يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاکنون به همت جهادگران سپاه در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان 907کیلومتر راه دسترسی ایجاد شده است.
به گزارش عصرهامون، اقدامات بی نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق برای محرومیت زدایی، آبادانی و شکوفایی کشور بر هیچکس پوشیده نیست. به گونه ای که تاکنون اقدامات بسیار زیادی در حیطه های محرومیت زدایی، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و غیره توسط این نهاد مردمی صورت گرفته است.
علی ای حال با ارائه چنین خدماتی در استانی که مردمانش به وسعت پراکندگی جغرافیایی با مشکلات زیادی همچون خشکسالی، بیکاری و نواقصی در حوزه های مختلف اعم از بهداشت و سلامت وغیره دست وپنجه نرم می کنند امروز شاهد آنیم که مردمانش در دوردست ترین نقاط آن به واسطه تلاش جهادگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چهره ای خندان به خود گرفته و از امکانات رفاهی بهره مند شده اند.
 

 
ساخت جاده در مناطق روستایی و صعب العبور مرزی یکی از اقدامات شاخص سپاه در این خطه از کشور است آن هم روستاهایی که مردمانش تا قبل از احداث جاده توسط سپاه باید برای تامین مایحتاج روزمره شان به کشور پاکستان می رفتند.
"مورتان" یکی از روستاهای منطقه بلوچستان است که روستائیان ساکن در آن به هنگام بیماری دیگر امیدی برای رفتن به شهر نداشتند و برای مایحتاج روزمره شان نیز باید به کشور پاکستان می رفتند اما اکنون به همت تلاش سپاه پاسداران و قرارگاه منطقه ای جنوب شرق با احداث 79 کیلومتر جاده مشکلاشان حل شده است.
 

شهرام اسکندری معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: از سال 88 تاکنون 907 کیلومتر جاده سازی روستایی و مرزی در مناطق محروم این استان پهناور صورت گرفته که هر کیلومتر احداث جاده حدود 35 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.
به گفته این مسئول احداث جاده روستایی، برق رسانی به چاه های کشاورزی، آبرسانی، احداث خانه، مدرسه، بهبود وضعیت بهداشتی، احداث مجموعه های ورزشی، ساخت نانوایی، مسجد، خرید منبع آب، انشعاب برق، احیاء قنوات، بازسازی حوزه های علمیه از دیگر اقدامات سپاه در این خطه از کشور است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۱۸۲


ارسال