شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در 10 روز گذشته، سوانح رانندگی در جاده های غیر استاندارد سیستان وبلوچستان 56 کشته و زخمی برجای گذاشت.
به گزارش عصرهامون، توسعه راههای سيستان و بلوچستان هميشه در صدر مطالبات و درخواست هاي مردم است چرا که آمار کشته ها و زخمی ها در محورهای مواصلاتی روز به روز افزايش پيدا می كند و این در حالی است که وعده ها در خصوص استانداردسازی در این جاده ها همچنان ادامه دارد و روزانه بسياری از هموطنان به دلیل نبود استانداردهای فنی مناسب و انحراف خودروها در جاده های اين استان قربانی بی تدبيری مسئولان می شوند.

جاده های مواصلاتی جنوب استان سیستان و بلوچستان كه از مهمترين جاده های جنوب شرق كشور محسوب می شوند به دليل عرض كم، بار ترافيكی بالا، وجود آسفالت های کم عمر  و در بسیاری قسمت ها تکه پاره شده؛ جان بسیاری از مردم را در سايه بی تدبيری مسئولان می گیرد و تاكنون هيچ مسئولی برای دوبانده كردن و رفع مشكلات اين محورها اقدامی انجام نداده است.

شايد ميزان كشته و زخمی شدن هموطنان در روزها و ماه های اخير تنها آماری باشد كه از حوادث مختلف در دفتر متوليان جاده به ثبت می رسد اما هرگز از توسعه و دوبانده و عريض كردن اين محور سخن و عمل جدی به ميان نمی آيد و اين جاده ها در سكوت و بی تدبيری مسئولان هر روز جان می گيرند.

شكار جان انسان ها توسط غول های آهنی و محورهای غيراستاندارد نيز چشم مسئولان را برای ديدن اين حوادث انسانی سنگين تر كرده و آن ها را به خواب زمستانی فرو برده است.

كشته و مجروح شدن 56 نفر در جاده های مرگ سيستان و بلوچستان
عزیز آوازی جانشین فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی 28 آبان تاکنون در مسیرهای جنوبی این استان 10 کشته و 46 مجروح داشته است.

وی اظهار کرد: این تلفات انسانی نتیجه 28 فقره تصادف در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

جانشین فرمانده پلیس راه جنوب استان افزود: بیشترین تصادفات این مدت با حدود 48 درصد مربوط به واژگونی وسایط نقلیه بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۲۵۶


ارسال