جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴
نماینده سابق تهران در بازدید از دفتر عصرهامون؛
کاهش بودجه دفاعی کشور ریختن آب به آسیاب دشمن است/ غرب پرستان به دنبال فتنه ای مدرن در سال 98 هستند
 
نماینده سابق تهران با انتقاد از کاهش بودجه دفاعی کشور گفت: : امیدواریم مجلس در بودجه دفاعی کشور هوشمندانه عمل کند.
زاکانی نماینده سابق  مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس در بازدید از دفتر پایگاه خبری عصرهامون گفت: امیدواریم مجلس کاهش بودجه دفاعی را جبران کند و اعتبارات مناسبی به این امر مهم تخصیص داده شود.
وی افزود: از زمانی که دشمن طرح ناامنی را برای فشار به مردم طرح ریزی کرده، کاهش بودجه دفاعی کشور به نوعی آب به آسیب دشمن ریختن است، که امیدواریم مجلس در بودجه دفاعی کشور هوشمندانه عمل کند.
نماینده سابق مجلس با بیان اینکه آمریکا امروز در شرایط سختی در منطقه به سر می برد، بیان داشت: آمریکایی ها که به دنبال سوء استفاده از همه جهان بود در حال حاضر در تنگنای جدی قرار گرفته و تلاش می کنند با فشار همه جانبه ایران را از نقاط قوت خود دور کند.
 
آمریکا با تحریم به دنبال انتقام گیری از مردم ایران است
وی بیان داشت: آمریکا با تحریم و فشار های اقتصادی به دنبال انتقام از مردم است و از طرفی با ناامن سازی محیط داخلی کشور، تلاش می کند افکار ذهنی جامعه را به هم بریزد و ایران را از فتوحات خود در منطقه دور کند.
نماینده سابق تهران با اشاره به اینکه آمریکایی ها امروز حساب ویژه ای بر روی سرمایه های اجتماعی داخلی خود باز کرده اند، اظهار کرد: برخی از آقایان که از تندروهای ابتدای انقلاب بودند، امروز به دشمن پهلو می دهند و مردم را به کف خیابان ها دعوت می کنند.
 
برخی مسئولین برای حل مشکلات کشور نگاهشان به خارج معطوف است
زاکانی با بیان اینکه برخی از مسئولین برای حل مشکلات کشور نگاهشان به بیرون معطوف است، تصریح کرد: سرمایه ها داخل کشور امروز می توانند به راحتی کشور را به سر مقصد مطلوب هدایت کنند.
وی افزود: امروز عده ای مردم را به شورش علیه نظام دعوت می کنند که حامی دولت بودند، به هر حال این گروه با رویکرد جدید، تلاش برای فشار به نظام در سال 98 را دنبال می کنند.
 
جریان غرب پرست به دنبال فتنه ای مدرن در سال 98 است
وی گفت: در فتنه 88 عده ای شن کاشتند و طوفان درو کردند، امروز همین افرادی ستون پنجم دشمن شده و تلاش می کنند قضایای سال 88 را برای سال 98 طرح ریزی کنند، سیستم های امنیتی باید این جریانات را مورد رصد قرار دهند.
وی به برچیده شدن بساط فتنه در دی ماه 88 اشاره کرد و ادامه داد: مردم همانگونه که در 9 دی از اسلام و رهبری دفاع کردند و نشان دادند کشور خود را دوست دارند، به هر فتنه احتمالی پاسخی قاطع می دهند و این بار برای همیشه بساط فتنه گران را بر می چینند.
 
دولت همه سرمایه خود را در حوزه سلامت و سایت خارجی خرج کرد
نماینده سابق تهران در مجلس نهم با بیان اینکه دولت همه سرمایه خود را در سیاست خارجی و حوزه سلامت خرج کرد اما در هر دو ناموفق بود، بیان داشت: اینها زنجیره وار طراحی هایی داشتند اما در برجام داده ها حداکثری بود و ستانده حداقلی، امروز دولتمردان تلاش می کند با روان درمانی برجام را زنده نگاه دارد.
وی در ادامه به ناکارآمدی حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: این طرح هم شکست خورد و وزیر محترم بارها و حتی اخیراً درخواست کناره گیری داشته است اما دولت به دنبال اقناع جامعه از بعد روانی است.
 
افرادی که قد و وزن آنها در حد منصب نیست از شفافیت هراسان هستند
وی در خصوص چرایی رواج بی اخلاقی در مجلس دهم گفت: وقتی قدرت منشاء خدمت نشد، مسلما به جای استفاده از این جایگاه برای خدمت به مردم، صرف خدمت به حزب و باند می شود و مصالح شخصی به مصالح نظام و انقلاب ترجیح داده می شود و نتیجه آن رفتار این روزهای برخی نمایندگان می شود.
وی ادامه داد: متاسفانه فرهنگ قبول مسئولیت برای خدمت کمرنگ شده است و این آسیب بزرگی است که هم سطح خدمت رسانی را کاهش می دهد و هم زمینه ساز خوی اشرافی گری می شود.
نماینده سابق تهران گفت: امروز با وجود نسل دانشمند، جوان و متعهد باید برخی خود را بازنشسته کرده و مسئولیت را به جوان ها بسپارند، بسیار زشت است که جمهوری اسلامی ایران با این پیشینه قوی، مسئولینی منفعت طلب داشته باشد.
وی در پایان شفاف سازی در مدیریت کشور را ضروری دانست و گفت: در نظام مردم سالاری دینی، مردم باید در جریان امورات کشور قرار بگیرند، از پنهان کاری هیچ کس سود نمی برد جز آدم فاسد، افرادی که قد و وزن آنها در حد منصب نیست از شفاف سازی می ترسند.
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۹۴۹


ارسال