پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی اشتغالزایی در مناطق محروم و دورافتاده یکی از اقدامات مهم سپاه در سیستان وبلوچستان به شمار می رود که علاوه بر اشتغالزایی فصلی برای 25 هزار و 435 کارگر، تاکنون 9 هزار و 140 نفر به صورت دائمی مشغول به کار در کارگاه ها و واحدهای تولیدی شده اند.
به گزارش عصرهامون، این روزها که مردم با مشکلات زیادی از قبیل بیکاری و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند شاهد آنیم که رهبر انقلاب بارها در بیانات خود تاکید بر خود کفایی و محقق کردن اقتصاد مقاومتی دارند چرا که اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی علاوه بر نقش موثری که در شکوفایی اقتصاد کشور دارد زمینه اشتغالرایی را برای اکثر جوانان فراهم می کند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در این زمینه با ارائه تسهیلات به کارآفرینان به منظور اشتغالزایی و کاهش بیکاری از این افراد حمایت کرده تا بتواند از ظرفیت افراد در عرصه های پرورش زنبور عسل، پرورش دام و طیور، آبزیان و غیره در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع معضل بیکاری استفاده کند.
این نهاد مردمی با ایجاد کارگاه های تولیدی در عرصه های مختلف علاوه بر عملی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی به رفع مشکل بیکاری در سیستان وبلوچستان که لقب جوانترین استان کشور را یدک می کشد نیز کمک کرده است.
در همین راستا قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از سال 88 تاکنون اقدام به اشتغالزایی چندین هزار نفر به صورت دائمی و فصلی در نقاط مختلف استان کرده است.
 

سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: بخشی از فرصت های شغلی موقت و فصلی و بخشی هم دائم است که در کارگاه ها و حوزه های کشاورزی دایر می باشند.
وی با اشاره به این مطلب که سپاه بر مبنای وظیفه ذاتی خود که حفظ انقلاب و ماموریتی که برآن واگذار شده یعنی امنیت پایدار در جنوب شرق ورود پیدا کرده است، افزود: سپاه با ماموریت ایجاد امنیت پایدار در جنوب شرق کشور، اقدامات خود را در راستای افزایش امنیت پایدار در بخش های مختلف شامل توسعه های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و شاخص های بهداشتی و امنیتی در این خطه از کشور در دستور کار قرار داده است.
 

به گفته این مسئول، تاکنون 25 هزار و 435 فرصت شغلی برای کارگران فصلی ایجاد شده به گونه ای که در ساخت پروژه های محرومیت زدایی در مناطق دورافتاده و مرزی از این افراد استفاده شده است.
وی در ادامه از ایجاد اشتغال دائم برای 9 هزار و 140 نفر در سراسر استان پهناور سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: این افراد مشغول به فعالیت در عرصه های پرورش آبزیان و دام و طیور، کار در معدن، نانوایی، کارگاه های تولیدی و خیاطی، کارخانه پسته پاک کنی، سنگ تراشی، هنرهای صنایع دستی، گلخانه ها و غیره هستند.
 

به گزارش عصرهامون در حالی بیکاری به یکی از چالش‎های مهم جامعه امروز تبدیل شده است که اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخلی نه تنها سد محکمی در برابر ترفندها و حیله‎های دشمنان خواهد بود بلکه راهی برای بهبود مشکلات جوانان و ایجاد اشتغال است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۱۸۱


ارسال