دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸
دختر 17ساله قربانی چراغ نفتی در سیستان و بلوچستان شد
 
آخرین قربانی چراغ نفتی در سیستان وبلوچستان دختر جوانی در شهرستان زهک بود که بر اثر آتش سوزی با چراغ نفتی جان خود را از دست داد.
به گزارش عصرهامون، استان سیستان و بلوچستان به دلیل محروم بودن از گاز شهری  هرساله شاهد رخدادهای ناگواری از قبیل سوختگی و همچنین خفگی با چراغ های نفت سوز است این چراغ ها که اکثرا در استان استفاده می شوند بانی مرگ بسیاری از افراد می شوند.

تنها در سال جاری نزدیک به 10 نفر در استان جان خود را بر اثر خفگی و آتش سوزی با این نوع چراغ ها از دست داده اند، این چراغ های نفتی گرچه گرمای قابل توجهی را به منازل می دهد اما استفاده غیر استاندارد و همچنین کم توجهی به تعمیر و نگهداری آنها باعث رخ دادن حوادث ناگواری خواهد شد.

آخرین قربانی چراغ نفتی در استان دختر جوانی در شهرستان زهک بود که بر اثر آتش سوزی با چراغ نفتی جان خود را از دست داد.

این دختر 17 ساله که در حال پر کردن مخزن چراغ از نفت سفید بود دچار حرق می شود و آتش به کل بدن او سرایت می کند.

آیت الله قره گوزلودر فرمانده انتظامی شهرستان زهک در تشریح جزئیات این حادثه گفت: با بررسی‌های میدانی مشخص شد دختری 17 ساله درحال پرکردن مخزن چراغ نفتی بوده، که مقداری از نفت بر روی شعله آتش و لباس او ریخته و با شعله ور شدن آتش در حریق گرفتار می شود.

هادی ارباب مدیر بخش داخلی بیمارستان امیر المومنین (ع) شهرستان زابل نیز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به علت سوختگی شدید حتی چهره مصدوم قابل شناسایی نبوده است.

وی افزود: مصدوم پس از ورود به بیمارستان بلافاصله به اتاق عمل انتقال داده می شود و متاسفانه به علت سوختگی شدید جان خود را از دست می دهد.

این مسئول، درصد سوختگی بدن مصدوم را صد در صد اعلام کرد.

به گزارش عصرهامون، 27 آذرماه جاری نیز چهار کودک در پیش دبستانی اسوه حسنه زاهدان طعمه حریق شدند و جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۱۴


ارسال