شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ,25 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم و مقاوم یمن با حضور مقامات کشوری و لشکری، اندیشمندان و فرهیختگان،تشکل های مردم نهاد داخلی و خارجی ، در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دانا، همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم و مقاوم یمن با حضور مقامات کشوری و لشکری، اندیشمندان و فرهیختگان،تشکل های مردم نهاد داخلی و خارجی ، در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
در این همایش اقوام مختلف بسیجی مانند کرد، بلوچ، بختیاری، ترکمن و ... نیز حاضر هستند که شعارهای حمایتی خود از مردم مظلوم یمن را سر دادند.
شخصیت های کشوری و لشکری مانند سردار غیب پرور، سردار آزادی، سردار سپهر ، ناصر ابوشریف، رامین، آیت الله اراکی، نماینده جنبش الحوثی یمن، سردار سلامی، عزیری نماینده مجلس و ... در این همایش حضور یافته اند. این همایش پذیرای جمعی از نمایندگان مردم مظلوم یمن نیز است.
جمعی از خانواده شهدای مظلوم یمن، خانواده شهدای هسته ای، خانواده شهدای منا و خانواده شهدای مدافع حرم نیز با حضور در این همایش همبستگی خود با مردم مظلوم یمن اعلام کردند.

سردار غیب پرور: حکام سعودی حقارت و ذلت ابدی را برای خودشان خریده اند
سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمد گویی به همه حضار و مهمانان سایر کشورها و نمایندگان اقوام در این همایش اظهار داشت: حضور همه نشان می دهد که همگان صرف نظر از قومیت و ملیت قلبشان برای مردم یمن می تپد که چهار سال است تحت بدترین خیانت ها و جنایات عالم قرار گرفته اند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: حکام سعود نه تنها عزت درو نمی کنند بلکه حقارت و ذلت ابدی را برای خود خریده اند و امروز حتی سردمداران کاخ سفید نه تنها انها را قبول نمی کنند بلکه انها را به عنوان گاو شیرده می پندارند.
غیب پرور افزود: آنها تصور می کردند در کوتاه ترین زمان ممکن کار مردم یمن را تمام می کنند اما مردم یمن با تقدیم هزاران نفر شهید پای استقلال خود ایستاده اند و امروز شکست متوجه کسانی است که بی رحمانه ۴ سال است که بر سر مردم یمن بمب می ریزند.
رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه ۲۰ میلیون نفر از مردم یمن آواره شده اند گفت: قریب ۵ هزار نفر کودک زیر ۶ سال قتل عام‌شده و زیرساخت های یمن از بین رفته اما آنها با اقتدار از عزت خود دفاع می کنند.
وی ضمن بیان اینکه اگر همدردی نکنیم قطعا کوتاهی کرده ایم تصریح کرد: ما به عنوان مردمی که خود مزه جنگ را چشیده و خباثت های آمریکا را دیده و هزاران شهید داده ایم و جوانان ما جانباز شده اند می دانیم که بر مردم یمن چه می گذرد
غیب پرور گفت: ما مفهوم محاصره اقتصادی جنگ نظامی بمباران و مشقت های بسیار را طی ۴۰ سال گذشته می فهمیم و بر اساس آن احساس مشترک و وظایف دینی از مردم یمن هم حمایت می کنیم و هم دفاع.
وی همچنین خاطر نشان کرد: آنچه که امروز بر مردم یمن می گذرد تنها خباثت آمریکایی ها نبود و مردم مظلوم‌فلسطین در غزه یمن و حتی سوریه از شر آمریکا در امان نبوده اند.
