شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ,25 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
ارجاع بیماران به سطح بالاتر باید با تشخیص پزشک انجام شود
 
رییس بیمارستان دارالشفای میرجاوه گفت: طبق قوانین بیمه بیمارباید از پزشک عمومی به متخصص ارجاع داده شود تا تحت تعرفه بیمه محسوب شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون  ،نظری درباره چگونگی ارجاع بیماران در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: طبق قوانین بیمه و ارجاع، بیمارابتدا باید به پزشک مرکز روستایی مراجعه کند و ویزیت شود و چنانچه بیمار احتیاج به خدمات ارجاع داشت پزشک بیمار را به سطح دو ارجاع دهد.
وی افزود: اگر پزشک عمومی در مراکز روستایی بیمار را ویزیت و سپس بیمار مجدد به پزشک عمومی دیگری در بیمارستان مراجعه کند ارجاع محسوب نمی شود و طبق قوانین بیمه بیمارباید از پزشک عمومی به متخصص ارجاع داده شود تا تحت تعرفه بیمه محسوب شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی بیماران خود درباره ارجاع به پزشک تصمیم می گیرند و درخواست مهر ارجاع دارند در حالیکه پزشک باید تشخیص دهد آیا بیمار نیاز به ارجاع به سطح دو دارد یا نه، برخی از بیماران نیز بعد از ارجاع به جای مراجعه به متخصص به پزشک عمومی مراجعه می کنند که در این صورت نیزشامل قوانین ارجاع نخواهد شد.

رییس بیمارستان دارالشفای میرجاوه در خصوص تعداد ویزیت بیماران توسط پزشکان متخصص نیز،اذعان کرد:طبق قوانین پزشک متخصص باید روزانه بین 20 تا 25 بیمار را ویزیت کند و پزشک باید برای هر بیمار وقت گذاشته و مشاوه و معاینه انجام دهد و اگر بیش از اندازه بیمار ببیند و وقت کمتری برای بیماران بگذارد اصل استاندارد ویزیت بیمار را رعایت نکرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از موارد، بیماری که باید به پزشک عمومی مراجعه کند به متخصص مراجعه می کند در حالی که پزشک متخصص بایدبرای هر بیمار زمان استانداردی را اختصاص دهد و اگر قانون ارجاع رعایت شود و بیماری نیاز به پزشک عمومی دارد به متخصص مراجعه نکند روال طبیعی ویزیت بیماران طی خواهد شد و ازدحام پیش نمی اید.

وی درباره سرویس دهی به بیماران بیمارستان نیزگفت: سرویس دهی کامل به تمام بیماران انجام می شود و حتی برای بیماران رژیمی طبق خواسته بیمارستان غذا تهیه شده و در اختیارآنها قرار می گیرد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۴۵۵


ارسال