نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » میزگرد » سیاسی

میزگرد عصرهامون با سران طوایف اهل سنت سیستان وبلوچستان؛

‏9دی مصداق بیداری و آگاهی مردم بود/ انقلابی هستیم و پشتیبان این نظام خواهیم ماند ‏

۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸

جمعی از سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان، ولایت‌مداری، بصیرت و استقامت را رمز جاودانگی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی دانستند و گفتند: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است.

جمعی از سران طوایف عشایر اهل سنت سیستان و بلوچستان با شرکت در میزگرد پایگاه خبری عصرهامون که به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی برگزار شده بود با بیان اینکه ولایت‌مداری، بصیرت و استقامت رمز جاودانگی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی است، گفتند: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که حضور با بصیرت مردم در صحنه منجر به ناکامی دشمن و استکبار جهانی شد.

 

9 دی روز میثاق امت با ولایت است

عبدالنبی کرد یکی از بزرگان و سران طوایف اهل سنت استان با تاکید بر این مطلب که 9 دی روز میثاق امت با ولایت است، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای دنیا، انقلابی را که ایران تحت رهبری امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مردم به وجود آورد را به ضرر خود دانستند بر این اساس سعی کردند با راه اندازی جنگ های نظامی، ایجاد گروهک های تروریستی، تحریم، فتنه وغیره به آن ضربه بزنند، این توطئه ها اگر چه با طراحی و برنامه ریزی از سوی آمریکا و ایادی آن پیش می رفت تا مردم را در مقابل یکدیگر و امام امت و بسیج و سپاه قرار دهند اما ملت ایران با هوشیاری، بصیرت و آگاهی به موقع در صحنه حاضر شد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زد به گونه ای که مردم در 9 دی آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد.   

 


به گفته وی، زندگی ملت ایران اعم از شیعه و سنی نشات گرفته از فرهنگ عاشورا و اهل بیت علیهم السلام است و از آنجایی که اهل سنت خاک وطن را ناموس خود می دانند هیچگاه اجازه نخواهند داد دشمنان به این مرز و بوم تجاوز کنند.این بزرگ طایفه اهل سنت در ادامه با اشاره به هتک حرمت به مقدسات و پرچم کشور در فتنه 88 گفت: ملت ایران به خصوص عشایر سیستان وبلوچستان هیچگاه این اهانت ها را تحمل نخواهند کرد، حضور مردم در صحنه دشمن را ناکام کرد و این فتنه را خواباند.

 

تا آخرین لحظه از دستاوردهای انقلابی دفاع خواهیم کرد

وی با بیان اینکه تا آخرین لحظه پای این انقلاب و نظام هستیم و از دستاوردهای انقلابی دفاع خواهیم کرد، افزود: ملت ما ملتی انقلابی است که شهادت را افتخار می داند، در هشت سال دفاع مقدس با ولایت پذیری دشمنان را شکست داده و به پیروزی رسیدیم اکنون هم در 9 دی بار دیگر مشتی محکم بر دهان دشمن خواهیم زد.کرد ادامه داد: دشمنان بدانند که مردم با حضور گرم خود همیشه همراه انقلاب و نظام بوده و تا آخر با ولایت هستند چرا که پشتیبان این انقلاب بعد از توکل بر خدا و وجود رهبری، حضور مردم است.

 

ملت ایران هیچگاه از ارزش های اسلامی و انقلابی خود کوتاه نخواهد آمد

محمدحسین گمشادزهی یکی دیگر سران طوایف و معتمدین استان با بیان اینکه ملت مسلمان ایران هیچگاه از ارزش های اسلامی و انقلابی خود کوتاه نخواهد آمد، افزود: دشمنان توان دیدن قدرت و پیشرفت ایران و ملت ایران را ندارند از این رو هر روز توطئه و دسیسه جدیدی در سر پرورانده که هر بار با شکست مواجه می شوند.

 
 


وی با بیان اینکه حماسه 9 دی روز بیداری مردم انقلابی و بصیر ایران اسلامی در مقابل فتنه 88 است، تصریح کرد: امام حسین (رض) آزاد مردی برای جهان اسلام است که ما همه از آن الگو می گیریم بر این اساس اهانت به مقدسات برای ما قابل قبول نیست.

 

حماسه 9 دی رویدادی فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب است

محمد مهدی گرگیچ یکی دیگر از سران و طوایف استان با بیان اینکه حماسه ۹ دی زایش انقلاب بود، افزود: ملت ایران همیشه آگاه و هوشیار است و شعور سیاسی آن ها اجازه نمی دهد کسی به مقدسات نظام انقلاب اسلامی اهانتی کند بر این اساس حضور در حماسه 9 دی مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی زد و نشان داد که این مردم تا همیشه با ولایت پذیری از امام امت مانعی برای تحقق اهداف دشمنان هستند.به گفته وی، حماسه 9 دی رویدادی فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب است، ما اهل سنت  این خاک را ناموس خود می دانیم، سکاندار این نظام، رهبر انقلاب است و ما اجازه نمی دهیم کسی به آن تجاوز کند.

 
 


وی با بیان اینکه دشمن برای این مرز و بوم توطئه های شوم در سر پرورانده است، افزود: مردم سیستان وبلوچستان تا پای جان گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند و از آنجایی که مردم و نظام بافته در هم هستند دسیسه دشمن را برملا و آن را را در نطفه خاموش می کنند.

 

انقلابی هستیم و پشتیبان این انقلاب خواهیم ماند

یعقوب براهویی یکی دیگر از معتمدین اهل سنت استان 9 دی را روز بصیرت و میثاق با ولایت دانست و ادامه داد: تمام امت اسلام و اهل تسنن تمام دنیا به خصوص ایران پشتیبان ولایت فقیه هستند.

 

حضور مردم خط بطلانی بر آمال و آرزوهای پوچ دشمنان کشیده است

به گفته وی، در9 دیماه به دنیای استکبار نشان دادیم انقلابی هستیم و پشتیبان این انقلاب خواهیم ماند و با حضور در صحنه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان استکبار جهانی می زنیم.براهویی بیان کرد: دشمنان از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به این انقلاب دریغ نمی کنند اما حضور مردم جلوی فعالیت های آنها را گرفته و خط بطلانی بر آمال و آرزوهای پوچ شان کشیده است.

 

انتهای پیام/