رئیس سازمان بسیج خطاب به حکومت عربستان ابراز داشت: حکام سعودی بدانند که بزرگترهای آنها خوب می دانند که هرجا که مقاومت باشد فتح و پیروزی پایان آن باشد و قطعا بدون جهاد و مقاومت و غیرت دینی یک مقاومت به پیروزی نخواهد رسید
غیب پرور گفت: زایشگاه هر پیروزی کانون تهدیدات است و تا جنگ و مبارزه نباشد، استقلال
کام سعودی بدانند که بزرگترهای آنها خوب می دانند که هرجا که مقاومت باشد فتح و پیروزی پایان آن باشد و قطعا بدون جهاد و مقاومت و غیرت دینی یک مقاومت به پیروزی نخواهد رسید
به دل مردم یک ملت گوارا نخواهد بود و به دل نخواهد نشست امروز اگر ایران در اوج عزت و اقتدار است به خاطر ایستادگی همه جانبه پای مقاومت هاست.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: جنگ الحدیده را می بینیم که همه آمده اند اما مردمانی با دست خالی در نهایت نداری ایستادگی کرده و از اینجا به تک تک مردم قهرمان یمن درود می فرستیم و می گوییم عمل امروز شما به عنوان یک برگ زرین و پر افتخار ثبت خواهد شد.
مستکبران در زمان شاه با ایران کاری نداشتند
در ادامه این مراسم نماینده مردم مظلوم یمن در این همایش شرکت و پیام مظلومیت مردم یمن را قرائت کرد. ابراهیم الدیلمی، نماینده جنبش انصار الله یمن نیز به نوبه خود اعلام کرد که خون ملت یمن بر شیمشیر مزدوران متجاوز پیروز خواهد شد و پایداری و فداکاری ضمان این ملت ضامن این پیروزی است.
الدیلمی رئیس شبکه المسیره که رسانه و صدای مردم یمن است، گفت: من به نمایندگی از مردم مظلوم یمن از شما تشکر می کنم برای این همپیمانی با مردم یمن و یمن در یک تجاوز وسیع قرارگرفته و آل سعود از همه سلاح های غیر متعارف برای کشتار مردم استفاده کردند.
وی ادامه داد: مدارس، بیمارستان ها، مزارع کشاورزی و حتی قبرستان ها را بمباران کردند و کشتارهای بزرگی انجام دادند و حتی از مزدوران خود در داخل یمن استفاده کردند.
رئیس شبکه المسیره خاطر نشان کرد: همانطور که در زمان شاه هیچ کشوری علیه ایران اقدامی انجام نداد و همینطور در یمن هم زمانیکه دولت مزدور بر سر کار بود کاری با نداشتند.
الدینی افزود: وقتی انقلاب یمن پیروز شد و یمن بخشی از مقاومت اسلامی شد تجاوز به یمن از سوی مستکبران شروع شد.
 
آل سعود وظیفه نابودی بشریت را بر عهده گرفته
همچنین ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در حمایت از مردم یمن و همچنین تلاش های آمریکا برای ایجاد آشوب و جنگ در منطقه اظهاراتی بیان داشت.
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه جهان غرب هم صدا می زند کشتار مردم یمن باید متوقف شود، گفت: سعودی ها باید این جنگ را متوقف کند.
ابوشریف افزود: متاسفانه آل سعود وظیفه نابودی بشریت را به نمایندکی از صهیونیست ها بر عهده گرفتند.
 
جنگ در یمن جنگ اراده هاست/ عمق فاجعه یمن مشخص نیست
رکن آبادی نماینده مجمع زنان جهان اسلام در حاشیه این همایش ضمن تبریک هفته بسیج و هفته وحدت اظهار داشت: امروز جنگ یمن یک جنگ تک بعدی نبوده و جنگ بیولوژیک نظامی اقتصادی و رسانه است.
وی افزود: امروز جنگ یمن رویارویی تمام کفر با تمام مردم یمن است که امروز جنگ جنگ اراده هاست موضوعی که به فرموده رهبر انقلاب اساس و بنیان مقاومت معرفی می شود.
نماینده مجمع زنان خاطر نشان کرد: امروز امت اسلام را ذره ذره کرده و با تمام وجود با آن مبارزه می کنند و یمن بروز و فاجعه آن است کارشناسانی که در حوزه های مختلف خبره هستند می دانند با یک برنامه ریزی محکم در حال نابودی مسلمانان هستند.
