يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲
در تجمع 8هزار نفری بسیجیان زاهدان عنوان شد؛
بسیج مدرسه عشق و مکتب عاشورایی اباعبدالله الحسین(ع)/تفکر بسیجی رکن اصلی مقابله با استکبار جهانی است
 
صبح امروز همایش "شکوه مقاومت" با حضور گسترده هزاران بسیجی شیعه و سنی از اقشار مختلف در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز به مناسبت آخرین روز از هفته بسیج، همایش "شکوه مقاومت" به‌مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین با حضور 8 هزار بسیجی شیعه و سنی از اقشار مختلف در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور در تجمع 8هزار نفری بسیجیان زاهدان، با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج، اظهار کرد: بسیج مدرسه عشق و مکتب عاشورایی اباعبدالله الحسین(ع) است؛ شما بسیجیان باید همواره از خود سوال کنید که بسیج چیست و بسیجی کیست در واقع باید شناخت خوبی از این فرهنگ والا داشته باشید.
وی افزود: وقتی فرهنگ بسیجی را به درستی درک کنید آن وقت است که با افتخار به همگان خواهید گفت که بسیجی بوده و وقتی لباس بسیج بر تن داشته باشید حس غرور خواهید داشت.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور با تاکید بر اینکه بسیج به معنای ایثار و شهادت است، بیان کرد: بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن جوانان این مرز و بوم برای کمک به مردم و ایجاد امنیت میهن و حل مشکلات حاضرند تاپای جان ایستادگی کرده و از جانشان نیز بگذرند.
وی ادامه داد: این حضور بسیجیان ناشی از ایمان و باور قلبی آنان به تفکر بسیجی است، در واقع بسیجیان ما با ایمان صادقانه و باور قلبی وارد میدان شده و برای رسیدن به هدف والای خود از تمامی توان و قدرتشان بهره می گیرند.
مارانی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی در دفاع مقدس موجب پیروزی ما شد، خاطرنشان کرد: بسیج و بسیجیان در داخل و خارج کشور توان خود را به دوستان و دشمنان نشان داده اند، مکتب بسیج شخصیت های بزرگی را در دوران دفاع مقدس تربیت کرد که هر یک به تنهایی موجب افتخار و سربلندی ما شدند.
 

