دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
​ورود هزار زائر پاکستانی به سیستان وبلوچستان
 
حدود هزار نفر از زائران پاکستانی که قصد زیارت عتبات عالیات را داشتند از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان وبلوچستان شدند.
به گزارش عصرهامون، روز گذشته حدود هزار نفر از زوار حسینی کشور پاکستان که قصد عزیمت به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات را داشتند از طریق مرز میرجاوه وارد استان سیستان وبلوچستان شدند.
به گزارش میدانی خبرنگار ما، این زوار در بدو ورود به میرجاوه مورد استقبال گرم و صمیمی خادمان ستاد مردمی اربعین مستقر در منطقه قرار گرفتند.
بر پایه این گزارش، در میان این زوار کودکان، زنان و حتی افراد مسن که از طریق ویلچر طی طریق می کردند حضور داشت و پس از بدرقه خدام ستاد مردمی، در محل موکب امام رضا(ع) که در پایانه مرزی و با همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و بنیاد کرامت امام رضا(ع) دایر شده بود مورد پذیرایی قرار گرفتند.
خادم حسین، یکی از زواری بود که به گفته خودش چندین بار است که به کربلا سفر می کند در بدو ورود به ایران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پذیرایی ایرانیان از زوار اباعبدالله الحسین(ع) بسیار عالی و پسندیده است که اوج این میهمان نوازی ایرانیان و به خصوص مردم سیستان وبلوچستان در ایام اربعین امسال به نمایش گذاشته شد.
وی افزود: من در اربعین هم همراه کاروان زائران پاکستانی بودم و از نزدیک مشاهده کردم که خادمان ایرانی شبانه روزی برای فراهم کردن امکانات لازم پذیرایی و اسکان و مباحث درمانی زوار تلاش می کردند.
وی ادامه داد: تمامی زائرانی که اربعین امسال از طریق مرز میرجاوه وارد این استان شده بودند با خاطره ای خوش سیستان وبلوچستان را ترک کردند و برایمان بسیار جالب بود که با برنامه ریزی های انجام شده تمامی استان های مسیر تا شلمچه نیز خود را آماده میزبانی و پذیرایی از زائران پاکستانی کرده بودند.
وی در پایان میزبانی مردم ایران و خصوصاً در استان سیستان وبلوچستان را زبانزد همه زوار اعلام و از تلاش های آنها قدردانی کرد.
شایان ذکر است تمامی این زوار در هنگام ورود به خاک ایران از خدمات درمانی و بهداشتی و تست های سلامت بهره مند شدند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۸۰۰


ارسال