وی همچنین گفت: این نشست ها مهم است اما تاثیر آن بر جامعه جهانی مهم تر است دوازده هزار کودک شهید و ۵ هزار زن شهید چه معنایی دارد اگر جنگ حکومت هاست چرا مراکز درمانی و مناطق مسکونی و مدارس را بمباران می کنند.
رکن آبادی در پایان عنوان کرد: امیدوارم این نشست ها پایه و اساسی برای یک اقدام جهانی باشد و از جمعیت زنان جهان اسلام این قول را می دهم که از مظلومیت مردم یمن در اجلاس های بزرگ تر و نخبگانی حمایت به عمل بیاید.
 
یمن میوه بیداری اسلامی است
نادر طالب زاده در همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم یمن
الدیلمی رئیس شبکه المسیره که رسانه و صدای مردم یمن است، گفت: من به نمایندگی از مردم مظلوم یمن از شما تشکر می کنم برای این همپیمانی با مردم یمن و یمن در یک تجاوز وسیع قرارگرفته و آل سعود از همه سلاح های غیر متعارف برای کشتار مردم استفاده کردند.
گفت: اخرین میوه بیداری اسلامی یمن است، امریکا می داند یمن نقطه شکست انهاست ، دشمنان به صبر مردم یمن اگاهند و می دانند با پیروزی مردم یمن همه چیز عوض می شود مردم یمن با کمترین امکانات بزرگترین اراده جنگی را دارند.
کارگردان و مستند ساز سینما افزود، مسئولان یمنی به ما گفتند که از هر ۱۰ تیرانداز ۹ تک تیرانداز دارند،مردم یمن فشنگ و اراده کم ندارند و غذا و دارو کم دارند.
طالب زاده اظهار کرد: آمریکا امروز در معرض تحول و بهم ریختگی عظیم است و به دست و پا افتاده  که صلح برقرار کنند. تحولی که با پیروزی مردم یمن رقم می‌خورد تمام قصه را عوض می کند.و نباید فراموش کنیم که یمنی ها چشم امیدشان به ماست.
این فعال رسانه و مستند ساز گفت: باید به مسئله غذا و داروی آنها توجه کرد و نباید در برابر قحطی یمن صبر کرد و عربستان قدرتی در برابر اراده مسلمانان ندارد.
وی خاطر نشان کرد ، نباید به تحریم سعودی ها توجه کنیم تا مردم یمن را قحطی فرا بگیرد.
 
تاکید اسلام، یهودیت و مسیحیت به صلح
در ادامه همایون سامیهح رئیس انجمن کلیمیان تهران با بیان مطالبی دین اسلام را دین سلام و سلامتی خواند و افزود: در دین مسیحیت هم شعار آرامش و صبح هست و در یهودیت نیز بر همین موضوع تاکید شده است.
وی تاکید کرد: جایگاه یهودیت را از صهیونیست جدا بدانید.
رئیس انجمن کلیمیان تهران با اشاره به تجاوز آل سعود به یمن اظهار کرد: چگونه رژیمی که در سرزمینی حکومت می کند که خانه خدا آنجاست برادران دینی خود را که دارای یک پیامبر و یک کتاب هستند با ظلم و ستم کشتار می کند.
 
آیت الله اراکی: دوران کمک رسانی مخفی به یمن و فلسطین تمام شده است
آیت الله اراکی دبیر مجمع تقریب مذاهب اسلامی این همایش اظهار داشت: اینکه می بینیم عربستان و آمریکا در یک جبهه ظاهر شده اند نباید عامل ترس و هراس شود بلکه حاکی از رسیدن عربستان و اسرائیل به نقطه پایانی است.
وی با اشاره به اینکه ترامپ می گوید اگر از حمایت عربستان دست برداریم ساقط می شود تاکید کرد: سنت خدا و کلام خداست که کسانی که در عین شنیدن دستورات خدا، خلاف آن عمل می کنند منافقین هستند و اینها کسانی هستند که کافران را به جای خداوند اولیا خود می دانند.
