چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,22 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی دانشجویان دانشگاه زابل از توزیع نامناسب غذا در دانشگاه ابراز گلایه دارند که برخی از کسبه های این شهرستان از فروش غذای دانشگاه در میان بازاریان خبردادند.
به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا، شهرستان زابل در سال های اخیر با توسعه و ایجاد دانشگاه های خود توانسته در کشور به عنوان یک شهر دانشگاهی لقب گیرد به گونه ای که سالانه سیل عظیمی از دانشجویان سراسر ایران به این شهرستان جهت ادامه تحصیل مراجعه می کنند.
همواره وجود دانشجویان از سراسر ایران در این شهرستان، توانسته بخشی از درآمد های از دست رفته مردم زابل را جبران، و در نهایت برای بسیاری از افراد زمینه ساز ایجاد مشاغل مربوط به تحصیل شود.
دانشگاه ملی زابل یکی از بزرگترین دانشگاه ها پس از دانشگاه سیستان و بلوچستان که در زاهدان واقع شده، محسوب می شود این دانشگاه در دو سایت قدیم و جدید به دانشجویان خدمات تحصیلی و همچنین رفاهی ارائه می کند.
اما در این میان بسیاریی از دانشجویان در دانشگاه زابل از مشکلات غذایی این دانشگاه گله مند بوده به نحوی که دانشجویان از یک سو از صف های طولانی توزیع غذا و از سوی دیگر از برخورد نامناسب توزیع کنندگان غذا ناراضی بوده و خواستار رسیدگی به این اوضاع هستند.

در همین راستا یکی از دانشجویان دانشگاه زابل در گفت و گو با خبرنگار ما تصریح کرد: برخی از توزیع کنندگان غذا در سلف غذا خوری برخورد بدی را با دانشجویان دارند.
به گفته وی، مقدار کمی از غذا را برای دانشجویان در نظر گرفته می شود که این مقدار از غذا یک وعده دانشجویان هم محسوب نمی شود چرا که هیچ یک از دانشجویان با غذای سلف سیر نشده و مجبور هستند هزینه های دیگری برای غذا در نظر گیرند.
این دانشجو افزود: برخی از توزیع کنندگان غذا جهت اینکه غذای بیشتری برای آنها در نهایت باقی بماند به دانشجویان غدای کمتری می دهند تا بتوانند غذای باقی مانده را برای خود به منازل ببرند.
وی همچنین گفت: کیفیت غذای سایت قدیم دانشگاه زابل بسیار پایین تر از آن چیزی است که تصور می شود.


علی ای حال این سخنان در حالی مطرح می شود که شنیده ها حاکی از آن است برخی از این افراد غذای اضافی دانشگاه را در بازار زابل به فروش می رسانند.
روز گذشته یکی از کسبه های شهرستان زابل از فروش غذای دانشگاه در میان بازاریان خبرداد و گفت: تعدادی از افراد که احتمال دارد در دانشگاه زابل فعالیت دارند، غذای دانشجویان را با قیمت 7 تا 8هزار تومان به کسبه می فروشند، قیمت پایین و همچنین توزیع آن در همان مکان باعث شده تا بسیاری از کسبه  این غذا را خریداری کنند و سود حاصل از آن به جیب این افراد برود.
با این حال امید است تا با نظارت بیشتر بر توزیع غذا در سایت قدیم دانشگاه زابل مشکلات این قشر از جامعه که آینده سازان کشور و حتی شهر خود هستند بتواند مرتفع شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۴۵۹


ارسال