دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان خبر داد:
دستگیری 56شکارچی غیرمجاز طی 9 ماه/ 66قبضه سلاح کمرشکن ضبط شد
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از دستگیری 56 شکارچی غیرمجاز از ابتدای امسال در استان خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: هرچند اولویت این اداره کل در راستای حفاظت و حمایت از محیط زیست بیشتر مقوله پیشگیری از تخلف و وقوع جرم است نه مقابله و دستگیری متخلفین و مجرمین اما متاسفانه گاهاً شاهد هستیم که برخی افراد به این سمت سوق داده می شوند.
وی ادامه داد: تنها 3 منطقه حفاظت شده جنگلی در شیله، یک پناهگاه حیات وحش در هامون، دو منطقه شکار ممنوع در مک سرخ و 8منطقه شکار ممنوع در بزمان وجود دارد که پرسنل این اداره کل باید در کنار سایر مناطق دیگر از آنها حفاظت کنند که کاری سخت و دشوار است.
به گفته پورمردان؛ علیرغم تمامی تذاکراتی که از سوی این اداره کل به افراد سودجو داده می شود اما باز هم عده ای قصد ضربه زدن به حیات وحش استان را دارند که با برخورد قاطع ماموران روبه رو می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا طی 9ماه گذشته تعداد 56 شکارچی غیرمجاز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند و پرونده تعدادی از آنها مختومه شده و برخی دیگر در دست بررسی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تاکید کرد: از میان پرونده های تشکیل شده طی 9 ماه امسال،3 مورد مربوط به صید ماهی غیرمجاز و66 مورد شروع به شکارغیرمجاز بوده که در مجموع 66قبضه سلاح کمرشکن نیز از متخلفان ضبط شده است.
وی تعداد کل متخلفین را 125 نفر عنوان کرد و افزود: عمده گونه هایی که توسط این افراد شکار شده مربوط به چنگر، تیهو، پرستو دریایی و صید ماهی، کاکایی، خوتکا و جیرفتی بوده است.
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۳۵


ارسال