دبیر مجمع تقریب مذاهب اسلامی همچنین افزود: بر اساس وعده الهی غیر ممکن است که جبهه مسلمانان و الهی شکست بخورد و خداوند می گوید اگر در راه خدا به دشواری رسیدید بدانید دشمنان شما زخم های بیشتری بر پیکرش نشسته است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: دوران کمک رسانی مخفی به یمن و فلسطین تمام شده است و سید حسن نصرالله چندی پیش رسما اعلام کرد به فلسطین کمک می کند و ما باید اعلام کنیم که رسما به یمن کمک میکنیم و حتی اگر بتوانیم موشک می فرستیم که از نظر ایجاد جنگ روانی بسیار مهم است.
آیت الله اراکی در پایان عنوان کرد: یمنی ها مطمئن باشند که اگر امروز به نصرت الهی رسیده اند حاصل مقاومت آنهاست یمن کشوری با مردم مستضعف است ولی اینکه تا کنون این چنین مقاومت کرده اند نشانه پیروزی حتمی یمن است و فقط صبر می طلبد.
سردار سلامی: مرزهای جغرافیایی مرزهای سیاسی است و نه عقیدتی و ماهم یک امتیم که این باقی خواهد ماند
سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم و مقاوم یمن ضمن تبریک و تهنیت میلاد با سعادت اسوه حسنه عالم خلقت مظهر رحمت اظهار داشت: اسلام مرزهای جغرافیایی  را عامل جداسازی قلب ها و آرزو ها برای مسلمانان نمی داند و مرز های حقیقی مرزهای هویتی و اعتقادی ما است؛ همه مسلمانان اجزای پیکره  واحده یک امت هستند و قرآن عظیم به این معنای بلند و زیبا در چند جا اشاره کرده است.
وی ادامه داد: بنابراین اگر ما از
مسئولان یمنی به ما گفتند که از هر ۱۰ تیرانداز ۹ تک تیرانداز دارند،مردم یمن فشنگ و اراده کم ندارند و غذا و دارو کم دارند.
فلسطین حمایت می کنیم و اگر از مردم مظلوم یمن پشتیبانی کرده و برای مسلمانان در سوریه و عراق نگران هستیم و به افغانستان می اندیشیم و به مسلمانان بنشینی و میانمار می اندیشیم فلسفه قرآنی پشت آن نهفته است.
سردار سلامی افزود: مرزهای جغرافیایی مرزهای سیاسی است نه امنیتی و این پیام درخشان هفته وحدت است که امروز گرد هم آمده ایم تا حمایت معنوی خود را از مردم مظلوم یمن آشکارا اعلام کنیم،آنچه امروز  در جهان اسلام می گذرد از ۱۹۱۶ به بعد ناشی از به هم پیوستگی سیاست آمریکا انگلیس رژیم صهیونیستی و آل سعود است که اینها هندسه مصیبت در جهان اسلام را تشکیل داده اند. آمریکا معتقد است بدون سیطره سیاسی امنیتی اقتصادی و فرهنگی بر  جهان قادر نیست به عنوان بزرگترین قدرت دنیا عمل کند در منطق آنها تمام جهان اسلام به ویژه جنوب غرب آسیا سکوی پرش آمریکا برای رسیدن به قدرت جهانی است.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این آرزو در جایی برای آنها به واقعیت پیوست اما وقتی امام خمینی مقابل این رویای خطرناک آمریکا انگلیس و رژیم صهیونیستی ایستاد از آن زمان  این تقابل راهبردی  بین دنیای استکبار و جهان اسلام شکل گرفت.
وی در ادامه افزود: مسلمانان به روح آگاهی رسیدند و از گورستان جهل مدرن بیدار شدند و بیرق های جهاد را در بلاد اسلامی به دوش کشیدند و با یکدیگر متحد شدند و جبهه متحدی شکل گرفت که آرمان ها و آرزو های دشمنان را فرو ریخت،ضربات وسیع سیلی های محکم به آمریکایی ها وارد شد تا جایی ک صهیونیستی ها دور خود دیوار کشیدند و فلسطین گروه های جهادی  مسلح را تشکیل دادند و موجب انحلال کابینه رژیم صهیونیستی شده اند.
جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در لبنان حزب الله قدرتمند شکل گرفت که به عنوان خورشید در شرق مدیترانه می درخشد در سوریه نیز تکفیر به عنوان محصول مشترک آمریکا و اسرائیل شکست و از مناسبات سیاسی حذف شد امروز شیعه و سنی با هم دوشادوش در یک سنگر می جنگند و جهاد به عنوان عامل اصلی سعادت مسلمانان شکل گرفت، مسلمانان حول یک عقیده مشترک متحد شدند و در عراق پیروزی مسلمانان بر استکبار رقم خورد و ۷ تریلیون دلار در عراق هزینه کردند  و هزینه ای جز شکست نداشتند اما از این شکست های پی در پی عبرت نگرفتند
وی افزود: در ایران به عنوان قطب و مرکز انقلاب  و قلب جهان اسلام آمریکایی ها هرچه داشتند به صحنه آوردند تا این نظام اسلامی را شکست دهند و این الگو را خراب کنند اما رهبر انقلاب با تدبیر و سخنان حکیمانه جلوی آنها ایستاد و این نظریه را ثابت کرد که بک ملت با اتکا به اعتقاداتش می تواند بر دشمنان خود غلبه کند.این تهرانی است که دنیای قدرتمند آن را محاصره  اقتصادی کرده اما جز علم پیشرفت و فرهنگ در آن دیده نمی شود آنها امروز یمن را محاصره کرده اند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: روش آمریکا مقابله با ملت هاست نه دولت ها حتی دیروز ترامپ اعلام کرد که ملت ایران یک ملت تروریست است،اما ملت ایران آگاه و قدرتمند است که قدرتش نه به اندازه شکست نخوردن از آمریکا بلکه برای شکست دادن آنهاست برنامه ریزی ما بر اساس شکست دادن استکبار است.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه موضوع امروز ما یمن است، تصریح کرد: آمریکایی ها برای نابودی ملت یمن کمر بسته است که البته رئیس جمهور فعلی آمریکا یک ویژگی مثبت دارد و این است که چهره واقعی آمریکا را به دنیا نشان می دهد به طوری ک آمریکا ضد ملت هاست.
وی همچنین اضافه کرد: ما
یمنی ها مطمئن باشند که اگر امروز به نصرت الهی رسیده اند حاصل مقاومت آنهاست یمن کشوری با مردم مستضعف است ولی اینکه تا کنون این چنین مقاومت کرده اند نشانه پیروزی حتمی یمن است و فقط صبر می طلبد.
میگوییم که آمریکا و سعودی ها که اجازه واردات یک دارو یا نان را به یمن نمی دهند چگونه ادعا می کند ایران به یمن موشک می رساند و ایران را مقصر فاجعه انسانی در یمن بداند.
سردار سلامی در پایان بیان داشت: فرض کنید ایران از مردم یمن حمایت سیاسی کند اما آیا این دلیل می شود که مردم مظلوم یمن را زیر اوارهای خاک دفن کنند. آمریکا انگلیس و صهیونیستها بدانند که تاریخ در حال ثبت ورق های ننگین از جنایات سنگین آنها در یمن است.
اثری از تسلیم در مردم یمن نیست/ مقاومت تنها راه مقابله با استکبار جهانی است
عبدالرضا عزیزی در همایش بین‌المللی دفاع از مردم مظلوم  یمن ، گفت: جنگ علیه مردم مظلوم و بی دفاع یمن از چند منظر قابل بررسی است، ابتدا هم از دیدگاه حقوق بشر قابل بحث است.
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: باعث تعجب است که منادیان حقوق بشر این همه ظلم و جنایت و کودک کشی و محاصره ناجوانمردانه توسط رژیم منحوس ال سعود و اربابان پر مدعایی که گوش جهانیان از ادعای حقوق بشری خود را پر کرده ولی نه تنها جلوگیری نمی‌کنند بلکه تشویق و حتی کمک های نظامی و تسلیحاتی هم می‌کنند و باید به حال چنین مدعیان دروغین تاسف خورد.
