادی که با حضور حداکثری و داوطلبانه بسیجیان تشکیل می شود به نقاطی سفر می کنند که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و کمترین امکانات را دارند اما با دست خالی و حمایت های مردمی و سرمایه ای اندک کارهای بزرگی انجام می دهند که اجرشان در نزد پروردگار متعال محفوظ
بسیج محور وحدت و همدلی است و خدماتی را که انجام می دهد نیز فارغ از هرگونه جناح و حزب و مذهب است و از نگاه یک بسیجی هیچ گاه فرقه و مذهب و... ملاک خدمت رسانی نبوده، نیست و نخواهد بود کمااینکه شاهد هستیم برادران اهل سنت زیادی به عضویت بسیج درآمده اند و در تمامی اقشار و سطوح بسیج نقش های پررنگ و جدی دارند.
خواهد ماند.
وی تاکید کرد: عده ای کوته فکر و نادان قصد دارند تا خدمات بسیج را در طول 40ساله پیروزی انقلاب اسلامی کمرنگ جلوه داده و یا آنها را بی ارزش نشان دهند که به همین منظور کتابچه عملکرد درخشان بسیج در طی 40 سال پیروزی انقلاب در دست تدوین است و به زودی از آن رونمایی می شود.
فقیری بسیج را انعکاس دهنده مشکلات مردم و پیگیر حل آنها از سوی مسئولان قلمداد کرد و گفت: ماموریت بسیج، دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در کنار این ماموریت خطیر، هرگز کار امدادرسانی و محرومیت زدایی را فراموش نکرده است که خدمات شایان این نهاد در ساخت خانه های محرومان، اشتغال زایی و اعطای تسهیلات به بنگاه های زودبازده خانگی، تلاش در جهت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق خصوصاً در حاشیه شهرها، مدرسه سازی و استفاده از علوم و فناوری جدید بر هیچ کس پوشیده نیست و قابل انکار نخواهد بود.
فقیری با بیان اینکه 22 قشر در جنبه ها و عرصه های مختلف در بسیج تشکیل شده است بیان کرد: مردم استان نیازمند خدمات رسانی در عرصه های مختلف هستند که در راستای خدمت رسانی دقیق تر و بهتر، اقشار مختلف با ماموریت های خاص و تعریف شده ای در بسیج تشکیل شد که هر یک در مسیر از پیش تعریف شده گام بر می دارند و به فضل الهی موفقیت های خوبی نیز حاصل شده است.
به گفته معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، بسیج محور وحدت و همدلی است و خدماتی را که انجام می دهد نیز فارغ از هرگونه جناح و حزب و مذهب است و از نگاه یک بسیجی هیچ گاه فرقه و مذهب و... ملاک خدمت رسانی نبوده، نیست و نخواهد بود کمااینکه شاهد هستیم برادران اهل سنت زیادی به عضویت بسیج درآمده اند و در تمامی اقشار و سطوح بسیج نقش های پررنگ و جدی دارند.
وی مرتفع کردن مشکلات اقتصادی را یکی از ضرورت های روز کشور دانست و از آن به عنوان جنگ اصلی یاد کرد و ادامه داد: دشمنان قصد دارند تا با راه اندازی کمپین های مختلف
شیوه فعالیت جهادی و خالصانه بسیجیان در نقاط مختلف استان و کشور در دنیا نمونه است و در هر نقطه ای که بسیج ورود کرده شعار " ما می توانیم" را در عمل به اثبات رسانده اند.
و تولیدات رسانه ای با پخش عمومی آن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای متعددی که در اختیار دارند مردم را از آینده دلسرد کنند تا خدای ناکرده مقبولیت نظام را زیر سئوال ببرند اما بصیرت و هوشیاری مردم هرگز اجازه این کار را به آنها نداده است.

فقیری امیدآفرینی اقتصادی و ارائه خدمات در تمامی حوزه ها را از جمله دیگر کارکردهای بسیج دانست و افزود: شیوه فعالیت جهادی و خالصانه بسیجیان در نقاط مختلف استان و کشور در دنیا نمونه است و در هر نقطه ای که بسیج ورود کرده شعار " ما می توانیم" را در عمل به اثبات رسانده اند.
وی تاکید کرد: اگر الگوی خدمتی و فعالیتی بسیج به عنوان سرلوحه کار مدیران اجرایی قرار بگیرد قطعاً شاهد ایرانی آبادتر خواهیم بود که هیچ تحریمی بر آن اثرگذار نخواهد بود و دشمنان هرگز جرات بیان حرف های پوچ درباره ایران را پیدا نمی کردند.
فقیری به چالش حاشیه نشینی در استان به خصوص در شهرهای زابل، زاهدان، چابهار و ایرانشهر نیز اشاره کرد و افزود: این مناطق نیز از دید بسیجیان دور نماند و کارگروه های مختلف با حضور مسئولان اجرایی برگزار شد که در نهایت قرارگاه جوادالائمه(ع) با ماموریت ویژه رسیدگی به این مناطق و حل مشکلات و معظلات حاشیه نشینی تشکیل شد.
فقیری با بیان اینکه امسال 153 ویژه برنامه در هفته بسیج در سطوح مختلف حوزه های مقاومت، پایگاه های بسیج و نواحی شهرستانی برگزار می شود بیان کرد: قصد داریم تا عملکرد 40ساله بسیج در استان سیستان وبلوچستان را در آخرین روز این هفته رسانه ای کنیم تا همگان بدانند بسیج چه خدمات بی منت و خالصانه ای را به مردم این استان کرده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۰۷۰


ارسال