جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ,23 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
​کارگردان و بازیگر مطرح کشور:
جنگ در یمن توطئه آمریکاست/ دلارهای سعودی چشم و دهان سازمان های حقوق بشر را بسته است
 
بازیگر،کارگردان و تهیه کننده برجسته کشور گفت: هر بلایی که بر سر مردم یمن می آید ناشی از بازی های شوم و پلید آمریکا و عربستان جنایتکار است.
یاسین خوشامدزهی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: هر توطئه و جنگی که در کشور یمن به وقوع می پیوندد ناشی از توطئه هایی است که دو کشور خونخوار و جنایتکار آمریکا و عربستان انجام می دهند چرا که در هر کجایی اسلام و مسلمانی وجود داشته باشد سران این دولت ها چشم دیدن آنها را ندارند.
این بازیگر برجسته کشور که اصالتاً اهل چابهار در استان سیستان وبلوچستان است افزود: ما مردم ایران ضمن محکوم کردن این جنایات، از ظلمی که به مردم مظلوم و بی دفاع یمن تحمیل می شود به شدت خشمگین هستیم و این آمادگی را داریم تا در صورت صلاحدید از حقوق این مردم با اهداء جان مان دفاع کنیم.
خوشامدزهی تاکید کرد: متاسفانه هر روز شاهد قتل عام کودکان و نوجوانان بیگناهی هستند که در کوچه و خیابان مشغول بازی هستند اما به وسیله موشک ها و سلاح هایی که آمریکا به عربستان فروخته است جان خود را از دست می دهند و سازمان های حقوق بشر و مدعی دفاع از حقوق مظلومان نیز سکوت کرده و یا خود را به نفهمی زده اند.
این مستندساز تصریح کرد: در حالی که سازمان ملل و نهادهای
اساساً می توان گفت آمریکا و عربستان خودشان تروریست و تروریست پرور هستند.
بین المللی حقوق بشر باید از این مردم دفاع کنند و جلوی تجاوز، آدم کشی و کودک کشی این کشورها در یمن را بگیرند با کمال تاسف شاهد هستیم که چشم خود را بر روی این همه آدم کشی ها بسته اند وهیچ حرفی نمی زنند.
این بازیگر شاخص سیستان وبلوچستان که در سریال هایی همچون در چشم باد، خط سوم، آزاد راه، دردونه، حافظ، گل یا پوچ و آقا و خانم سنگی ایفای نقش کرده است افزود: دلارهای سعودی و تهدید و تحریم های توخالی و پوچ آمریکا باعث شده تا این نهادها که تنها مدعی حقوق بشر هستند دهان شان بسته شود و کوچکترین توجهی به اتفاقات رخ داده در کشور یمن نکنندکه جای تاسف دارد.
وی ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا از ایران به عنوان یک کشور تروریست یاد می کند و این در حالی ست که داعش و سایر گروه های تروریستی که در تمام دنیا فعالیت می کنند ساخته دست همین کشورها است و اساساً می توان گفت آمریکا و عربستان خودشان تروریست و تروریست پرور هستند.
وی در ادامه خواستار پایان جنایات در یمن شد و بیان کرد: مردم مظلوم و خصوصاً کودکان بیگناه یمنی نباید قربانی زورگویی و ظلم و ستم سعودی و آمریکایی ها شوند و نهادهای بین المللی باید از خواب بیدار شده و سریعاً جلوی این جنایات را بگیرند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۱۸۴


ارسال