نماینده مردم خواسان شمالی در مجلس گفت: بیش از سه سال است مردم مظلوم یمن علاوه بر بمباران های کور تحت شدیدترین محاصره نظامی و اقتصادی هستند و بدلیل نبود غذا و دارو در فجیع ترین وضع ممکن قرار گرفته اند و متاسفانه هیچ خبری از نهادهای حقوق بشری هم نیست.
عزیزی اظهار کرد: مردمی که تنها جرمشان خلاصی از زور و ظلم و جور و بی عدالتی بوده است و خواستند آزاد باشند.
عزیزی ادامه داد: امروز که متأسفانه جهان استکباری چشمش را بر روی این همه ظلم و جنایت بسته اند وظیفه همه مسلمانان است به پیروی از آیات قرآن کریم و دستورات دین و پیامبر عظیم الشان اسلام به هر طریق ممکن به یاری مسلمانان رنج کشیده و تحت ظلم جنایات رژیم دست نشانده ال سعود، اسرائیل و آمریکا و سایر متحدان ظالم شتافته که کمترین تعللی ما را از وظیفه انسانی و مسلمانی خود دور کرده و در یوم الحساب بدون شک مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت.
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس افزود: امروزه دنیای استکبار، خصوصا آمریکای جنایتکار  به اهمیت تنگه باب المندب و چپاول نفت عربستان بشدت پی برده و چون تنگه استراتژیک هرمز در اشراف کامل عملیاتی جمهوری اسلامی ایران است، رژیم جنایتکار ال سعود را ترغیب به لوله کشی نفت و صدور آن از طریق باب المندب کرده است.
وی تاکید کرد: همین مهم باعث شده است این رژیم جنایتکار به هر قیمتی که شده است این تنگه  را در اختیار خود داشته باشد و بر همین اساس با تمام توان و بهره گیری از کمک های نظامی و سیاسی و تسلیحاتی آمریکا و اسرائیل و با همکاری سایر کشورهای مرتجع عرب همچون امارات به یمن مظلوم حمله کرده است.
عزیزی اظهار کرد: إل سعود جنایتکار طبق وعده به اربابان خود قرار بوده است چند هفتهای کار یمن را تمام کند ولی بحول قوه الهی الان سه سال است که مردم مظلوم و بی دفاع یمن زیر سنگین ترین حمله های هوایی و زمینی و دریایی دشمنان آمریکایی سعودی صهیونیستی مقاومت می‌کنند و کمترین آثار تسلیم مشاهده نمی‌شود.
وی گفت: جمهوری اسلامی در موضوع سوریه با هوشیاری در مقابل صهیونیستها ایستاد ، تجربه نشان داده است که تنها مقاومت در برابر استکبار جهانی پاسخ می دهد.
 
یمن چهره واقعی تمام  دشمنان اسلام را روشن کرد
الراشدین در همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم یمن با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به همه ما اموخت که در برابر مستکبران بایستیم گفت: اگر
اگر ما از فلسطین حمایت می کنیم و اگر از مردم مظلوم یمن پشتیبانی کرده و برای مسلمانان در سوریه و عراق نگران هستیم و به افغانستان می اندیشیم و به مسلمانان بنشینی و میانمار می اندیشیم فلسفه قرآنی پشت آن نهفته است.
خون شهدای ایران نبود ما در این اجلاس جمع نمی شدیم و سلام و درود می فرستم به همه مجاهدان که از مرزهای این کشور بزرگ حراست می کنند.
رهبر حزب جریان ۱۴ فوریه یمن  با بیان اینکه به روح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درود می فرستیم افزود: ما در  امروز و با کمال امنیت در کنار هم جمع شدیم و این امنیت در نتیجه اقتدار سپاه و تمام رزمندگان و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران است .
وی  گفت: یمن چهره حقیقی دشمنان را روشن کرد آنها که ما را فریب دادند ما در تمدن انسانی زندگی می کنیم و آنهایی که شعارهای دموکراسی را سالهای طولانی اعلام کردند در یمن چهره واقعی شان نمایان شد.
