چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,22 May 2019
2
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۳
اساتید زیر تیغ بی قانونی؛
پرده برداری از بورسیه های رانتی در دانشگاه دریانوردی چابهار/ وقتی ضابطه فدای رابطه می شود!
 
بورسیه های نورچمشی در دانشگاه چابهار باعث گلایه جمعی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در خصوص نحوه گزینش این افراد شده است.
به گزارش عصرهامون، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در یادداشتی از تبعیض معنی دار و تخلف هیات رئیسه این دانشگاه در زمینه اعطای بورس های تحصیلی داخل و خارج پرده برداشتند. 
آنها با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه و اعضای هیات اجرایی جذب دانشگاه اخیرا بدون هیچگونه منع قانونی و صرفا جهت جلوگیری از پیشرفت اعضای هیات علمی رشته های تخصصی دانشگاه به صورت چراغ خاموش و بدون ارائه صورتجلسه عدم موافقت با ادامه تحصیل جهت پیشگيري از پیگیری های قانونی بعدی در مراجع ذیصلاح اقدام به برگزاری جلسه جذب دانشگاه کرده اند و در آن با ادامه تحصیل بسیاری از اساتید دانشگاه که قبلا موافقت های لازم را از مراجع مربوطه اخذ کرده بودند، از طریق بورس مخالفت نموده اند و صورت جلسات مذکور را به سازمان دانشجویان وزارت علوم جهت از بین رفتن سهمیه بورس های دکتری افراد مذکور، ارسال نموده اند.
جالب اینجاست که علت لغو بورس ها در اولویت نبودن رشته های تحصیلی مربی های مورد اشاره بیان شده است حال آنکه بر اساس ابلاغیه موسوم به طرح آمایش با امضای معاون آموزشی وزارت علوم، دانشگاه دريانوردي و علوم دریایی چابهار در گروه منطقه ای و دسته تخصصی طبقه بندی شده و طبق سند راهبردی توسعه ۱۰ ساله دانشگاه مذکور (تدوین شده در سال ۹۴) در بخش راهبردها و بند ۴/۱ صراحتا بیان شده که ارتقا هرم اعضای هیات علمی تمام وقت از طریق فراهم ساختن امکانات پژوهشی مناسب و امکان برخورداری اعضای هیات علمی از فرصتهاى مطالعاتی خصوصا در حوزه های دریایی باید در دستور کار قرار داشته باشد.
عجیب اینجاست که مربی هایی که بورس آنها لغو شده است در رشته های زیست شناسی دریایی، کشتی سازی، عمران گرایش سازه های دریایی، مهندسی مکانیک گرايش ماشین آلات دریایی، الکترونیک و مخابرات دریایی و ژنتیک گیاهان دريايي مشغول تدریس هستند.
متاسفانه رئیس این دانشگاه و هیات اجرایی جذب با پشت پا زدن به تمامی سندهای مذکور با دليل واهى عدم اولویت رشته ها، با ادامه تحصیل این افراد موافقت نکرده است.
اما جالب تر آنجاست که هیات اجرایی جذب دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار همزمان با لغو بورس تحصیلی این افراد در این رشته ها، با ادامه تحصیل و بورس خارج یکی دیگر از اساتید همان دانشگاه در رشته مهندسی برق گرایش مخابرات و مولتی مدیا موافقت کرده است که این رشته طبق سند راهبردی توسعه ده ساله دانشگاه جزو رشته های دریایی محسوب نمی شود و قطعا نباید در ادامه تحصیل اعضای هیات علمی در اولویت باشد!
از طرفی هم به رغم وجود صورت جلسه ای در گروه آموزشی زیست دریا که در آن به صراحت از در اولویت بودن ادامه تحصیل اعضای مربی گروه آموزشی سخن گفته شده و اشاره به تکمیل بودن ظرفیت اعضای هیات علمی گروه دارد، با بورس دو نفر که اصلا عضو هیات علمي دانشگاه نمی باشند و از طریق کنکور دکتری پذیرفته شده اند، موافقت نموده است و با بورس مربی تمام وقت دانشگاه و عضو هیات علمی رسمی گروه آموزشی مربوطه با وجود موافقت کتبی گروه مربوطه به بهانه در اولویت نبودن رشته تحصیلی مخالفت شده است!
متاسفانه مکاتبات فراوان مربیانی که حق شان از اين طریق ضایع شده با مراجع ذيصلاح، تاکنون به نتیجه مناسب نرسیده و پاسخ این اقدامات غيرسازنده هیات اجرایی جذب و ریاست دانشگاه داده نشده است. 
اخیراً امام جمعه شهرستان چابهار نیز در خطبه های نماز جمعه از برخی انتصابات حزبی و جناحی بدون در نظر گرفتن شایستگی افراد در این شهرستان انتقاد کرد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۳۱۱


ارسال
محمد هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ۱۸:۵۳
تشکر بابت انتشاراین اخبار- دمت گرم و آرزو میکنم که یک روز دست این ادما از این کشور قطع بشه
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ۱۸:۵۳
این مطلب صحت دارد اما در برخی ازاین موارد مسائل شخصی نیز وجود داشته است که باید ذکر می کردید.