شهید میرحسینی نمونه یک بسیجی کامل
وی اذعان کرد: شهید میرحسینی شخصیتی بزرگ همین استان بودند که در همین مکتب بسیج و منطقه رشد یافت اما متاسفانه ما نتوانستیم به خوبی این شهید بزرگوار را به جامعه معرفی کنیم.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه دشمنان بسیج و بسیجی را هدف گرفته اند، گفت: تفکر بسیجی در بیرون مرزها نیز همچون دفاع مقدس اقدامات و فعالیت های بی نظیری انجام داد که مایه سربلندی اسلام و مسلمان شد، امروزه فرهنگ بسیج در سوریه و عراق زمینه ساز نابودی تکفیری ها شد و تنها بیش از 40 هزار بسیجی در سوریه داریم افرادی از مردم سوریه که با تفکر و فرهنگ بسیجی گرد هم آمده و در برابر استکبار و تکفیری ها ایستادگی کردند.
وی افزود: امروز بسیاری از دشمنان انگشت را بروی بسیجیان سوریه و عراق گذاشتند و به دنبال نابودی فرهنگ بسیج در این دو کشور هستند، دلیل این تلاش این است که دشمن از تفکر بسیج در ایران ضربه خورده است و نمی خواهد این تفکر در دیگر کشورها ماندگار شود.
مارانی با بیان این مطلب که تفکر بسیجی موجب هراس دشمنان داخلی و خارجی است، اظهار کرد: دشمن همه تلاش خود را گذاشته تا تفکر بسیجی را نابود کند، متاسفانه در داخل کشور هم برخی از عناصر دلداده به دشمن تلاش می کنند فرهنگ و تفکر بسیجی را بر هم بزنند.
استکبار به دنبال نابودی تفکر بسیجی است
وی ادامه داد: اگر به اتفاقات سوریه نگاه کنیم می بینیم در حالی که آمریکا و هم دستانشان به دنبال کنار زدن حکومت این کشور بودند تفکر و کارکرد بسیج مانع این تلاش های نامشروع شد همچنین یمنی ها با دست خالی در برابر رژیم سعودی با همین تفکر و فرهنگ بسیجی سالهاست ایستادگی می کنند اما در نقطه مقابل استکبار تنها کشتار زنان و کودکان را در دستور دارد چرا که نمی تواند در برابر بسیج و بسیجی کاری از پیش ببرد.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور با تاکید بر اینکه افتخار می کنیم که لباس بسیج بر تن داریم، گفت: این چفیه مبارکی که رهبر معظم انقلاب پس از دفاع مقدس نیز همواره همراه داشته و هیچ گاه آن را از شانه هایشان بر نداشته اند به معنای فرهنگ بسیجی است، رهبر معظم انقلاب می خواهند با این کار همواره به ما یادآوری کنند که فرهنگ بسیجی چیست و اینکه نباید فراموش کنیم که بسیجیان ما در دوران دفاع مقدس افتخارات فراوانی برای کشور به ارمغان آوردند.
وی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ عملیات های دفاع مقدس پس از ورود بسیج نگاه کنیم می بینیم که بعد از حضور بسیج در جنگ 8 ساله معادلات جنگ تغییر کرد و توانستیم پیروزهای بزرگی را به دست آوریم به گونه ای که به عنوان مثال تنها در عملیات بیت المقدس بیش از 5هزار کیلومتر مربع یعنی به اندازه نیمی از کشور لبنان را از چنگال دشمنان خارج کردیم.
مارانی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و برادری در میان بسیجیان، تصریح کرد: بسیج خود زمینه ساز وحدت در کشور است، ما بایدبدانیم که این وحدت و برادری ماست که دشمنان را دلسرد کرده و آنان را تاپای نابودی کشانده است، ما باید در هر زمانی به وحدت توجه کرده و آن را جدی بگیریم.

بسیجی بودن بزرگترین افتخار ماست
سردار گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان نیز در این هماشی با شکوه با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج و تاکید بر لزوم حفظ وحدت و برادری در جامعه، اظهار کرد: خدا را شاکرم که امروز در جمع پرشور بسیجیان زاهدان هستم، بسیجیانی که همواره با حضور پرشور خود نشان داده‌اند یاری رسان نظام هستند.
وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای نعمت های فراوانی بوده و باید به این نکته توجه کنیم که این نظام هدیه الهی برای ملت ایران است.
سردار گشتاسبی با اشاره به نقش بسیج در انقلاب اسلامی ایران، اذعان کرد: امروز بسیج به عنوان قدرتی بزرگ در کشور و منطقه خاورمیانه و حتی جهان نقش آفرینی می کند و خوشبختانه این نهاد مردمی در طول 40 سال انقلاب اسلامی ایران به زیباترین شکل خوش درخشیده است.
وی ادامه داد: امروز بسیج و بسیجیان به عنوان نیروی استراتژیک به عنوان ابزاری قدرتمند در دست ملت بوده و موجب تامین امنیت و آبادانی کشور می شود.
فرمانده سپاه سلمان استان با تاکید بر اینکه بسیجی بودن بزرگترین افتخار ما است، خاطرنشان کرد: این افتخار بزرگی برای بسیج است که دشمنان از وجود این نیرو در کشور در هراس است و این فرهنگ را مانعی در راه رسیدن به اهداف شوم خود میبیند، بسیج در واقع نه تنها بزرگترین مانع در برابر استکبار است بلکه نابود کننده شیطان بزرگ نیز هست، آمریکا خوب می داند که تا زمانی که بسیج در ایران اسلامی نفس می کشد جایی برای آنها در این کشور وجود ندارد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۲۱۷


ارسال
راستگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ ۱۶:۳۵
بسیجی ها باید بیان وسط و تخلفات دولت رو نشون بدن- نباید اجازه داد اینها به اسم دولت و وزیر و وکیل و رئیس پول مردم رو بخورن و بعدشم راحت برن این کشور و اون کشور