الراشدین خاطر نشان کرد: ما از سازمان ملل نا امید هستیم و از همه کسانیکه ساکت هستند و از آزادگان جهان می خواهیم که از مردم یمن و مردم فلسطین دفاع کنند.
وی گفت: مسئله یمن مسئله اول انسانیت و بشریت است و از همه آزادگان جهان می خواهیم از حیثیت خود و مسائل اخلاقی به عنوان ارزش استفاده کنند و مسائل غیر انسانی در یمن را متوقف کنند.
 
مسئولیت آنچه در یمن می‌گذرد با کشور‌هایی است که از سعودی‌ها حمایت می‌کنند
ناصر ابوشریف در همایش بین‌المللی «دفاع از مردم مظلوم و مقاوم یمن» در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما، گفت: حمایت از یمن وظیفه اخلاقی، سیاسی و راهبردی ماست.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران عنوان کرد: جهان غرب همه یک‌صدا می‌گویند که بزرگ‌ترین جنایت تاریخی در حال رخ دادن است. اروپایی‌ها معترف‌اند که سعودی‌ها باید جنگ یمن را پایان دهند.
وی به حضور میلیونی مردم یمن در روز فلسطین سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: طرح سعودی‌ها هیچ نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته است و آن‌ها تلاش می‌کنند با سفاکی هرچه‌تمام‌تر، بندر الحدیده را اشغال کنند که بدترین راه برای اشغال منطقه را در نظرگرفته اند.
ابوشریف با انتقاد از حمایت‌های تسلیحاتی و سیاسی آمریکا و انگلیس از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بیان کرد:  مسئولیت آنچه امروز در یمن می‌گذرد با کشور‌هایی است که از هرگونه حمایتی از سعودی‌ها فروگذاری نمی‌کنند و همواره از آنان برای جنایت‌هایشان پشتیبانی می‌کنند.
تشکر کودک یمنی از آیت الله خامنه ای
مجتبی الحلیلی نماینده کودکان در پایان همایش و در مراسم تقدیر گفت: مناسبت روز جهانی کودک را در مقابل کشتار کودکان یمن تبریک می گویم.
وی با صدای کودکانه اما محکم خود بیان کرد: ما کودکان یمن هر گونه خواب خوب و بازی را فراموش کردیم.
الحلیلی که شرایط دشوار کودکان یمن را توصیف می کرد، افزود: ما کودکان یمن زندگی پر از ترس و دلهره داریم.
وی با صدایی رسا از مردم جهان خواست به کمک مردم یمن بیاییند چرا که کودکان یمن در برابر بمباران کشته می شوند.
این کودک یمنی فریاد می زد که در یمن همه آواره شدیم و داستان کودکان یمن در تاریخ اسلام سابقه ای ندارد.
الحلیلی خاطر نشان کرد: کودک یمنی به مدرسه می رود و به خانه خود بر نمی گردد.
وی به جنایت کودکان در یمن اشاره کرد و گفت: ۴ هزار کودک یمنی تا کنون شهید شدند و یک میلیون و ۵۰۰ هزار کودک یمنی گرسنه هستند و ۳ میلیون کودک یمن در درد و رنج هستند.
الحلیلی در پایان اعلام کرد: ما در راه امام حسین و در خط مهدی عج الله هستیم و خداوند پشتیبان ما است و از آیت الله خامنه ای برای حمایت از یمن تشکر می کنیم.
در پایان از مجتبی الحلیلی نماینده کودکان مظلوم یمن، خانواده علی آقا عبدالهی شهید مدافع حرم به نمایندگی از شهدای مدافع حرم، مهدی مَشکینی خبرنگار حاضر در کشتی امداد رسان صلح و علیرضا کریمی به نمایندگی از قهرمانان و ورزشکاران جبهه مقاومت به نمایندگی از ورزشکاران جبهه مقاومت تقدیر شد.
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۱۲۳


ارسال