چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,22 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
رشد 51 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: طی هشت ماهه اول امسال تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار 51 درصد و تخلیه و بارگیری کانتینر 73 درصد رشد کرده است.
به گزارش  عصرهامون به نقل از چهاربهاران، بهروز آقایی در میان خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون و طی بازه زمانی هشت ماهه تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به توسعه بندر شهید بهشتی افزود: بر این اساس، تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی رشد 40 درصدی و کالاهای نفتی 1/60 درصد نسبت به بازه زمانی یاد شده رشد کرده است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: افزایش 22.2 درصدی پهلوگیری شناورهای ورودی بالای هزار تن و افزایش 22.5 درصدی شناورهای خروجی بالای هزار تن، میزان رشد تخلیه و بارگیری کانتینر (TEU) طی مدت مذکور را نسبت به زمان مشابه 73 درصد نشان می دهد.
وی با بیان اینکه بارگیری در بندر چابهار با حداکثر امکانات انجام می شود تاکید کرد: رشد عملیاتی بندر چابهار نشان از هدف گذاری اصولی سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه عمرانی و تجهیزاتی، اعمال تخفیفات و تسهیلات ویژه و پیگیری توافقنامه موسوم به «توافقنامه چابهار» می باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: توانمند ساختن بندر شهید بهشتی در تخلیه و بارگیری و انتقال کالاهای ترانزیتی در این بندر استراتژیک بوده که امروزه پهلوگیری کشتی های با آبخور بالا و بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات استراتژیک موجبات کاهش قیمت تمام شده و کاهش زمان انتقال کالا به بازارهای هدف شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۳۹۹


ارسال